BETA

14.12.2017

15:01

עודכן:

 Chorus.ai
Chorus.ai ,
יח"צ

הכירו את הבינה המלאכותית שיודעת לזהות אנשי מכירות טובים

הבינה המלאכותית של Chorus.AI מנטרת שיחות במוקדי מכירות ומציעה לחברות אפשרות מיטוב שלא היו קיימות עד כה. הצצה מיוחדת
a.i
 

 

 

 

 

זה לא סוד שתחום הבינה המלאכותית חווה שגשוג בשנתיים האחרונות, כשלמראית עין הוא נוטע שורשים כמעט בכל תעשייה אפשרית. מומחים חוזים לתחום קצב צמיחה שנתי שנע סביב 50 אחוזים, כשעל פי הערכות שונות בשוק, הרי שעד שנת 2025 שוק הבינה המלאכותי אמור לזנק לשווי של 60 מיליארד דולר, מרחק רב מהערכת השווי שוק השמרנית של פחות מ-1.4 מיליארד דולרים בשנת 2016. רק כדי להבין את סדר הגודל של הדברים,  נספר כי בשנה האחרונה גוגל האמריקאית ותאגיד Baidu השקיעו כל אחת סכום המוערך בכ-30 מיליארד דולר על פיתוחים שונים בתחום.

 

 

מעבר לבאזז ולהייפ סביב המילה AI נמצא תחום שכאמור נמצא כבר בשימוש נרחב ואמור לצמוח עוד יותר בשנת 2018, כשעל פי דו"ח של חברת הייעוץ האמריקאית מקינזי, נראה כי עיקר ההשקעות בענף מתמקדות כרגע בענף ה"machine learning algorithms", מה שמכונה בעברית "למידת מכונה", תחום מחקר "המאפשר למחשבים את היכולת ללמוד מבלי להיות מתוכנתים באופן ספציפי" כך לפי הגדרתו של ארתור סמואל, חלוץ בתחום הבינה המלאכותית שטבע את המושג הזה עוד בשנת 1959.

 

 

על רקע הבום שהתעשייה הזו חווה יצאנו לפגוש ולהכיר מקרוב את השוק המקומי, ולהציג בפניכם כל פעם סטארטאפ כחול לבן הפועל בעולמות הבינה המלאכותית. ראשונה בסדרה היא חברת  Chorus.AI (קורוס), אשר פיתחה מערכת לניתוח ושיפור שיחות מכירה באמצעות בינה מלאכותית.

 

 בינה מלאכותית: אחד הטרנדים הבולטים של 2018
 

עד שנת 2025 שוק הבינה המלאכותי אמור לזנק לשווי של 60 מיליארד דולר |  fotolia

 

 

 

שם החברה: Chorus.AI (קורוס)

 

 

שנת הקמה: 2015

 

 

תחום פעילות: החברה מבצעת ניתוח אוטומטי של שיחות מכירה עסקיות במטרה להבין מדוע מדוע 80 אחוזים מההתקשרויות אינן מסתיימות במכירה, ועוזרת לשפר את אחוזי המכירה בהתאם.   

 

 

מקימיםרועי רענני, המכהן כמנכ"ל החברה; ד"ר מיכה בריקסטון, נשיא ומנהל המחקר; וראסל לוי סמנכ"ל הפיתוח.

 

 

מספר עובדים: 45, כשמתוכם 25 עובדים בתל אביב. שאר העובדים ממוקמים במשרדי החברה בסן פרנסיסקו (שיווק ומכירות, ואפיון מוצר), קנדה (מחקר) ואוקראינה (פיתוח).

 

 

סכום שגוייס עד כה: הערכות מדברות על למעלה מ-22 מיליון דולרים.

 

Chorus.AI משרדי חברת
 

 משרדי חברת Chorus.AI בתל אביב | צלם:  גלעד רדט, מעצבת: דקלה טל גורדון

 

 

 

"הבינה המלאכותית יודעת לנתח מה מבחין בין אנשי מכירות טובים לפחות טובים, ולכמת את ההבדלים ביניהם" אומר ד"ר מיכה בריקסטון, מייסד שותף ומנהל המו"פ של החברה. "בפעם הראשונה אי-פעם ניתן לזהות מה המאפיינים שמאפשרים לאנשים למכור טוב יותר וכך לאפשר לאנשי מכירות להשתפר באופן מדעי" הוא אומר, " בשורה התחתונה בינה מלאכותית מעצימה את אנשי המכירות ומאפשרת להם להגיע למלוא הפוטנציאל שלהם."

