BETA

22.01.2018

16:15

עודכן:

ביטים: כל מה שזז השבוע
ביטים: כל מה שזז השבוע,
fotolia

ביטים: איזו חברה נכנסת לעולם הסטארטאפים אחרי 90 שנה?

שוק המטבעות הקריפטו-גרפים מקבל חיזוק, מי החברה הישראלית שתספק לווינים בשווי 100 מיליון דולר? ואיזו ענקית מקומית יוצאת במסע פירסום בארה"ב? הנה כל מה שזז השבוע

 

      מהשדה אל ההייטק:  קבוצת יכין נכנסת לראשונה לעולמות הסטארט-אפ

 

קבוצת יכין, חברת החקלאות הוותיקה בישראל, מציינת 90 שנה להיווסדה ומקימה בשיתוף עם TechForGood חממה ראשונה מסוגה המיועדת ליזמים המפתחים פתרונות חדשניים היכולים לשנות את פני החקלאות בארץ ובעולם (Agri-Tech). התכנית תקנה ליזמים ליווי אישי, ארגז כלים מותאם אישית לצרכיהם המספק להם גישה לידע, ניסיון, בטא-סייט (שטחי חקלאות) ומשקיעים פוטנציאליים.

 

חממת "יכין אימפקט" תקדם ותלווה מיזמים בעלי יכולת אימפקט בינלאומי, עם מודל עיסקי, ובדגש על מענה למטרות הפיתוח הבר-קיימא של האו"ם (Sustainable development goals), כמו למשל מיזמים אשר יתנו מענה ל-Food-Waste (אובדן מזון). היכולת לייצר אימפקט בינלאומי תחבר את המיזמים לגופי השקעות אימפקט בעולם המתעניינים במיזמים ופתרונות אשר ביכולתם לשנות ולהשפיע על הרעב ואיכות הסביבה בעולם.

 

היזמים שיכנסו לחממת יכין אימפקט יזכו לסיוע ממומחים מובילים בתחום החקלאות, אגרונומים, אנשי טכנולוגיה ושיווק; גישה לקרקעות חקלאיות, ליווי משפטי ופיננסי, מרחב עבודה, חשיפה למעגל משקיעים ישראליים ובינלאומיים הכולל אנג'לים, קרנות וגופי השקעה נוספים; רשת שותפים בינלאומיים, מנטורינג אישי ועוד. לקבוצת יכין ידע אגרונומי וחקלאי רחב ועשיר שביכולתו לקדם מיזמים ישראליים בתחום, ול-TechForGood ידע חדשני-טכנולוגי בתחום האימפקט והפיתוח הבר-קיימא העולמי.

 

 

הילה רום, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בקבוצת יכין: "לקבוצת יכין מסורת ארוכת שנים של חדשנות ומצוינות בחקלאות. השנה, לרגל חגיגות ה-90 לקבוצה, אנו שמחים להשיק חממה יוצאת-דופן שתטפח מיזמי אגריטק פורצי דרך ותעמיד לרשותם את הכלים שיאפשרו להם להביא בשורה של ממש לחקלאות העולמית".

 

עומרי בורל, מנכ"לית שותפה ומייסדת TechForGood: "אנו עדים לביקוש הולך וגובר ברחבי העולם לפתרונות חדשים ויצירתיים בתחומי החקלאות. אנו רואים פוטנציאל גדול ביכולתם של יזמים טכנולוגיים ישראלים לתת מענה לסוגיות אלו, הקשורות באופן הדוק לצרכים הבסיסיים ביותר של נגישות למזון בכלל, ולמזון בריא בפרט. אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה עם קבוצת יכין ובטוחים כי הידע הרב והמשאבים שהקבוצה פותחת בפני היזמים, יאפשרו לנו לתמוך בצמיחתם והצלחתם של יזמי AgroTech שייצרו אימפקט חברתי וסביבתי בעולם".

