BETA

15.01.2018

16:05

עודכן:

ICV: שמים קץ ל"גילנות"
ICV: שמים קץ ל"גילנות",
fotolia

10 טיפים למעבר לעולם ההיי-טק בגיל 40 ומעלה

אפליקציית חיפוש עבודה והשמה חכמה שמה לה למטרה להתמודד עם הבעיה הכי גדולה בשוק מחפשי העבודה - האפלייה. אז במה מדובר ואיך זה מתבצע? קבלו הצצה וגם 10 טיפים מעודדים

בדו"ח שפורסם לאחרונה אודות אורח החיים של העולם המערבי צויין כי אנשים חיים יותר זמן, מנהלים שניים או שלושה פרקים של מערכות יחסים רציניות ובעיקר לא נשארים עם אותה עבודה לאורך זמן. העולם שייך לצעירים? לא באמת. 

 

למעשה יותר ויותר אנשים בגילאי 40-50 מחליטים להעז, לשנות ולעבור לעולם ההיי-טק. הבעיה היחידה? לעיתים קרובות מדי הגיל מהווה "חסם" לא רק עבור המועמדים עצמם כי אם גם עבור המעסיקים הפוטנציאלים, שיתכן ויפסלו מועמד ראוי לחלוטין בשל מה שמכונה גילנות - אפליה על רקע גיל. בעוד הממשלה מחפשת דרכים להתמודד עם הבעיה, נראה כי יש מי שכבר עסוקים בפיתוח הפיתרון: הכירו את אפליקציית  - ICVפלטפורמת השמה וחיפוש עבודה שבאמצעות תהליך אופטימיזציה אמורה לצמצם את הסינון הראשוני הזה שלעיתים מושפע כאמור מאפלייה על רקע גיל המועמד.

 

אז איך זה עובד? ובכן  הפלאטפורמה מאפשרת למחפשי עבודה להגיש מועמדות למשרות בתחומי ההייטק דרך אפליקציה בסמארטפון, בפורמט דיגיטלי וידידותי - תוך כדי שהיא  מבטלת בסינון הראשוני אפליה על רקע של גיל, מגדר, לאום ולמעשה מעניקה הזדמנות שווה על בסיס הניסיון המקצועי והכשרה שיש למועמד. הדבר מתאפשר הודות לאלגוריתם חכם המחשב את אחוזי ההתאמה של כל מועמד על בסיס נסיונו ויכולתיו בלבד.

 

 ICV
 

אפליקציית ICV

 

"בתהליך הפיתוח, היזמים ביצעו כמה בדיקות עם קבוצות אוכלוסיה שונות" אומר גיא בינדר COO  ב- ICV  "בדיקה פשוטה שביצענו בין כמה נשים בגילאי ה- 45 ומעלה חשפה שברגע שמחפשות העבודה הציגו את מינן ואת גילן ירדה האטרקטיביות שלהן וכמות הפניות אליהן ירדה משמעותית (לאפס), לכן החלטנו להסיר מהאפליקציה את הנתונים האלה שמהווים בעצם "רעשי רקע" ולא לחשוף אותם מול המעסיק בשלב הראשון של הסינון".

 

בחברה מספרים כי האפליקציה מאפשרת למועמדים לעקוב בנייד אחר סטטוס ההתקדמות של כל משרה ומעניקה להם שקיפות מלאה מול המעסיק הפוטנציאלי בכל רגע נתון כשבמקביל היא מאפשרת למנהלי כח אדם בהיי-טק את האפשרות לצפות במידע באופן מלא ולאתר מועמדים איכותיים באמצעות ממשק נפרד. 

 

אין ספק שהקושי הכרוך במציאת עבודה עולה כשחוצים את הרף הדמיוני והשרירותי של גיל 45 , לכן ביקשנו מבינדר 10 טיפים שיעזרו למבקשי עבודה בוגרים להתמודד ולצלוח את התהליך המפרך. מוכנים? אנחנו מתחילים:

 

icv 1
 

icv 1(עשר)

 

ההנחה הרווחת כי מעסיקים מעדיפים אנשים צעירים בגלל שאין להם עדיין משפחה ומחוייבויות אחרות בכך יוכלו להיות שעות רבות במשרד -  אינה נכונה בהכרח. הדור הצעיר מחליף עבודות בממוצע אחת לשנתיים, דבר שגורם למעסיק לתחושת חוסר יציבות וביטחון. מעסיקים רבים רואים בעובדים מבוגרים עוגן בחברה, הם סומכים על יכולת קבלת ההחלטות שלהם ועל תחושת האחריות שיש להם כלפי התפקיד.

