BETA

19.07.2018

16:33

ביבי אתה שם לב? אומת הסטארטאפ מתייצבת לצד קהילת הלהט"ב

בעוד הסערה גוברת סביב התנערות ראש הממשלה מהקהילה הגאה בכל נוגע לחוק הפונדקאות, הרי שבעולם ההייטק הישראלי לא בזבזו רגע דל ומיהרו להתייצב לצד חברי הקהילה

מחאת הקהילה הגאה צוברת תאוצה: בניגוד לממשלת ישראל הנוכחית נראה כי קהילת ההייטק המקומית לא מוכנה לקבל את האפליה בחוק הפונדקאות בשתיקה. כזכור, בתגובה להחלטת ממשלת ישראל וראש הממשלה מר בנימין נתניהו להעביר את החוק ללא הסעיף המאפשר לגברים יחידנים פונדקאות,הכריזו ארגוני קהילת הלהט"ב על שביתה כללית ביום ראשון. בשעות האחרונות נראה כי קהילת העסקים בארץ לא מוכנה ליישר קו עם עמדת הממשלה בכל הקשור לזכויות חברי הקהילה, ובצעד נדיר של סולידריות אזרחית משחררים הצהרות תמיכה ואף מציעים עזרה כלכלית למי שיאלץ לבחור בהליך פונדקאות בחו"ל. אספנו לכם את מיטב ההצהרות ונעדכן את הרשימה ככול שאלו יתווספו:

 

 

אחת החברות הראשונות שיצאו לתקשורת הייתה מיקרוספט, וליתר דיוק מרכז הפיתוח הישראלי של החברה שהציעו מענק של 60 אלף ש"ח לעובדים שיחליטו להקים משפחה באמצעות הליך פונקדאות.  וכך כץבו בהודעה שפירסמו בעמוד הפייסבוק שלהם: "הנוסח הנוכחי של חוק הפונדקאות מחריג את קהילת הלהט״בים ומונע מהם את הזכות הבסיסית והאנושית להקים משפחה. זהו חוק מצער ולא שוויוני. מהיום, כל עובדת ועובד שלנו שיחליטו להקים משפחה באמצעות פונדקאות יקבלו 60 אלף ש"ח, ללא קשר למגדר, מגזר, נטייה מינית, גיל או מצב משפחתי. כ-ו-ל-ם!"

 

IBM שיחררה הודעה רישמית שהגיעה ישירות מהמטה העולמי של החברה. וכך נכתב שם:  "חברת IBM מתנגדת לכל צורה של אפליה, ומאז ומתמיד נאבקה למען יחס שיוויוני לכולם. אין לשלול מאף אחד את הזכות האנושית הבסיסית – הזכות להקים משפחה – בשל ההחלטה להיות נאמן לעצמו ולזהותו. אנו תומכים בכל עובדי החברה, בישראל וברחבי העולם, שמבקשים להביע סולדריות עם קהילת הלהט"ב בקריאה הנחושה לקדם חקיקה שמכילה כל אדם באשר הוא אדם. עובדים ועובדות אשר יחליטו לקחת חלק במחאה המתוכננת ביום ראשון יוכלו לקבל יום חופשה מיוחד, לאחר קבלת אישור מהמנהל הישיר".

 

גם מלאנוקס, ענקית הטכנולוגיה מיוקנעם הכריזה על מענק לעובדיה ותמיכה חסרת פשרות בזכויות האדם של חברי הקהילה הגאה: " מלאנוקס מאמינה כי הזכות להורות נתונה לכולם וכחברה ששמה על דגלה סובלנות ושוויון בקרב המרקם האנושי העשיר של עובדיה,  החברה גאה להכריז על תמיכתה בכל מי שיבחר או תבחר בתהליך הפונדקאות ע"י מענק של 60 אלף ₪ ותוספת חודש חופשת לידה. אנו מצרים על נוסח חוק הפונדקאות הנוכחי אשר באופן לא שיווני מחריג את קהילת הלהט"ב ומקווים כי לא ירחק היום בו גם החקיקה הישראלית תאפשר שוויון אמיתי מול הזכות הבסיסית להורות. כמו כן, מלאנוקס תתמוך ותאפשר לכל מי מעובדיה שיבחר להשתתף בהפגנה אשר תתקיים ביום ראשון הקרוב.