 


 

עמותת  IOTAמשיקה מו"פ ומגייסת עובדים

 

 IOTA צוות המו"פ של
 

צוות מרכז הפיתוח של העמותה בישראל( הילה גולדנברג)

 

 

 שוק המטבעות הקריפטו-גרפים תוססמגיעה לישראל. עמותת IOTA העוסקת בתחום המטבעות הדיגיטליים פותחת משרדים בתל אביב ומגייסת עובדים. משרדי החברה יעסיקו כעשרה עובדים בתחום המחקר והפיתוח.,העמותה  הרשומה בגרמניה, שמה לה למטרה לקדם את פרוטוקול המטבעות הדיגיטליים עליו היא אחראית.

 

פרוטוקול IOTA נוצר בשנת 2015, והוא מיועד למכשירי ה"אינטרנט של הדברים" (IOT), ומאפשר לבצע תשלומים זעירים.IOTA  זיהתה חסם בשוק המקשה על חברות בתחום הבלוקצ'יין והקריפטו להיכנס לתחום, בעקבות העמלות הגבוהות וקצב ההעברות הנמוך. הפרוטוקול של IOTA לא מבוסס על בלוקצ'יין, אלא על  גרף מכוון חסר מעגליםאשר מכונה בשם-  .Tangleכל העברות הכספים נשמרות על ה-Tangle, אשר מהווה .Distributed Ledger 

 

Tangle -ה מהווה למעשה אלטרנטיבה לבלוקצ'יין והוא מאפשר העברת מידע בצורה מאובטחת ללא עמלות וללא צורך בכרייה. הפרוטוקול עלה לאוויר באמצע 2016 ומאז העמותה משתפת פעולה עם מספר חברות כגון: דויטשה טלקום, Bosch ו.Accenture-  הטכנולוגיה של IOTA מאפשרת למכונות לדבר אחת עם השנייה והעברת כספים ביניהן. מדובר בעצם בפרוטוקול תקשורת, המאפשר בין היתר, לבצע תשלומים ברכבים המחוברים לאינטרנט. למשל, תשלום בתחנת דלק, באופן אוטומטי ישירות למכונת התדלוק, מבלי שצריך להוציא את כרטיס האשראי. דוגמאות נוספות קיימות גם בחניונים או בכבישי אגרה. הטכנולוגיה של IOTA מתאימה לתשלומים קטנים. למשל, שכירות על רכב עבור ק"מ ולא עבור התחייבות מראש. כך אין צורך ליצור מנוי בחברה מסוימת. "הפרוטוקול של IOTA לא מוגבל רק לתעשיית הרכב והוא מתאים לכל מכונה", אומר אלמליח. "המטרה שלנו היא לשנות את התעשייה".

 

אלון אלמליח, סמנכ"ל טכנולוגיה בעמותה,  מוביל  את הקמת הצוות בישראל והוא ינהל את המרכז בארץ. "אני מתרגש מכך ש-IOTA מגיעה לישראל ומקימה משרדים גם בתל אביב. הטכנולוגיה של IOTA סוללת את הדרך לשינויים גלובליים בשוק הקריפטו הנוכחי". 

 

 


 

 Effective Space הישראלית  חתמה על עסקת 100 מיליון דולר להארכת חייהם של שני לווייני תקשורת בחלל

 

 Effective Space
 

Effective Space(יח"צ)

 

חברת Effective Space (פתרונות חלל אפקטיביים מחקר ופיתוח בע"מ(, מהחלוצות בתחום שירותי תפעול בחלל, חתמה על חוזה בהיקף של מעל 100 מיליון דולר עם מפעילת לוויינים בינלאומית. במסגרת ההסכם תשגר החברה שני לווייני space drone קטנים פרי פיתוחה. הלוויינים יתמרנו לעבר שני לווייני תקשורת של המפעילה, ייצמדו אליהם ויקבלו את השליטה על שמירת מיקומם ותנועתם של הלוויינים במסלול. בכך תאריך החברה משמעותית את טווח חייהם ופעילותם הסדירה של לווייני התקשורת היקרים. שירות מסוג זה בחלל לא סופק עד היום על ידי אף חברה אחרת. השיגור מתוכנן למהלך שנת 2020.