 

 icv 2
 

 

 

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שמגייסים בעולם ההיי-טק בודקים הוא היכולות המקצועיות של המועמד: אילו שפות תכנות הוא מכיר, באילו פרוטוקולים הוא עובד, איפה הוא למד את אותן היכולות (בבית או בקורס) וכו'. נסו ללמוד ולהתמקצע דרך קורסים, כתבות ופורומים ברחבי הרשת. חשוב לציין את כל ההכשרות האלו בקורות החיים גם אם אין לכם ניסיון תעסוקתי בהן.

 

ICV3
 

 

 

במידה ויש לכם פזם ארוך ורבוי ניסיון תעסוקתי, מומלץ לחשוב על הסרת חלק מהתפקידים (במיוחד אלו שאינם רלוונטים לעולם ההיי-טק). לעיתים ניסיון רב מידי יכול להטעות את המגייס ולגרום לו לחשוב שהמועמד מוכשר יתר-על-המידה לאותו התפקיד.

 

 ICV4
 

 

 

במידה ואתם מחפשים עבודה באיזור מגוריכם בלבד ואינכם גרים באיזור בו יש הצע רחב של חברות ושל משרות הייטק שווה לכם להרחיב את האופקים. מעל 80% מהצע המשרות בהייטק מרוכזות במרכז הארץ ובמיוחד באיזור תל אביב. נסיעות ברכבת יכולות להיות זמן נהדר לקרוא איזה ספר טוב שאף פעם לא הספקת.

 

  ICV5
 

 

 

 

פרופיל הלינקדאין הפך בשנים האחרונות לתחנה שניה קבועה אחרי קבלת קורות החיים של מועמד רלוונטי. מגייסים בעולם היי-טק נכנסים לפרופיל הלינקדאין של המועמד, סוקרים את העמוד ואת התכנים שנמצאים בו ומסתכלים על הקשרים שיש לו עם דמויות מפתח בעולם ההיי-טק. אם עדיין אין לכם אחד, הקימו פרופיל לינקדאין, העלו תמונה שלכם והזינו את כל הפרטים הרלוונטים.

 

   ICV6
 

 

 

למרות שמיליארד סינים לא טועים השפה הרווחת בעולם ההיי-טק (גם בארץ) היא אנגלית. עליכם ללמוד להתבטא בכתב ובדיבור באנגלית כמעט בכל תפקיד בכל חברת היי-טק. במרבית המקרים נערכים ראיונות בסקייפ או בטלפון, ותצטרכו להפגין את כישורי השפה שלכם.

 

    ICV7
 

 

 

במידה והינכם מעל גיל 40 סביר להניח שעברתם דבר או שניים וצברתם ניסיון תעסוקתי. נסו לחשוב כיצד להגיש את הניסיון שצברתם ולהציגו כדבר חיובי: התנסות עם לקוחות מאתגרים, התנסות בתחום הניהולי, הכשרות שונות שעברתם ואתם משתמשים בהם בכל מקומות העבודה בהם עבדתם. חשוב להציג למראיין את היתרון שאתם מביאים איתכם, אתם יודעים מה אתם רוצים, אתם מחפשים מקום יציב ולא הרפתקאות וזו המשרה שאותה אתם מחפשים. באתם כדי להשאר ולהתפתח.

 

     ICV8
 

 

 

 ברשתות החברתיות ישנן עשרות קבוצות לעולמות ההיי-טק, נסו להצטרף לכמה קבוצות, להכיר את הנפשות הפועלות, ללמוד את התכנים והאווירה ואף לשאול שאלות ולהתייעץ בנוגע לתפקידים וחברות.

 

  ICV9
 

 

 

מגייסים רבים מסתכלים על מידת התאמת המועמד לסביבת העבודה. השיחה בראיון האישי צריכה להיות נינוחה וקלילה, שימוש בשפת גוף ותנועות ידיים אשר משדרות ביטחון ויציבות. שימוש במילים של עשייה ורוח חיובית - כל אלו ועוד יתרמו להעברת המסר

 

   ICV10
 

 

 

 תהליך מציאת העבודה עשוי להיות מתיש מייגע. בדרך אתם עלולים לקבל סירובים ודחיות אך חשוב מאד לשמור על  גישה חיובית כי מי יודע, אולי הטלפון שמצלצל עכשיו הוא העבודה החדשה שלך?