 

קרן סינגולריטים של היזם הסדרתי משה חוגג הודיע כי היא מצטרפת להחלטה של מיקרוסופט לתת מענק לעובדיהם אשר יחליטו להקים משפחה באמצעות הליך פונדקאות. בחברה אומרים כי ההחלטה מבורכת ומעוררת השראה: "יש לנו אחריות חברתית לתקן את העוול ולכן אנו מצטרפים ליוזמה וגם אנחנו נעניק לעובדינו אשר יכנסו להליך פונדקאות 60 אלף שקלים,  בשוויוניות מלאה. חייב להודות שמהלכים פרטיים עצמאיים, מבורכים וחשובים ככל שיהיו, אינם אלא פלסטר, הפתרון האמיתי חייב להיות ברמת המדינה ועל כן סינגולריטים תשבות ביום ראשון ונפגין למען חופש ושוויון על גשר ז'בוטינסקי בשעה 10:00" כך נכתב בהודעה שיצאה לתקשורת.

 

קב' סלקום הודיעה אחה"צ כי היא "מאמינה כי הזכות להורות נתונה לכולם באופן שוויוני וכי לקהילת הלהט"ב הזכות להקים משפחה בישראל.הנהלת סלקום, בשיתוף ועד העובדים, מצטרפים למאבק הקהילה הגאה ומעניקים סיוע בסך 45,000 ש"ח לכל עובד אשר יידרש לתהליך פונדקאות בחו"ל, כהשתתפות בעלות ההליך".

 

הגדילה לעשות פייסבוק ישראל שהציעה מענק על סה"כ 85,700 שקלים לעובדים שיבחרו לפנות להליך פונדקאות: פייסבוק דוגלת בגיוון ושוויון מלא ואנו רואים בקהילת הלהט״ב חלק בלתי נפרד מהמגוון והמרקם האנושי שלנו בישראל ובכל העולם. להקים משפחה זוהי זכות בסיסית של כל אדם באשר הוא ומיום הקמת המשרד בישראל אנו תומכים בזכות זאת ומסייעים במענק פונדקאות לכל עובדת ועובד ללא קשר למגדר או לזהותם המינית בגובה של 85,700 אלף ש״ח, בנוסף למתן חופשת הורות של ארבעה חודשים לגברים ונשים כאחד. אנחנו תומכים בכל העובדים שלנו ומאפשרים להם לבחור האם ברצונם להגיע לעבודה ביום א׳ או להצטרף לחבריהם לקהילה ולעמוד על זכויותיהם״. יש לציין שהמענק הזה אינו חידוש ברוח המאבק, כי אם הטבה שמוסדה שם זה מכבר.

 

גם Accenture ישראל, המהווה חלק מחברת הייעוץ הגלובלית הגדולה בעולם, מביעה תמיכה מלאה במחאת קהילת הלהט"ב, שנולדה עקב חוק הפונדקאות, ומתכוונת לכבד כל עובד שבוחר לשבות כחלק מהמחאה. "אנו תומכים במחאה של הקהילה בישראל ומאמינים שכל אדם זכאי ליחס שוויוני לא רק במקום העבודה, אלא בראש וראשונה, בחיים הפרטיים ובזכויות שלו כאזרח המדינה" אמר שמעון אלקבץ, מנכ"ל Accenture ישראל, המהווה חלק מחברת הייעוץ הגלובלית הגדולה בעולם. "החברה מקדמת מספר תוכניות ופורומים בינלאומיים לתמיכה בעובדים המשתייכים לקהילת הלהט"ב", הוסיף אלקבץ. " התוכניות נוגעות בכל האספקטים הרלוונטיים לחיי עובדים המשתייכים לקהילה, החל מתמיכה כלכלית לרבות מימון ניתוחים לשינוי מין, דרך תמיכה רגשית, מקצועית, יצירת רשת גלובלית של עובדים לתמיכה הדדית, מסלולי קידום קריירה ועוד. לראייה, בשנים האחרונות אנחנו קוטפים שלל פרסים כחברה הטובה ביותר לעבוד בה, לעובדים המשתייכים לקהילת הלהט"ב."