 

לוויין ה- space drone שמפותח על ידי Effective Space שוקל פחות מ-400 ק״ג וגודלו כגודל מכונת כביסה, ומשימתו הראשית היא הארכת חייהם של לווייני תקשורת שאזל להם הדלק לשמירה עצמית של המסלול, אבל פרט לכך הם עדיין ברי שירות. הוא מאריך את חייהם של לווייני התקשורת על ידי היצמדות אליהם בחלל ושמירת מסלולם כשהוא משמש כמערכת הנעה חיצונית - בכך הוא מאפשר למפעילת הלוויין להאריך את חיי הלוויין שבבעלותה למספר שנים נוספות, ומספק לה ערך כלכלי משמעותי. הלוויין מצויד במנועי דחף חשמליים ובמערכת עיגון לא פולשנית המאפשרת לו להתחבר לכמעט כל אחד מכ-400 לווייני התקשורת הנמצאים כיום במסלול, אף שלא תוכננו שיעגנו אליהם. הלוויין הקטן מותאם לשיגור כמשימת משגר משנית, וישמש מעין "טרמפיסט" בשיגור, מה שמוזיל מאד את עלות השיגור. הוא בנוי לשימושים חוזרים, כך שיוכל לבצע מספר משימות שירות במסגרת טווח חייו, המוערך בכ-15 שנות פעילות. בחברה מספרים כי ניתן יהיה להשתמש בו בעתיד גם לסילוק ״פסולת חלל״, כדוגמת שברי לוויינים וחלקי משגרים, לתמוך בתפעול רשתות עתידיות של תקשורת המבוססת על אלפי לוויינים זעירים נמוכי מסלול, ובעתיד יספק גם שירותים למשימות כריית מחצבים מאסטרואידים ואף ייצור בחלל.

 

לדברי אריה הלזבנד, מייסד ומנכ״ל Effective Space,הטכנולוגיה החדשנית של שירות ללוויינים במסלול תאפשר מהפיכה באופן השמרני בו מנוהלים עד עתה ציי לוויינים בחלל. ״אין כל סיבה כיום שלא יהיה ניתן לתמוך בלוויין לאחר שיגורו למסלול. הטכנולוגיה שלנו מאפשרת למפעילות הלוויינים למקסם את טווח החיים של נכסיהם – הלוויינים שבחלל – ולמצות עד תום את ניצול הדלק שלהם לפני גריטתם. העסקה המשמעותית עליה חתמנו כעת היא מהחוזים המסחריים הראשונים למתן שירות בחלל, ומהגדולים שנחתמו עד כה, והיא תדגים לא רק את התכנות הפתרון הטכנולוגי, אלא גם כיצד מספקים ערך עסקי ניכר ללקוח, תוך יכולת לפעול במסגרת רגולציה וחקיקה בינלאומיים״.

 


 

 

חברת טלדור רוכשת את הסטארט-אפ Spectory תמורת כ-15 מיליון ₪

 

 

חברת טלדור (Taldor) רוכשת את הסטארט-אפ Spectory תמורת סכום המוערך בכ- 15 מיליון ₪. ספקטורי מתמחה בפיתוח אפליקציות וממשקי משתמש בעולמות האינטרנט, מובייל וה- IoT, החברה נוסדה בשנת 2013 על ידי איתי רכניץ וגיל מאיר ופועלת בעיקר בתעשיית ההייטק.

 

ספקטורי מפתחת מוצרי תוכנה ומנהלת פרויקטים מורכבים. בין רשימת לקוחותיה ניתן למצוא כמה מהשמות המובילים בתעשיית ההייטק כגון גוגל, מיקרוסופט, סיסקו וכן סטארט-אפים ויזמים פרטיים רבים בארץ ובעולם. לאחר הרכישה, ספקטורי תמשיך לפעול כחברה עצמאית ומצפה לגייס עשרות עובדים חדשים בשנה הקרובה.

