BETA

12.12.2017

08:50

עודכן:

 מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי
מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי
,יח"צ

אילו לוק סקייוואר היה עובד הייטק, מה הוא היה עושה?

השבוע יוצא להאקרנים הסרט המצופה ביותר בשנה האחרונה Star Wars: The last Jedi. לרגל המאורע ניסינו לנחש מה היו עושים גיבורי הסדרה - אם אלו היו עובדי הייטק

רגע לפני הבכורה העולמית של Star Wars: The last Jedi תקיים חברת הטכנולוגיה מטריקס הקרנה מיוחדת ב-13.12 ל-1,000 מומחי טכנולוגיה באירוע חגיגי שיחתום קמפיין גיוס של מאות מומחים לתפקידים חדשים. לכבוד הארוע החגיגי,  ישבנו עם מיטב המוחות של מטריקס כדי להפעיל את הדימיון ולענות על השאלה - אילו כוכבי האימפריה הגלקטית והמורדים היו חיים עימנו ועובדים בחברת הייטק, במה הם היו עוסקים? והתשובות - מפתיעות. מוכנים? אנחנו מתחילים:

 

 

 

הנסיכה ליאה - חוקרת אבטחת מידע וסייבר


כאשר החבורה נתקעה בקרב יריות ללא מוצא על סיפון ה-Death Star, ליאה אורגנה (או בשמה היותר ידוע, הנסיכה ליאה), פתרה את הבעיה בעזרת חשיבה מהירה ופתרון יעיל אך קצר, שעזר לחבורה להיחלץ ממצב בעייתי אחד ולעבור לטפל במצב בעייתי אחר. זאת רק דוגמא אחת ליכולת של ליאה לחשוב באופן מהיר על פתרון המתאים ביותר לסיטואציה בה היא נמצאת (מישהו אמר לחנוק את ג'אבה בביקיני מוזהב?).

 

מתוך מלחמת הכוכבים "תקווה חדשה": קארי פישר היא הנסיכה ליאה
 

מתוך מלחמת הכוכבים "תקווה חדשה": קארי פישר היא הנסיכה ליאה יח"צ

 

 

כתחום חם ומתפתח, מתקפות הסייבר משכללות וממציאות את עצמן מחדש בכל יום. האקרים לא יבחלו בשום דרך כדי להגיע ליעדם - לקחת את ארגונכם כבן ערובה או יותר גרוע - להפילו לחלוטין. מהצד השני נמצאים חוקרי (או לוחמי) אבטחת המידע, שתפקידם לגלות ולעקוב אחר מתקפות כדי לפתח ולשכלל את ההגנות הקיימות. חוקר כזה נדרש ליכולת חשיבה מאומצת תחת תנאי לחץ (חושבים שבוס לחוץ זה אחד שצריך את הדו"ח הרבעוני? תחשבו מה זה בוס שעומד לאבד את כל המידע שלו) ולעיתים קרובות לספק פתרונות יצירתיים תוך פרק זמן קצר במיוחד. ליאה יכולה לתת לכל ארגון את המהירות והחוכמה הדרושים כדי להסיר את הדאגה מפני איומי האקרים.

 

 

האן סולו - מנהל דיגיטל


אין הרבה תחומים המתפתחים באופן מהיר ולא צפוי כמו תחום הדיגיטל. המהפכה הדיגיטלית משנה את כל עולמנו - מהאופן שבו אנחנו עושים קניות בסופרמרקט, דרך קמפיין פרסום ברשתות החברתיות ועד הזמנת פיצה. השינויים התכופים מאלצים את מנהלי הדיגיטל לאלתר פתרונות וללמוד תוך כדי עבודה. הם לומדים תוך כדי עבודה האם הקמפיין מצליח, מה עובד ומה לא, איזו אפליקציה מייעלת את העבודה מול הלקוחות ואיזו מהווה מטרד עבורם ועוד.

