30.05.2018

12:57

ענף הגיימינג התחרותי בישראל עומד לפני רגע היסטורי

בעוד העמותה לגיימינג תחרותי בישראל מתכוננת להגיש בקשת רישמית להכרה בענף הגיימינג למשרד הספורט, מכריזים שם על צעד דרמטי לכיוון הגשמת החזון הזה

(וידאו מתוך הכתבה:  המהפיכה בדרך: האם ענף הגיימינג התחרותי יזכה בקרוב לתמיכה ממשרד התרבות והספורט?)

 

קשה להתעלם מכך שבשנים האחרונות חלה עליה עצומה בפופולריות של משחקי ה E-sport, הלא הם משחקי מחשב תחרותיים. מה שהחל כמשחקים בין קבוצות ביבשות שונות על גבי שרת מרוחק, הפך לארוע תחרותי שמזכיר יותר שילוב של משחק כדורגל ומופע אור קולי מאשר בהייה במסך מחשב, עם אצטדיונים ענקים מלאי קהל נרגש, ושידור חי מלא ואיכותי במיוחד של האירועים למליוני צופים לגלובוס. 

 

מסתבר כי מעל ל-27 מדינות כבר הכירו בספורט האלקטרוני כספורט לגיטימי, ולפי עידו ברוש, מנכ"ל 4DV ויו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל, הארגון שמארגן ומנהל את תחרויות הספורט האלקטרוני בישראל - נראה כי יתכן והשינוי הזה קרוב יותר ממה שדמיינתם. השבוע דיווחה העמותה כי חתמה על מזכר הבנות עם אס"א – איגוד ספורט אקדמי, במסגרתו יתקיימו תחרויות גיימינג תחרותי במסגרת משחקי אס"א - החל כבר מהשנה הבאה.

 

על פי הודעה ששיחררה העמותה לגיימינג תחרותי לתקשורת עולה כי בפגישה שנערכה בין ויקטור חדד יו"ר אס"א, מאיגודי הספורט הגדולים בישראל, לבין עידו ברוש יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי - הוסכם בין הארגונים על שיתוף פעולה, במסגרתו הכיר יו"ר אס"א בחשיבות של ענף הגיימינג התחרותי בקרב סטודנטים, כחלק מענפי הספורט שבהם מתקיימות תחרויות במסגרת משחקי אס"א – אירוע הספורט השנתי של האיגוד, שיתקיים בשנה הבאה באילת. בסיום הפגישה נחתם מזכר הבנות בין יו"ר העמותה עידו ברוש, ויו"ר אס"א ויקטור חדד, ובו הוסכם על שיתוף פעולה ליצירת מקצה גיימינג רשמי ומקצועי כבר במשחקי אס"א הקרובים. בכך, הכירה אס"א בהיותו של הענף כספורט לכל דבר, שנכלל באותה רשימה עם שאר ענפי הספורט ה"מסורתיים" יותר.

 

 . ויקטור חדד יור עמותת אסא ועידו ברוש יור העמותה לגיימינג תחרותי( העמותה לגיימינג תחרותי)
 

. ויקטור חדד יו"ר עמותת אסא ועידו ברוש יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי( העמותה לגיימינג תחרותי)( העמותה לגיימינג תחרותי)

 

יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי, עידו ברוש, אמר: "שיתוף הפעולה עם אס"א חשוב לנו כדי לקדם עוד תחרויות בקנה מידה לאומי בתחום הגיימינג בישראל," והוסיף כי "אנחנו מברכים את אס"א על ההחלטה לשלב את הענף כבר באירוע הקרוב ומצפים בכיליון עיניים למשחקים." עוד הוסיף יו"ר העמותה בנושא בקשת ההכרה, כי "העמותה לגיימינג תחרותי עובדת משנת 2010 כדי לקדם את ההכרה של הענף כענף ספורט מוכר בישראל, וזו למעשה המטרה הראשונה שלשמה הוקם הארגון. אני קורא למשרד הספורט ולכל המעורבים לקדם את בקשת ההכרה ולהעניק את תמיכתם לענף הגיימינג – ענף ספורט תחרותי צומח, בעל פוטנציאלי תרבותי וכלכלי אדיר – וכזה שבו ישראל מצטיינת ומביאה גאווה והישגים רבים בזירה הבינלאומית."

 

כאמור, בימים הקרובים העמותה התחייבה להגיש בקשת הכרה רישמית בענף הגיימינג למשרד הספורט. נדווח על העניין בהמשךככל שזה יתפתח.