 

מנכ"ל טלדור, נתי אברהמי מוסר: "טלדור ממשיכה להתמקד בפיתוח תחומים חדשים וכן בשדרוג השירותים הקיימים בחברה. רכישת ספקטורי, מהווה נדבך אסטרטגי חשוב עבור טלדור. המהלך מעניק לנו יכולת טכנולוגית ייחודית, ומאפשר לנו לשלב אצלנו ידע חדש שיענה על צרכי השוק המשתנים בתחומי חווית משתמש, פיתוח Front end  ועיצוב UI/UX".  

 

 

איתי רכניץ, מנכ"ל ספקטורי: "ספקטורי צמחה צמיחה אורגנית מרשימה בתקופה קצרה וקנתה לעצמה שם בארגונים התובעניים והטכנולוגיים ביותר בשוק, הודות לרמה מקצועית בלתי מתפשרת ותודעת שירות גבוהה. החיבור לטלדור מאפשר לספקטורי לשמור מחד על הייחודיות שלה תחת מיתוג עצמאי ומאידך ליצור סינרגיה עם הפתרונות והלקוחות של טלדור ולהמשיך ולצמוח".

 


 

Gong הישראלית נכנסה לרשימת 100 חברות התוכנה הטובות בעולם של אתר ביקורות התוכנה העולמי G2 Crowd

 

חברת  Gong.ioהישראלית שפיתחה תוכנה ייחודית להקלטה, תמלול וניתוח שיחות מכירה המסייעת בהשבחת תהליכי המכירה בארגונים, נכנסה לרשימת 100 חברות התוכנה הטובות בעולם לשנת 2018 של חברת G2 Crowd העולמית, המפעילה אתר מוביל לביקורות משתמשים על מוצרי תוכנה. ברשימה, שכללה 3 חברות תוכנה כחול-לבן, בלטו גם WIX ו- Samanage לצד Gong.io. החברה גייסה עד כה 26 מיליון דולר מהמשקיע שלמה קרמר ומהקרנות Norwest NextWorld ו-Wing

 

הרשימה מבוססת על דירוג של מאות עד אלפי ביקורות של משתמשים אמיתיים לכל חברה שעל בסיסו נקבע הציון המשוקלל של החברה, ובהתאם לכך מקומה בדירוג הכללי. לראש הרשימה הגיעה הפלטפורמה למסרים ארגוניים Slack ושמות מוכרים נוספים, ביניהם גוגל, מיקרוסופט, לינקדאין, אדובי ועוד.

 

עמית בן-דב, מייסד ומנכ"ל Gong.io: "אנו גאים ומוקירים תודה על כך שהמוצר של Gong.io זכה להכרה עולמית כאחד מפתרונות התוכנה המובילים בעולם, ובפרט על המעמד להיות אחת משלוש חברות ישראליות בלבד ברשימה היוקרתית והמכובדת. שנת 2017 היתה השנה הראשונה שלנו במכירות, עם צמיחה עצומה של הקבוצה וגידול להיקף של מאות לקוחות ואלפי משתמשים מרוצים. שנת  2018 צפויה להיות מדהימה לא פחות".

 


 

ארליסנס זכתה בפרס יוקרתי בתערוכת CES בקטגוריית הבייבי- טק

 

 EarlySense
 

 

 

חברת ארליסנס (EarlySense) הישראלית, מובילת שוק בתחום מערכות לניטור מצבם הרפואי של חולים באופן לא פולשני, הכריזה היום על זכייתה בפרס בחירת הקהל עבור סנסור לניטור פוריות פרספט (Percept), בתערוכת CES, שהתקיימה בלאס וגאס. הפרס בתחרות הבייבי- טק ניתן לזוכים עבור ביצועים טכנולוגיים יוצאי דופן בתחום פוריות, הריון ותינוקות. הזוכים נבחרו על ידי הצבעה מקוונת ושילוב של שופטות מוערכות.