 

חברת ההייטק סולוטו (עוזרת למשתמש ללמוד על המכשירים שברשותו ולמצות את יכולותיהם), וגם חברת Fiverr (זירת המסחר האלקטרונית הגדולה בעולם לשירותים דיגיטליים וקריאטיביים)הודיעו על הצטרפותן למאבק ובתמיכה בכל עובד שיבחר לשבות ביום ראשון. בנוסף חברת Gett, המספקת שירות להזמנת מוניות ומשלוחים באמצעות אפליקציה, תאפשר לכל עובדיה לקחת ביום ראשון חופש על חשבון המערכת. גם חברת Vonage  המספקת שירותי תקשורת מבוססי ענן תאפשר לקהילה הגאה לשבות על חשבון המערכת.

 

רינת קפוזה, מנהלת משאבי אנוש בסייבריזן הצהירה כי: "החברה תומכת במאבק המתמשך של הקהילה הלהט״בית לשוויון זכויות מלא. אנו מוחים כנגד כל אפליה באשר היא ותומכים בעובדים אשר רוצים לצאת ולהפגין כנגד המהלך בכנסת. לצערנו גם ב- 2018 האקו סיסטם הישראלי נמצא בסתירה בין קדמה טכנולוגית וערכית לבין המציאות בכנסת הישראלית. אנו שמחים לשמוע שעוד חברות גדולות במשק הצטרפו לקריאה זו וגאים לקחת חלק במאבק. אהבה היא אהבה".

 

בחברת הסייבר סקיוריטי אינסיילו - enSilo הודיעו כי הם תומכים במאבקה של הקהילה הגאה על הזכות הבסיסית של כל ישראלי וישראלית להביא ילדים לעולם: "אנו תומכים בזכותם של כל בני האדם להיות הורים ומשפחה ועומדים עם הקהילה הגאה במאבקה לשיוויון. נאפשר לכל עובד או עובדת שיבחרו לשבות ביום ראשון לעשות כן שלא על חשבון יום חופש, כמו גם לכל עובד שירצה לתמוך בקהילה הגאה במאבקה לשיוויון זכויות מלא במדינת ישראל, מדינת כל אזרחיה."

 

"כחברה בינלאומית אנחנו מבינים את הצורך והחשיבות בקבלת השונה ויצירת סביבה שוות הזדמנויות לכולם" אמר זוהר דיין, מנכ"ל ומייסד חברת וויביטז. "נמשיך לתמוך בקהילת הלהט"ב הבינלאומית בדרכים שונות כולל מתן אפשרות להשתמש בשרותי יצירת סרטוני הוידיאו שלנו לארגונים הפועלים למען הגאים והגאות ברחבי העולם."

 

סיגל סרור סמנכ״ל משאבי אנוש של קלטורה אמרה כי: "הזכות להפוך לאב ואם בישראל חייבת להיות שיוויונית , חיוך של תינוק הוא זכות בסיסית בישראל בדיוק כמו שוויון עליו מושתתת מדינת ישראל מיום הקמתה. החברה מעודדת כל עובד להצטרף לשביתה של קהילת הלהט״ב והגברים בכלל השוויון מתחיל לדבריה בעידוד שווה של עובדים לתמוך בחבריהם ולכן כל עובד שיבקש להצטרף ולשבות עם חבריו לצוות לא יחוייב ביום חופש. החברה קוראת לחברות נוספות להפוך את מאבקם האישי לפומבי".

