BETA

24.06.2018

14:47

 ממשק משתמש עתידי
ממשק משתמש עתידי,
Fotolia

כך מעצבים המילניאלים את סביבת העבודה העתידית

האם הדור החדש של מערכות המידע יידרש להשתנות על מנת להתאים להעדפות דור המילניום? טור מיוחד של סטיב ציקאקיס נשיא South EMEA,SAP

האם הממשקים של מערכות המידע הפועלות כיום בארגונים נוחות ומתאימות לשימוש גם עבור דור המילניום שגדל בעידן הרשתות החברתיות? סטיב ציקאקיס (Steve Tzikakis) נשיא EMEA South בחברת SAP העולמית כותב על המערכות הארגוניות המתאימות לחוויה לה מצפה דור המילניום ועל הפוטנציאל שטמון בדור זה, אשר עשוי להביא לארגון שלכם שגשוג חסר תקדים

 

ליום הראשון שלי בעבודה הגעתי לפני 25 שנים כשאני מחזיק "מכשיר נייד". היה זה מחשבון Casio. בזמנו חשבתי לעצמי- 'איזה מגניב אני'. כיום המצב השתנה לחלוטין. דור חדש של עובדים מגיע ליום הראשון בעבודה כשיש לו כבר הבנה טכנולוגית לא פחות טובה ואף טובה יותר מההנהלה הבכירה. מצב זה מפחיד חלק מן המנהלים הבכירים בחברות. אותי, לא כל כך. כשהצעירים הללו מגיעים אני נרגש, מכיוון שאני מאמין שלחברות שיבחרו להסתכל על הטכנולוגיה הארגונית שלהם כפי שבני דור המילניום רואים אותה, ממתינה הזדמנות מדהימה.

 
דור המילניום מסתכל על טכנולוגיה בדרך אחרת

 

לרוב הארגונים עימם אני בקשר כיום יש מערך טכנולוגי חזק, או שהם נמצאים ב"במסע אל עבר הטרנספורמציה הדיגיטלית", אבל המציאות איתה אנחנו מתמודדים הרבה יותר נושכת. בעוד אנו עסוקים בתרועות ניצחון מכיוון שיש לנו את הגרסה האחרונה של מערכת ה- CRM וגישה לדוחות אנליטיים ממכשירי המובייל, בני דור המילניום מסתכלים עלינו וחושבים: האם נתקענו במכונת הזמן?

 

והנה הבעיה: כאשר רוב החברות מספרות שהן ב"מסע דיגיטלי", לרוב הן באמת מתכוונות לכך שהן רוצות להשתמש בטכנולוגיה כדי להפוך את הפעילות העסקית למהירה, יעילה ורווחית יותר. אבל לעיתים קרובות הן בוחרות לבצע אוטומציה לתהליכים הלא נכונים, או משתמשות בטכנולוגיה מסורבלת ומיושנת שמתסכלת את המשתמשים. בני דור המילניום מסתכלים על טכנולוגיה בדרך אחרת לחלוטין. הם לאו דווקא מעוניינים בהפיכת התהליכים הקיימים ליעילים יותר - הם רוצים להפוך את הטכנולוגיה הקיימת לטובה יותר.

 

הם לא מתרגשים מהשקה שנתית לגרסה החדשה של התוכנה הארגונית בארגון בו הם עובדים. הם רוצים שהטכנולוגיה תעבוד במהירות ובאופן ידידותי. הם רוצים גישה מיידית לידע, ממגוון מקורות, ובגישה התואמת לאופן שבו הם רואים את העולם. הם רוצים להתחבר בקלות לאנשים איתם הם עובדים ולהרחיב את רשתות הקשרים האישיות שלהם, מבלי לדאוג האם החברה מעדיפה את הרשת החברתית Teams או את Yammer.

 

 סטיב ציקאקיס
 

סטיב ציקאקיס: "הם רוצים שהטכנולוגיה תהיה ידידותית" (צילום: George Brousalis Studio Panoulis)

 

בזכות דור המילניום

 

במאמר שהתפרסם לאחרונה ב-Wired ועסק בדרך בה דור המילניום משנה את אופן פיתוח היישומים ברחבי העולם, תיאר הכותב באופן מדויק את המתרחש: "מה שרוב הניתוחים שאני קורא לא מצליחים להבין, זה שדור המילניום הוא הדור הראשון שבאמת חי לפי מערך החוקים של עצמו בכל הנוגע לצרכנות ועסקים. כצרכנים, הם מצפים ממותגים שהם עוקבים אחריהם לשתף את העקרונות שלהם (בדומה לבני דור ה- X וה בייבי בום לפניהם). אך כיזמים, הם גם מסוגלים לעשות זאת".

 

לפתע, בזכות הדחיפה של דור המילניום, אנו רואים תוכנות ארגוניות שמספקות בהדרגה את התקשורת החברתית בדרך הדומה לדרך בה אנשים מתקשרים בכל יום. שינויים אלה לא רק הופכים ארגונים לטובים יותר בעשיית עסקים, אלא הם גם הופכים אותם למקום דינאמי ותוסס שנעים יותר לעבוד בו. דור המילניום, אינו מחכה לאף אחד. הם חשים על גופם את ההתמודדות עם אתגרי האבטלה והתחרות העצומה בשוק העבודה המסורתי, ולכן הם דואגים לייצר את העתיד של עצמם. 

 

בשונה מהשינויים הרבים שהתרחשו בשוק במאה ה-20, המהפכה הדיגיטלית סוחפת באופן בלתי נתפס. אין ספק שהעצמת בני דור המילניום תסייע לעסקים לעבור ממצב של תכנון לסטטוס של הובלה. מתרחש כאן שינוי בעוצמה אדירה ואנחנו, דור ה-X וה-Y, כבר מזמן לא מובילים אותו. אולי זה הזמן עבורנו לתת דרור לילידי הדיגיטל בעבודה שלהם עם מערכי התוכנה הארגונית שלנו. העסקים שלנו אמנם עלולים שלא להישאר כפי שאנחנו מכירים אותם ואולי אלו יהיו שינויים קשים לעיכול, אבל דבר אחד בטוח- תעלה הסבירות שהם יהיו שם גם מחר.

 הכותב, סטיב ציקאקיס (Steve Tzikakis) משמש כנשיאSouth  EMEA, SAP