 

כיצד הוקמה החברה? איך הכל התחיל?

"ב-2014 מכרנו לאינטל חטיבה עסקית שהקמתי וניהלתי. לאחר שכבר שימשתי בתפקיד מרכזי בהצלחה של שני סטארטאפים (קודם לכן עזרתי לבנות את המנוע מאחורי חברת summly שהוקמה ע"י ילד בן 16 ונמכרה ליאהו בכשלושים מליון דולר) החלטתי לא להישאר באינטל, ולהקים הפעם חברה משלי, עם הערכים והחזון שלי. היה ברור לי שהפעם אני הולך על משהו גדול באמת. נפלה בידי הזכות להכיר את השותפים הנוכחיים שלי, רוי רענני וראסל לוי, וזו היתה אהבה ממבט ראשון.

 

 

פגישה של חצי שעה ביום שישי אחה"צ התארכה לכמה שעות, וביום ראשון ושני כבר ישבנו יחד כל היום לסשנים של עבודה. ביום שלישי רוי חזר לביתו בשוויץ ובחמישי אני נחתתי בבאזל, וביליתי אצלו ומשפחתו עשרה ימים, עד שהיה ברור לנו בדיוק איך מתקדמים. החזון היה להבין את הממדים הסמויים שקובעים את מסלולה של שיחה קולית בין אנשים. החלטנו להתמקד בשיחות מכירה בשלב ראשון, בגלל ההזדמנות העסקית. שלושה שבועות לאחר מכן כבר היה לנו אבטיפוס ראשון, ובתוך כחודשיים גייסנו את סבב הסיד של 6.3 מליון דולר. מאז גייסנו מעל 20 מליון דולר בסה"כ, והקצב רק הולך ונעשה מהיר יותר".

 

 

מה האתגר הכי גדול שנתקלתם בדרך לפיתוח המוצר שלכם?

"האתגר הכי גדול הוא לגייס אנשים מעולים ולבנות איתם תרבות ארגונית מעולה. ערכית. בה אנשים ערבים זה לזה ומעצימים זה את זה. צוות כזה יכול לקחת את הרוח של המייסדים ולהרחיב אותה כדי לבנות מוצר שלם ובשל. אני חושב שכל סטארט-אפ שמצליח לעשות זאת יידע להתגבר על מכשולים רבים, כיוון שאז חברי הצוות מרגישים שליחות ובעלות אמיתית. אנו משקיעים המון כדי לבנות תרבות כזו, וגאים מאוד בהישגים שלנו עד היום".

 

 Chorus.ai
 

ד"ר מיכה בריקסטון | (יח"צ)

 

המוצר שלכם מנטר אחר שיחות של לקוחות, במה שונה הביצוע שלכם מפתרונות אחרים הקיימים בשוק?

"שלושה הבדלים עיקריים, ראשית, את כל הטכנולוגיה שלנו פיתחנו בעצמנו. החל ממנועי התמלול, עבור באלגוריתמים של עיבוד שפה טבעית, וכלה בלימוד המכונה העמוק (Deep Learning) הממדל את השיחות. טכנולוגיה זו עוזרת לנו לחסוך עלויות רבות, לכוונן ולדייק את המודלים, ולתת משוב בזמן אמת וללא שיהוי מורגש. ברגע שמשתמשים בשירותים חיצוניים, העלויות כמובן עולות, הדיוק יורד, ומהירות התגובה יורדת באופן משמעותי.

 

 

שנית, אלגוריתמי השפה הטבעית שלנו הם ייחודים, ומאפשרים לנו הבנה עמוקה של השיחה. אנו יודעים לזהות נושאים שונים שעולם בשיחה, מתי נשאלו שאלות, אלו שאלות גרמו למעורבות גבוהה של הלקוח, היכן עלו נקודות כאב, ומתי העסקה בסיכון (גם אם לא נאמר שום דבר מפורש בשיחה שיעיד על סיכון). האלגוריתמים שלנו ממזגים ניתוח סינטקטי, סמנטי, ואקוסטי, כדי באמת להבין את השיחה.