 

עידו גולברג מחברת Spot.IM כתב "אנחנו עומדים על זכותו של כל אדם להיות הורה ולהקים משפחה. משפחות באות בכל הסוגים והצבעים ועל כן אנחנו תומכים במאבק שאין צודק ממנו ונעמוד מאחורי כל עובד שלנו שיחליט למחות ולשבות בראשון".

 

דניאל בראל, מנכ"ל סופטוויל, מסר ש"חברת SoftWheel, אשר פועלת כבר שנים למען אחד מהציבורים המוחלשים ביותר בישראל, ציבור הנכים, החליטה לתמוך בשביתת הלהט״בים הקרובה ביום ראשון. חוק הפונדקאות שעבר בכנסת השבוע ומדיר ציבור מוחלש אחר, הקהילה הלהט״בית, אינו מתיישב עם ערכי החברה. אי לכך, החברה, אשר חלק מעובדיה משתייך לקהילה הלהט״בית תאשר לעובדיה המשתייכים לקהילה ומעוניינים לשבות לעשות זאת ללא ניכוי זמן השביתה מימי החופש של העובד. כולנו תקווה כי העתיד יהיה ורוד יותר".

 

קבוצת וובפאלס (Webpals), מהמובילות בתחום השיווק הדיגטלי המעסיקה כ-400 עובדים, הודיעה כי היא " תומכת במאבק על הזכות המובנת מאליה של כל ישראלי להביא ילדים לעולם. כל עובד שיבחר לשבות יתאפשר לו לעשות כן שלא על חשבון יום חופש".

 

קבוצת הדקה ה-90, שחקנית מובילה בתחום התיירות המעסיקה כ-300 עובדים הודיעה גם היא על תמיכתה במאבק על מה שמגדירים שם כ "זכות המובנת מאליה של כל ישראלי להביא ילדים לעולם". בחברה אומרים כי כל עובד חברה שיבחר לשבות יתאפשר לו לעשות כן שלא על חשבון יום חופש.

 

 

מנכ"ל סודה סטרים העולמית, מר דניאל בירנבאום העלה לעמוד הפייסבוק שלו מכתב פתוח אותו הקדיש לכל חברי הכנסת שנמנעו או תמכו בחוק הפונדקאות המפלה, וכך נכתב שם:

 

"ח״כ נכבד, מאכזב לראות איך סחרת בחוק שוויוני לטובת חוק מפלה. מצער איך החלשת את שותפות הגורל ואחדות העם לטובת הכסא המרופד ומכונית השרד. מקומם איך החלשת את הדמוקרטיה ולא עשית עבודתך נאמנה כנציג ציבור. השנה 2018 והגיע הזמן לצאת מהחושך אל האור.

אני מבקש להציע לך את נקודת המבט שלי, שמשקפת את הערכים שעל פיהם מתנהלת סודהסטרים. הערכים שאני גדלתי לאורם מכבדים כל אדם באשר הוא אדם, ללא קשר לדתו, גזעו או נטייתו המינית, ואכן בסודהסטרים עובדים שכם אל שכם מוסלמים ויהודים, בדואים ופלסטינאים, חרדים וחילונים, כשלמעשה ניתן למצוא אצלנו ייצוג כמעט לכל מין ומגדר וכולנו משפחה אחת גדולה.
 

 

 

מדיניות של גזענות, הדרה ואפליה היא מנת חלקם של משטרים אפלים ומדינות חשוכות כאיראן וסעודיה ולא של מדינת ישראל שאני מכיר ואוהב. בסופו של יום לכל אדם זכות להקים משפחה מפני שהבית הוא היכן שנמצאת האהבה. המארז שמצורף למכתב זה מעביר את המסר הזה בדיוק והוא מכיל משפחה של בקבוקים שמדמים זוגות חד מיניים וילד, ארוזים במארז בצורת בית. זהו מארז שאנו מוכרים בכל העולם, שאת ההכנסות אנו מעבירים לאירגונים המסייעים לזוגות חד מיניים להקים משפחות. לצד קבלת המארז, נעביר בשמך 1,000 ש״ח כתרומה ל״עמותת אבות גאים״. סך התרומה של כנסת ישראל 61,000 ש״ח".
 

