BETA

08.04.2018

12:29

פרסום עסק חדש
פרסום עסק חדש,
יחצ

הדרך שלכם כעסק חדש לצבור נוכחות ברשת

האינטרנט הינו כיום האזור החם ביותר לפרסם בו את עצמכם, כאשר יש לכם את האפשרות לעשות זאת באינספור דרכים ובאמצעות שלל אפליקציות

פתחתם עסק חדש? מגיעות לכם ברכות חמות! אחרי שהשקעתם רבות בהקמת העסק, בניית צוות, גיבוש חזון ותפריט שירותים, כעת הגיע הזמן להעלות הילוך: להפגין נוכחות ברשת! האינטרנט הינו כיום האזור החם ביותר לפרסם בו את עצמכם, כאשר יש לכם את האפשרות לעשות זאת באינספור דרכים ובאמצעות שלל אפליקציות. לפניכם, מפרט קצרצר על הדרכים היעילות ביותר לצבור נוכחות ולהיכנס לתודעת הגולשים, שיוכלו להפוך בסופו של דבר ללקוחות שלכם. דניאל זריהן מומחה קידום אורגני עושה סדר בערוצים השונים.

 

הפרסום הממומן בגוגל

מנוע החיפוש גוגל, הינו מנוע החיפוש החזק והפופולארי ביותר בעולם. גם אתם, בעת שאתם מחפשים שירות מסוים או מידע על מושג שתרצו לדעת עליו קצת יותר, אתם באופן מיידי נכנסים אל גוגל. לבטח לא תופתעו, אך אתם ממש לא לבד. כיום, תוכלו לפרסם את עצמכם ולצבור נוכחות באמצעות מנוע החיפוש, כאשר הדרך לעשות זאת היא באמצעות פרסום מקודם, או בשמו המקצועי – קידום ממומן. לרשותכם שני סוגים של מודעות: הסוג הראשון הינו מודעות חיפוש, כאשר הן מופיעות בעת שהגולשים מקלידים מילות חיפוש רלוונטיות. הסוג השני הינו רשת חיפוש – כאן מדובר על מודעות המתפרסמות באתרים שונים. למידע נוסף על פרסום בגוגל באתר SEM.

 

אם אתם מעוניינים לצבור נוכחות באמצעות ערוץ זה, עליכם לדעת כי אתם עתידים לשלם לגוגל עבור כל לחיצה על המודעה הפרסומית שלכם. מדובר על יתרון משמעותי, שכן אינכם צריכים לבזבז מתקציב הפרסום שלכם לשווא, אלא רק בעת שישנם גולשים שהתעניינו במודעה שפרסמתם. יתרון נוסף הוא המיידיות: כעסק חדש שרוצה לפרוץ ולהיכנס לתודעה, מדובר על דרך לא רעה בכלל בה אתם יכולים להפגין נוכחות במהירות חסרת תקדים. בעוד ג'ינגל ברדיו או תשדיר פרסומת בטלוויזיה מבוססים על הפקה של חודשים, כאן כל הנדרש מכם הוא לעצב מודעה פרסומית ולהעלות אותה – בתוך שעות בודדות גם המודעה שלכם תאושר ותעלה.

 

פרסום על גבי הרשת החברתית פייסבוק

הרשת החברתית פייסבוק מלכדת משתמשים מכל היבשות, והיא מסתמנת כרשת החברתית הגדולה ביותר! כמעט כל אדם בוגר מחזיק כיום בפרופיל, כך שמדובר על אזור פרסום אידיאלי עבורכם באמצעותו תוכלו לחשוף את עצמכם. נכון להיום, מפרסמים בפייסבוק כ-50 מיליון עסקים, מה שיכול לשקף בפניכם את הכוח העצום ושביעות רצון המפרסמים שממשיכים לעשות זאת. פייסבוק מאפשרת לכם לפרסם במגוון רחב של אופנים – החל ממודעות לידים, דרך הקלקות ועד מודעות וידאו. שימו לב כי בשונה מהפרסום בגוגל, הפרסום בפייסבוק אינו מבוסס על מילות מפתח מדוייקות המאפיינות את העסק שלכם, אלא שעליכם לבצע איפיון של הקהל שלכם ואת המודעה הפרסומית אתם מפרסמים לקהל הספציפי. על כן, כדאי להגדיר את קהל היעד על בסיס מאפיינים כמו מין, גיל, אזור מגורים, תחומי עניין, סטטוס זוגי וכדומה.

 

תמונה שווה מאלף מילים: פרסום באינסטגרם

אינסטגרם הינה אחת האפליקציות המובילות ביותר בעולם, דרכה מעבירים מסרים באמצעות תמונות. לא במקרה חשוב לאפיין את המטרות והקהל שלכם לפני היציאה לדרך עם הקמפיין הפרסומי ויצירת הנוכחות ברשת: האינסטגרם הינה אפליקציה הנשלטת ברובה על ידי קהל צעיר, כך שכדאי לפרסם בה כל עוד קהל היעד שלכם חופף לקהל המשתמשים שברובו הינו מתחת לגיל 25. על כן, אם העסק שלכם מגיע מעולמות האיפור, האופנה, הלייפסטייל, מסעדות, מועדוני לילה ואביזרים למכשיר הסלולארי – הפרסום אכן כדאי לכם. הפרסום באינסטגרם יכול להיות בדמות מודעה המבשרת על מבצע או מוצר חדש, אך הוא גם יכול להפנות גולשים אל העמוד העסקי שלכם.

 

צבירת נוכחות באמצעות מיליים

אפשרות נוספת העומדת לרשותכם היא הודעות תפוצה הנשלחות באמצעות המייל שלכם. למרות שרבים כיום מתנהלים באמצעות תיבות הדואר האלקטרוני, הרי שצבירת נוכחות באמצעות ערוץ זה נתפסת עבור רבים כמיושנת ולא רלוונטית. יחד עם זאת, כן חשוב לדעת שישנו יתרון בולט לשיטה: מדובר על תפוצה אדירה המתבצעת תוך שניות, כאשר אתם יכולים לתפעל את המנגנון לגמרי לבדכם מבלי סיוע חיצוני. שימו לב כי בעת שאתם שולחים הודועת לאנשים שלא ביקשו זאת, אתם מוצאים עצמכם אל מול מגבלה חוקית. על מנת לצבור נוכחות בדרך זו עליכם להשיג רשימות תפוצה הרלוונטיות לעולם התוכן של העסק שלכם. כן חשוב לדעת כי האתגר הגדול הוא לשמר את הרשומים ברשימת התפוצה ואף להגדיל את הרשימה ממודעה למודעה.