 

 מתוך מלחמת הכוכבים "תקווה חדשה": האריסון פורד הוא האן סולו
 

מתוך מלחמת הכוכבים "תקווה חדשה": האריסון פורד הוא האן סולו יח"צ

 

 

כך בדיוק מתנהג האן סולו לאורך כמעט כל הסרטים. האופי המיוחד של האן גורם לכך שהוא לפעמים מסתער ויוצא לדרך (לקרב, לטיסה או לפשיטה) ללא תוכנית מוכנה מראש ובגישה של "מה שיהיה יהיה, אני אסתדר". בנוסף, האן סולו הוכיח שוב ושוב את נאמנותו ואת צדקת דרכו, כשהוא עזר למורדים במקרים רבים וחילץ אותם ממצבים בעייתים. כך גם הדיגיטל מוכיח את עצמו ככלי היעיל ביותר לצמיחה ושדרוג הארגון.

 

לוק סקאיווקר - היזם והמוביל


לוק הוא ילד הפלא של מלחמת הכוכבים, The Chosen One, מי שאמור להוביל את המרד ולהציל את הגלקסיה. לאורך כל הסרטים לוק מראה תושייה, אומץ, נחישות, דבקות במטרה ובסופו של דבר - הצלחה. בכל הטרילוגיה המקורית לוק לא מוותר, ממשיך להאמין בצדקת דרכו ועושה הכל כדי שהמורדים ישיגו את מטרתם ויפילו את הקיסר. יזם מצליח יודע שבכל עסק פוטנציאלי ההתחלה תמיד קשה ובדרך להצלחה ישנן מהמורות רבות. אך כדי להצליח ולהתפתח צריך דבקות במטרה, להאמין בעצמך ובפתרון שאתה מציע והכי חשוב - לא לוותר אף פעם. למרות שתפקיד "מציל הגלקסיה" נפל על לוק משום מקום, הוא לקח את זה בשתי ידיים והוציא את המירב מהסיטואציה.

 

 מתוך מלחמת הכוכבים "תקווה חדשה": מארק האמיל הוא לוק סקייווקר
 

מתוך מלחמת הכוכבים "תקווה חדשה": מארק האמיל הוא לוק סקייווקר יח"צ

 

 

מאסטר יודה - מפתח תוכנה


ג'אווה, ריאקט, פייתון ואנגולר. אם השמות האלה נשמעים לכם כסינית ולא כמונחים ברורים כשמש, כנראה שאתם לא מתכנתים. מספר שפות התכנות רב כמעט כמו שיש הרבה שוקולד במשרד לאחר תקופת החגים. רק אדם בעל יכולות שכליות ויכולת למידה ברמה גבוהה יכול לעסוק בתכנות ולהתמקצע בתפקיד המסובך אך החשוב הזה. יודה, כמאסטר ג'די החזק והמבוגר בסרטים, עבר מאות שנים של אימונים, למידה וניסיון על מנת להפוך למי שיעמוד בעתיד בראש מועצת אבירי הג'די ויהיה הג'די הבכיר ביותר ובעל יכולות מרשימות.

 

"דה מתוך מלחמת הכוכבים "האימפריה מכה שנית"
 

"דה מתוך מלחמת הכוכבים "האימפריה מכה שנית" יח"צ

 

 

וכמובן, אי אפשר לשכוח את סימן ההיכר של יודה - השפה. חוץ ירוק וקטן, האנגלית המשובשת שלו גרמה לאנשים רבים לא להבין את הנאמר ולחשוב שהוא מדבר בשפה אחרת. בדיוק כמו מפתח התוכנה, יודה הוא חכם, בעל יכולות לימוד ועבודה עצמית שלא תמיד מובן על ידי שאר החברה.

 

לא הצלחנו להחליט מה הוא התפקיד המתאים ביותר לדארת' ווידר, ולכן אנחנו משאירים לכם את הבחירה.מוזמנים לכתוב לנו כאן למטה מה לדעתכם התפקיד המתאים ביותר לסית' לורד.