טאואר ג'אז, הענקית הישראלית העוסקת בפיתוח וייצור מוליכים למחצה ומעגלים משולבים לתעשיית האלקטרוניקה, הודיעה  ל- 1600 עובדיה בישראל, את הודעה הבאה:" "אנו בטאואר-ג'אז דוגלים מאז ומתמיד בשוויון זכויות והזדמנויות לכולם, ללא קשר למגדר, מגזר, נטייה מינית, גיל או מצב משפחתי. אנו מצרים על כך שנוסח חוק הפונדקאות הנוכחי מחריג את קהילת הלהט"בים ומקווים שבמהירה יגיע היום בו יתאפשר שיוויון אמיתי לכלל האזרחים. לפיכך, עובדים שיבחרו להשתתף בהפגנה המתוכננת להתקיים בשבוע הבא  – יוכלו לעשות כך ללא חיוב יום חופש, בתיאום עם המנהל. בנוסף לכך, עובדים אשר החוק הנוכחי משפיע עליהם באופן אישי מוזמנים להגיע לסמנכ"לית משאבי אנוש, על מנת לבחון אפשרויות תמיכה נוספות".

 

מוטורלה סולושנס ישראל המונה כ-1000 עובדים תאפשר לעובדיה, חברי הקהילה, יום חופש ללא תשלום ביום ראשון הקרוב אם ירצו להשתתף בהפגנה.הנהלת החברה הכריזה על הענקת חופשה מיוחדת לכל עובד שמתחיל תהליך פונדקאות, לחברי הקהילה הגאה ובכלל.כמו כן, מונה חבר הנהלה לטיפול וריכוז הנושא מול העובדים.

 

משרד עורכי דין שבלת, המשרד הרביעי בגודלו בישראל, הודיעו לעובדי המשרד שמי שמעוניין להביע תמיכה במחאת הקהילה הגאה יוכל להיעדר ביום ראשון מהעבודה מבלי שינוכה יום חופש.

 

"טבע עומדת כל העת לצדם של עובדיה מקרב הקהילה הגאה במאבקם לשוויון זכויות מלא, ותעשה זאת גם ביום ראשון הקרוב" כך כתבה אורלי פסקל, סמנכ"לית משאבי האנוש של טבע לעובדי החברה. "טבע תתמוך בזכותם של עובדיה מקרב הקהילה הגאה ליטול חלק בצעדי המחאה, ומאפשרת למשתתפים במפגן התמיכה ביום ראשון הקרוב לדווח ביום זה 4 שעות "תרומה לקהילה" (שעות בתשלום מלא). בנוסף, טבע תמשיך ותעמיד מענק כספי לרשות עובדיה מהקהילה הגאה שמבקשים להביא ילדים לעולם באמצעות הליך של פונדקאות, על ידי עמותת "טבע מכל הלב". בחברה מבקשים להדגיש כי "כבר במהלך השנה האחרונה טבע תמכה כספית בשני זוגות חד-מיניים, עובדי החברה, והעניקה להם מענק משמעותי לצורך פונדקאות, במסגרת עמותת "טבע מכל הלב".  עוד מבקשים להדגשי בטבע כי "כחלק ממחויבותה של טבע לזכויות אדם, גיוון והכלה, הצטרפה החברה לרשימת 140 החברות המובילות בעולם אשר תומכות ביוזמת האו"ם לקידום מודעות והתנהלות חברתית אחראית לטובת הקהילה הלהט"בית –יוזמת United Nations LGBTI Standards of Conduct for Business. החברה פועלת בנחישות לגיוון תעסוקתי ולקידום תרבות של כבוד ושוויון במסגרת העבודה לכל עובדינו – ללא הבדל דת, גזע, מין, מגדר, לאום או נטייה מינית, וכך תמשיך לפעול גם בעתיד".