 

אבנר הלפרין, מייסד שותף ומנכ"ל חברת ארליסנס: "אנו גאים מאוד שפרספט זכה בפרס ב- CES ועוד יותר גאים על כך שארליסנס מחזקת את מעמדה כמובילת שוק בתחום מערכות לניטור רפואי באופן לא פולשני. מתן תחזית מדויקת לחלון הפוריות של כל אישה, הנה הכרחית על מנת לעזור לזוגות לתכנן קדימה ולהרות מהר יותר, ואנו שמחים שיש לנו את היכולת להציע את המוצר החשוב הזה לציבור.  ההד התקשורתי העולמי הרחב שניתן למוצרים שלנו שם אותנו על המסלול הנכון להתקנת המערכות שלנו בכל בית חולים ובכל בית".

 

פרספט הנו סנסור בלתי פולשני וללא מגע, שעושה שימוש באלגוריתם מתקדם, הנועד לזהות את הסימנים הפנימיים של הגוף, כך שהוא יכול לתת לנשים מידע מדויק ביותר ולספק תחזיות לגבי הביוץ, המחזור החודשי, השינה, הסימנים החיוניים ורמות המתח הנפשי (סטרס). הטכנולוגיה הוכחה קלינית במחקר עם מעקב אחר מאות מחזורים של נשים ברחבי העולם, והראה כי הסנסור יכול לנבא את הימים הפוריים ביותר של האישה בדיוק של 31% גבוה יותר מאשר כלים סטנדרטיים אחרים להערכת ביוץ. לאחר לימוד הדפוס החודשי של המשתמשת, המוניטור מסוגל לחזות את היום המדויק של הביוץ ברוב המחזורים (61%) תוך יום אחד וב- 75% מהחודשים, תוך יומיים. פרספט יכול להעיד על חלון פוריות של עד שישה ימים ובדיוק מרבי בחלון זמנים זה להיכנס להריון. המוניטור גם מסוגל לסייע לנשים בניהול לוח הזמנים היומיומי שלהן, על ידי חיזוי מדויק של יום הווסת בתוך 1.3 ימים בממוצע.

 

חברת ארליסנס היא החברה הראשונה שהביאה טכנולוגיה ללא מגע מוכחת בבית החולים לשוק הפרטי, אודות מעקב פוריותן של נשים. פרספט רשומה במנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) כמכשיר רפואי העוקב באופן מדויק אחר פוריות הנשים. ניתן לרכוש את פרפסט עבור 199 דולר והוא זמין לרכישה באתר של ארליסנס ובאמזון. פרספט יהיה זמין לרכישה בישראל במהלך חודש פברואר, באמצעות אתר ייעודי שיושק.

 


 

מה עוד המצלמה שלך יכולה לראות?

 

חברת ההזנק HC Vision, שנוסדה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב באמצעות חברת המסחור BGN Technologies, נבחרה כאחת מעשרת החידושים המובילים לשנת 2018 מטעם תחרות החדשנות של המגזין inVISION

 

חברת ההזנק HC Vision שבעברה זכתה במקום השלישי בתחרות ה-SilicoNegev והתקבלה לתכנית האקסקלוסיבית מאיץ Garage+, בחסותה טסה לטאיוואן ופגשה מובילים ומשקיעים בתעשייה, קטפה פרס נוסף כשהוצגה כאחת מתוך עשרת החידושים המעניינים לשנת 2018 בתחרות מטעם המגזין inVISION.

 

החברה נוסדה על בסיס מחקר משותף ומתמשך של פרופ' אהד בן-שחר והדוקטורנטים בועז ערד ועומר שוורץ בתחום הראייה החישובית. במהלך מחקרם, הבינו החוקרים כי טכנולוגיות השחזור ההיפרספקטרלי שפיתחו, הן בעלות פוטנציאל יישומי מיוחד במינו.

