BETA

21.06.2018

16:23

איך להשתפר בפורטנייט? קבלו 5 טיפים שכל שחקן מתחיל צריך לדעת

אחרי 40 מיליון הורדות ברחבי העולם ומיליוני ילדים מכורים, זה הזמן לקבל את הערך המוסף שיעזור לכם להתגבר על אחרים ב-Fortnite • טור מיוחד של סטיב מירון

אם אין לכם חיבור אינטרנט בבית או שאתם חיים מתחת לסלע, Fortnite הוא המשחק המוכר ביותר בימינו. יותר מ-40 מיליון הורדות למחשב האישי ולקונסולות הביתיות.

 

נתחיל עם קצת רקע: המשחק פורטנייט הוכרז לראשונה בשנת 2011 על ידי חברת Epic Games ולא זכה להצלחה רבה מדי. לאחר מספר שנים של כישלון עם מצב משחק הזומבים, המפתחת החליטה שהגיע הזמן למשהו חדש ולכן החליטה ללכת על משחק בסגנון “Battle Royale”. כלומר, 100 אנשים קופצים מאוטובוס מעופף ונוחתים במקומות שונים במפה. האחרון ששורד, מנצח. אז איך נשארים האחרונים בחיים?

 

טיפ מספר 1: הטיפ הבסיסי ביותר במשחק הוא הבנייה. הבנייה עוזרת בהמון מצבים ויכולה להיות הדבר שקובע אם ננצח או נפסיד. לבנייה שימושים רבים כגון: בניית מכסה, מצב קרב נוח יותר, הטמנת מלכודות ועוד. תהיו יצירתיים ותחשבו מחוץ לקופסה, זאת השיטה הטובה ביותר לבנייה. שחקנים שלומדים לבנות טוב יותר לאט לאט מבינים את הקונספט של המשחק בצורה טובה יותר, ועם האימונים יבואו גם הניצחונות.

 

טיפ מספר 2: טיפ חשוב נוסף הוא הנחיתה. על מנת להתאמן על יכולות הירי, איסוף ציוד מהיר והתמודדות עם הלחץ מומלץ מאוד לנחות במקומות עם המון אנשים. בפעמים הראשונות אולי תמותו הרבה אבל זה שווה את זה לטווח ארוך. לאט לאט תלמדו לנחות, למצוא ציוד מהר וישר להתמודד עם הקשיים שמפילים עליכם. גם בטיפ הזה, דרושים קצת אימונים אבל זה שווה את זה. מקומות שכדאי לנחות בהם: Tilted Towers ו-Retail Row.

 

פורטנייט
 

פורטנייט( יח"צ)

 

טיפ מספר 3: גם הטיפ השלישי קשור לנחיתה. אך הפעם הטיפ קשור יותר לפתיחת המצנח. על מנת לנחות ראשונים ולהגיע לציוד לפני כולם חשוב מאוד לפתוח את המצנח מעל אזור נמוך כמה שיותר. כלומר, במידה ובזמן פתיחת המצנח הדמות שלי תהיה מעל הר המצנח שלי יפתח גבוה יותר מאשר אם הדמות שלי תהיה מעל ים. המקומות הנמוכים ביותר במפה הם הים, האגם ב-Loot Lake והנהר שמתפרס על כל המפה מהאגם עד ל-Lucky Landing. שימושים טובים לשיטת הנחיתה: צניחה ל-Greasy Grove. המקום מוקף הרים מצד אחד ומהצד השני ים. שחקנים שיפתחו מצנח מעל הים ינחתו לפני שחקנים שיפתחו מצנח מעל ההרים.

 

טיפ מספר 4: הטיפ הרביעי קשור להסוואה בשטח. חלק מהמיומנויות במשחקים בסגנון Battle Royale זה ההסוואה. הסוואה עוזרת לנו להגיע למקום גבוה יותר בטבלה וכך בעצם להגדיל את הסיכוי שלנו לנצח. בפורטנייט, שיטת ההסוואה העיקרית היא לא לשבור עצים. כאשר עץ נשבר, המון אפקטים נוצרים וגם ממרחק ניתן לראות איפה בדיוק נשברו העצים. אז איך משיגים עצים? שברו את רוב העץ אך שמרו לו 50 חיים או מכה אחת. שיטה נפוצה נוספת אך פחות טובה היא שיקוי ה-Bush. השיח מחשיד מאוד וניתן לשים לזה לב מרחוק. אף אחד לא יפספס שיח זז ויורה.

 

טיפ מספר 5: הטיפ האחרון ואחד החשובים ביותר בקרבות בנייה וקרבות בכלל הוא תפיסת יתרון גובה. כאשר אתה נלחם מהר, גג של בניין או כל מקום גבוה אחר, אתה מעמיד את היריב שלך במצב לא נוח ומעביר את המשחק לידיים שלך. אתה בוחר מתי להילחם, אתה בוחר מתי להתחבא ועוד. בנוסף, כאשר אתה נמצא ביתרון גובה ליריב אין ברירה אלא להתחיל לבנות אליך, בזמן שהיריב בונה לך יש את הזמן להעלות לעצמך את החיים ואת המגן ובכך להילחם כשאתה מוכן ב- 100 אחוז. במידה ואתם נמצאים ללא יתרון גובה. תמיד תבנו מכסה בזמן שאתם עולים ותופסים חזרה את יתרון הגובה, זה מה שיגרום ליריבים שלכם לא לשבור לכם את הבניות או לירות בכם כאשר אתם לא מוכנים.

 

אז אחרי שקראתם את הכתבה הזאת, בטוח שתשתפרו בפורטנייט - והדרך לניצחון כבר יותר קצרה מלפני כן. נשמח לשמוע בתגובות אילו טיפים עזרו לכם הכי הרבה.

 


 

הכותב הינו עורך תוכן גיימינג בחברת הגיימינג 4DV, המפיקה את אירוע Ultimate Summer,

אליפות ישראל ב-Fortnite

 

*תחרויות Fortnite יתקיימו בין התאריכים 7-9 באוגוסט והאליפות המרכזית ב-9 באוגוסט בהיכל קבוצת שלמה בתל אביב*