 

בענקית הסושיאל גיימינג הישראלית "פלייטיקה" שיחררו את ההודעה הבאה: "מדינת ישראל אישרה אתמול חוק המחריג זוגות חד מיניים ואבות יחידניים מהזכות להביא ילד בהליך פונדקאות. חברת הגיימינג הבינלאומית פלייטיקה מאמינה בזכות הבסיסית של כל אדם באשר הוא להיות הורה ולהקים משפחה בישראל. כל עובד או עובדת אשר יבחרו להפגין ביום א' הקרוב יזכו לגיבוי מלא מאיתנו, לא יורד להם יום חופש ונתמוך בזכותם להביע את את המחאה בתקווה לשינוי ושוויון זכויות מלא לכולם. כמו כן פלייטיקה גאה להכריז על תמיכה כספית בכל עובד או עובדת אשר יבחרו להתחיל בהליך פונדקאות.

לעזרה ותמיכה יש לגשת למשאבי האנוש".

 

ב"אל על" הודיעו כי "חברת אל על תומכת ומחבקת את אנשי קהילת הלהט"ב בפעילותם למען שיוויון מלא בכל תחומי החיים. אנו נעשה ככל שידנו משגת לאפשר לאנשינו לקחת חלק במחאה ביום ראשון הקרוב, תוך התחשבות בלוח הטיסות הגדוש של אל על בשיא עונת הקיץ ומבלי לפגוע חלילה בקהל לקוחותינו".

 

בישראכרט מסרו כי החברה אינה עובדת ביום ראשון בשל ט׳ באב, אך המוקדים עובדים כרגיל ואי לכך ובהתאם לזאת, החברה תאפשר לעובדים מהקהילה הלהט״בית שירצו לקחת חלק מהמאבק, יום חופש מיוחד ללא תשלום, בתיאום עם הממונים״. בקסטרו נמסר לעובדים כי "כחברה התומכת בשיוויון זכויות מלא ומכבדת את עובדיה באשר הם, אנו נכבד כל עובד אשר יבחר לקחת חלק במחאה הקרובה, בתאום מול מנהלו הישיר, וזאת כדי שנמשיך לתת ללקוחותינו את השרות הטוב ביותר". משופרסל נמסר : "מי מעובדינו שירצה לצאת להפגנה יוכל לעשות זאת מבלי שיחויב וזאת על פי תיאום עם המנהלים בשטח." גם רשת סופר-פארם הצטרפה למחאה על הזכות להורות ותאפשר לכל עובד שיבחר להצטרף להפגנה נגד חוק הפונדקאות להפגין ללא הורדת יום חופש. משרד האסטרטגיה והתקשורת בן חורין ואלכסנדרוביץ',הודיע גם הוא על הצטרפותו למאבק למען הזכות של כל ישראלי להביא ילדים לעולם ללא הבדלי העדפה מינית. המשרד הכריז כי ירתום את כל יכולותיו בהתנדבות למען המאבק בזירת התקשורתית, הדיגיטלית והסטודיו הפנימי. עובדי החברה אשר ירצו לשבות באותו היום -יוכלו לעשות זאת מבלי לאבד יום חופש.

 

גם חברת רדיס לאבס (Redis Labs) מצטרפת ליוזמה ומאפשרת יום חופשי לעובדיםשיפגינו ביום ראשון הקרוב. ״כמו עשרות חברות במשק גם אנחנו מאמינים שזה צעד טבעיומתבקש לנוכח הליך החקיקה״, מציינת דירקטורית משאבי אנוש בחברה עדי שטרן.

 

הנהלת האוניברסיטה הפתוחה יחד עם ועדי העובדים החליטה לאפשר לעובדים, המעוניינים להביע הזדהות עם קהילת הלהט"ב, לשבות ביום ראשון הקרוב, האוניברסיטה לא תנכה שכר בגין ההיעדרות עקב שביתת ההזדהות. באוניברסיטה מבקשים כי עובדים המעוניינים לשבות מתבקשים לתאם זאת עם מנהליהם וכי האוניברסיטה תימנע פגיעה בסטודנטים ובמתעניינים.