 

 

שלישית, איכות האנשים שלנו היא ראשונה במעלה החל מהמפתחים ומהחוקרים שהם בין הטובים בעולם (לדוגמה אחד החוקרים שלנו סיים בגיל 19 דוקטורט במתמטיקה), וכלה במנהלים ואנשי המוצר שהגיעו עם ניסיון עמוק והצלחה עסקית מוכחת בעבר".

 

 

בעידן ובו עולות שאלות רבות לגבי פרטיות המשתמש או הלקוח, כיצד אתם או הפתרון שלכם מתמודדים

עם הדבר?

"ראשית אנו עוברים תהליכי תקנון בינלאומיים, ומשלמים לחברות אבטחה כדי לנסות לפרוץ אל השרתים שלנו ולגלות פרצות אבטחה. אנו גם משיתים תהליכים פנימיים קפדניים כדי לוודא איכות קוד ומוצר ע"מ למנוע נקודות תרופה פנימיות, וטעויות אנוש. מבחינת חווית המשתמש, כשהתחלנו לפני שנתיים וחצי השוק עדיין לא היה קיים, והיה מאתגר לשכנע מנהלי מכירות להשתמש במוצר כמו שלנו, אבל היום ככל שאנו מרחיבים את השוק, כמעט ואיננו נתקלים בשאלות בנושא".

 

 

מה החזון שלכם לבינה מלאכותית?

"בסופו של דבר החזון הוא להגיע להבנה מלאה של השיחה, לדעת לנבא לאן היא פונה, ולהעצים את אנשי המכירות, כך שיוכלו להיעזר במכונה בזמן אמת כדי למקסם את סיכויי הזכייה בעסקה".

 

בינה מלאכותית תיצור יותר משרות, ואלה תהיינה משרות מעניינות ובעלות אימפקט גבוה יותר

 

 

מה התפיסה השגויה הכי גדולה שיש לאנשים  לגבי בינה מלאכותית?

"שהיא מהווה איום תעסוקתי. במקרים רבים ההפך הוא הנכון.בינה מלאכותית תיצור יותר משרות, ואלה תהיינה משרות מעניינות ובעלות אימפקט גבוה יותר. כמו שמכונה למשיכת מזומנים לא ייתרה את פקיד הבנק, כך גם הבינה המלאכותית לא תייתר (בעתיד הנראה לעין) אנשי שירות ומכירות, אלא תשדרג את המשרות האלה לרמה גבוהה יותר של השפעה".

 

 Chorus.ai
Chorus.ai ( יח"צ)
 
משרדי החברה בתל אביב
משרדי החברה בתל אביב( ( יח"צ))
 
 

Chorus.ai ( יח"צ)

איזה תפקיד הבינה המלאכותית תשחק בעולם הסחר והשיווק בחמש השנים הבאות?

,אני לא מומחה לסחר ושיווק, אך לדעתי כל החלטה לגבי מסחר והשקעת משאבים שיווקים לא תתקבל אלא בהמלצה של אלגוריתמים של בינה מלאכותית,.

 

 

תפרגנו למתחרים: יש איזה שהוא סטארטאפ או מוצר אחר של חברה אחרת העושה שימוש בבינה מלאכותית (לאו דווקא מהתחום) שלדעתם שווה לשים עליו עין?

"הכי קל לפרגן. יש הרבה חברות נפלאות, אבל אחת החברות הטובות ביותר היא החברה הגרמנית Explosion.ai המפתחת פלטפורמות בינה מלאכותית חינמיות (לדוגמה spaCy) למפתחים ולחברות. בכך ההצלחה שלה לא מוגבלת לחברה עצמה, אלא מקדמת את התחום כולו".

 

 

היום המילה בינה מלאכותית הפכה לסוג של מילה הנזרקת כלאחר יד בכמעט בכל שיחה על טכנולוגיה, האם לדעתכם הדבר פוגע בתחום או להיפך מגביר את הבאזז סביבו?

"כל עוד הבאזז מוצדק אין בעיה. להפך הוא עוזר למשוך אנשים מוכשרים ומשקיעים מעולים. הבעיה נוצרת כשאנשים שאינם מומחים לא יודעים להבחין בין טכנולוגיה חדשנית, לאפליקציה חדשה לזיהוי נקניקיות (מי שלא מכיר את הרפרנס שיצפה בסדרה Silicon Valley). אנשים מוכשרים וכסף חכם הם מתכון לחדשנות אמיתית ופורצת דרך".