 

מערכות היפרספקטרליות מאפשרות עיבוד וניתוח מידע מורכב באורכי גל שונים מהספקטרום האלקטרומגנטי, מעבר ליכולות מצלמת הצרכנים הפשוטה ולעין האנושית. עד כה, השוק הסתמך על מערכות היפרספקטרליות איטיות ויקרות, כך שבשנים האחרונות הביקוש למערכות זולות, ניידות ומהירות עולה בהתמדה.

 

פיתוחה של חברת HC Vision מאפשר שימוש בחיישן הקיים במצלמות לצורך שחזור מידע היפרספקטרלי באמצעות פתרון תוכנה ייחודי ללא תלות בציוד מקצועי יקר. הטמעת הפיתוח בחיישנים הקיימים פותחת צוהר לשיפור משמעותי באבטחת זיהוי הפנים אשר חדרה לשוק המכשירים הסלולריים לאחרונה וביכולת הצילום בתנאי תאורה נמוכים, דבר הנחשב לקשה ובעל ביקוש רב בתעשיית המכשירים הסלולריים.

 


 

 Fiverr  יוצאת בקמפיין פירסומי נרחב בארה"ב

 

 Fiverr
 

 

 

Fiverr ,זירת המסחר האלקטרונית הגדולה בעולם לשירותים דיגיטליים עבור יזמים ועסקים קטנים ובינוניים, השיקה השבוע את הקמפיין החדש שלה בארה"ב, המוערך במיליוני דולרים. מדובר בהמשך של קמפיין "In Doers We Trust" משנה שעברה, כאשר הקמפיין החדש מסמן את שנת 2018 כשנת עשייה ("The Year of Do"). בקמפיין משתתפים חברי קהילת Fiverr, אשר צולמו על ידי הצלם בעל השם העולמי פלאטון (Platon), תמונות יצירתיות אשר נועדו להראות את נקודת המבט של היזמים והיוצרים בקהילת Fiverr.

 

 

 Fiverr
 

Fiverr( יח"צ)

 

קמפיין זה פונה ליזמים ופרילנסרים ונועד לאפשר לחברי הקהילה לעשות יותר לאורך השנה ולחגוג את היזם שבכל אחד מאתנו. הקמפיין, שהושק השבוע בארה"ב, עלה בנקודות מפתח ברכבות התחתיות, על גבי מוניות, אוטובוסים, ובשילוט חוצות נרחב ובולט בניו יורק ובסן פרנסיסקו.אלמנטים נוספים בקמפיין "שנת העשייה" כוללים שיתופי פעולה עולמיים וקמפיינים דיגיטליים נרחבים אשר ייחשפו לאורך השנה כולה.

 


 

הסטארטאפ A+ KIDS העלה ערוץ ילדים ברשת אורנג' בצרפת

 

A+
 

 

 

הסטארטאפ הישראלי A+ Kids  חתם על הסכם לשידור ערוץ טלוויזיה ברשת אורנג' הצרפתית, רשת הטלויזיה בתשלום הגדולה בצרפת שבה 6.6 מיליון מנויים בתפוצה ארצית. המיזם A+ Kids מפעיל ערוץ טלוויזיה לימודי המיועד לילדים בגילאי 3-8, המשודר גם בישראל בהוט ופרטנר TV. הצופים בצרפת ובישראל יכולים להשלים את חווית הלימוד באמצעות אפליקציה לסמארטפונים וטאבלטים, המבוססת על טכנולוגיה המתאימה את תוכן הלימוד באופן אישי לגיל ויכולותיו של כל ילד.

 

ערוץ A+ Kids כולל מגוון רחב של תכנים חינוכיים. בין הסדרות ניתן למנות את "העולם קורא ללונה", שנוצרה במטרה לעודד ילדים לפנות לתחומי המדע, במיוחד בנות. ו"אלפאבלוקס", סדרה המלמדת קריאה באנגלית ושזכתה להצלחה גדולה בערוץ ה- BBC הבריטי. סדרות נוספות המשודרות בערוץ: הפיקסיז, ABC מפלצות, סיפורי אלפבית, יומיגו, פינקוד, סופרים עם פולה ו-סופר וואי!