 

גם "מדלן" מצטרפת לחברות ההיי טק הרבות שנענו ליוזמת אגודת הלהט"ב. בחברה הודיעו כי יאפשרו לחברות וחברי הקהילה הגאה ותומכיה שיבחרו בכך להיעדר ביום ראשון ממקום העבודה כדי לקחת חלק בשביתה למען שווית זכויות להט"ב ובמחאה כנגד חוק המפלה זוגות להט"בים בהליך פונדקאות.

 

בחברת PubPlus הישראלית הודיעו כי הם מאמינים כי "החברה הישראלית כולה צריכה לשאוף לשוויון ולחתור יחדיו למציאות שבה הורות היא אפשרית ולגיטימית עבור כל אדם המעוניין בכך" כך צוין במכתב שהוציא מנכ"ל החברה גיל בר-טור לעובדים בו הוא קורא לעובדי החברה להצטרף למחאתה של קהילת הלהטב"ים. "לכל בני האדם יש את הזכות להיות מאושרים, לבחור את מי וכיצד לאהוב ולהתחיל משפחה" כתב בר-טור. "חוק הפונדקאות החדש המוצע בישראל אינו כולל גברים רווקים וזוגות גאים ואני מאמין שמצב זה אינו צודק. אנו עומדים לצד חברינו מקהילת הלהטב"קים ומעודדים את עובדי החברה להצטרף למחאה. עובדים שיבחרו להצטרף למחאה לא יחויבו ביום חופש".

 

הנהלת חברת ההייטק "נטורל אינטלג'ינס" (natural intelligence) הוציאה היום  מכתב לעובדיה בו היא מודיעה על הצטרפות לשביתה. עובדי החברה מקהילת הלהט"ב יוכלו לשבות ביום ראשון ללא הורדה של ימי חופשה. מהחרה נמסר כי הם מאמינים ש"כפי שמיקרוסופט, אפל ופייפאל הצטרפו למאבק למען הקהילה הטרנסית באמריקה והצליחו להביא לשינוי, גם חברות ההייטק בישראל יכולות להיות החלוץ שיוביל המחנה בתחום זה". צעד זה מצטרף לצעדים נוספים בהם נקטה החברה עד כה בתמיכה בקהילה  ובהם: הענקת  מימון של 50 אלף שקל נטו לכל עובד חברה מקהילת הלהט"ב שבוחר ללכת לתהליך של פונדקאות בחו"ל, תרומת שנתית של  עשרות אלפי שקלים לעמותות שתומכות בקידום להט״בים- זהות העמותה נקבעת בשת"פ עם העובדים. בחברה מבקשים לציין כי "נטורל אינטלג'ינס" (natural intelligence) הייתה גם בין הארגונים הראשונים שחתמו על הסכם עקרונות לתמיכה בעובדים להט״בים ושוויון זכויות במגזר ההייטק עם ארגון LGBTech.

 

גם חברת פרימטראיקס (PerimeterX) מצטרפת למהלך. עומרי אילוז ממייסדי החברה מסביר ״כשם שחשוב לנו שיוויון הזדמנויות וחוסר אפליה במקום העבודה שלנו, כך גם נרצה שהחברה מסביבנו תתנהל. אנו תומכים בכל עובד או עובדת שירצו להשפיע ולצאת להפגין, ומאמינים כי זה צעד נכון לחברה ולתעשייה הישראלית״.

 

אפליקציית "סלופארק" המספקת חניה מהנייד בפריסה ארצית, תומכת במאבק לשיוויון ותורמת שעות חניה עבור כל מי שיגיע לתמוך בקהילה ביום ראשון הקרוב. כל מי שיגיע לתל אביב ביום ראשון, תאריך 22.7, יקבל 20 שקלים מתנה מסלופארק לחניה בכחול לבן וחניונים ברחבי ת"א החל משעה 08:00 בבוקר עד 00:00. בהזנת קוד Cello20.