 

הדמויות מהערוץ ותכניו משולבים במשחקים ללימוד אנגלית, חשבון, מדע וידע כללי בדרך חוויתית של צפיה בסדרות ומשחקים. האפליקציה בוחנת את הילדים אם השיגו הבנה של החומר ולא ענו במקריות תשובה נכונה. המערכת מדווחת להורים על הישגי ילדיהם בתחומים השונים, וההורה יכול להנחות את המערכת אם לתת העדפה לתחומי לימוד שונים.

 

הערוץ הוקם על ידי היזמית גליה חלאוי, ממייסדי ערוץ הופ וערוץ לולי, שהביאה לארץ את כוכבי הילדים בטלויזיה סמי הכבאי ודורה. התכנים המשודרים בצרפת עברו התאמה של שפה ודגשים על מנת להתאים לילדי צרפת ומועברים מחדרי שידור יעודיים בפריז. לדברי חלאוי, החתימה על ההסכם עם אורנג' צרפת היא חלק מהתוכנית האסטרטגית להתרחבות פעילות החברה באירופה בדגש על השימוש באפליקציה. הורים צעירים בצרפת וגם במדינות אירופה האחרות כמו גרמניה, איטליה וספרד משקיעים מאמץ רב שילדיהם ישלטו היטב באנגלית כדי לייצר להם תנאי בסיס להצלחה והתפתחות אישית במרחב הבינלאומי, להבדיל מהדורות הקודמים שהתנגדו לדומיננטיות של השפה האנגלית.

 

 

 


 

עיריית רמת-גן מעבירה את מערך המיחשוב שלה לענן של חברת אלגרונט

 

חברת אלגרונט זכתה במכרז פומבי ראשון מסוגו בישראל לאספקת שירותי ענן ושירותי מחשוב לעיריית רמת-גן. הפרויקט כולל העברת כל שרותי המחשוב ממרכז מחשבים ראשי, הנמצא במתקן העירייה ברמת-גן, ואשר מספק שירותים לכ-1,300 משתמשים על פני כ-30 מתקנים של העירייה הפרוסים ברחבי העיר, וכן גם אתר גיבוי (DR) – אל הענן של אלגרונט.

 

עיריית רמת-גן תקבל שירותי מיחשוב במודל IT as a Service הכולל תשלום חודשי גמיש, המאפשר לעירייה את הגמישות בצריכת משאבים על פי דרישה. תוקף ההסכם הוא לחמש שנים בהיקף מוערך של עשרות מיליוני שקלים, עם אופציה להארכתו ל- 10 שנים.

 

עיריית רמת-גן מהווה סנונית ראשונה של מעבר בהיקף רחב של מערך המיחשוב לענן בקרב רשויות מוניציפליות. בימים אלו כאמור הסתיים השלב הראשון בפרויקט בהצלחה יתרה. שלב זה כולל העברת כל שרותי המחשוב ממרכז המחשבים של העיריה, המכיל מספר רב מאוד של יישומים הנתמכים ע"י מערך שרתים וירטואליים ופיזי, אל מערך מחשוב הענן של אלגרונט. התהליך מבוצע באופן "שקוף" למשתמש ובלי הפרעה לפעילות העירייה במתן שירותים איכותיים לתושביה. לדברי דני מזרחי, יו"ר ובעלים של אלגרונט: "השרות מאפשר לעירייה למקד תשומות ניהול, באספקת שירותים איכותיים לתושב, ללא הצורך לעסוק בניהול תשתיות מחשוב מבוססות חומרה ותוכנה". 

 

אלגרונט תפעיל עבור עיריית רמת-גן מוקד תמיכה מתקדם, המצויד בטכנולוגיות המתקדמות בתחום, וצוות מומחים מקצועיים, אשר יספק מענה לפניות עובדי העירייה. מוקד התמיכה פועל על חוזה רמת שירות (SLA) מורחב גם בשעות לא שגרתיות.