BETA

מי פופולרי יותר בקרב בני נוער: אינסטגרם או פייסבוק?

בזק מפרסמת דוח על מצב האינטרנט בישראל, ממנו עולים נתונים מפתיעים המצביעים על מגמות מתחזקות בציבור הישראלי בכל הנוגע לשימוש בסמארטפונים ואינטרנט

 

גבירותיי ורבותיי, מהפך! לאחר שהתרגלנו לרשת החברתית של מארק צוקרברג, החליפה אותה אינסטגרם (אל דאגה, גם היא בבעלותו) כמקום הבילוי הדיגיטלי המועדף על בני נוער שוחרי הסלפי - כך עולה מדוח מצב האינטרנט בישראל לשנת 2017 שערכה חברת "בזק". הנתונים המדויקים, למי שמתעקש, עומדים על 72 אחוזים של משתמשי אינסטגרם לעומת 63% בפייסבוק, שגם כך מאבדת את כוחה כרשת חברתית לחברים. השנה העדיפו מרבית הישראלים לחפש קבוצות, קהילות והמלצות - הרבה יותר מאשר לדבר עם חברים ולהעלות סטטוסים. בפייסבוק כל אחד חבר בכמעט 11 קבוצות וקהילות, ואילו בוואטסאפ ב-27 קבוצות בממוצע.

 

הדוח מבוסס בין היתר על סקר שערכה בזק בשיתוף מכון המחקר TNS בקרב 1,268 נדגמים בגילאי 13 ומעלה. עוד עולה מהדוח כי מספר המשתמשים באינטרנט בישראל עולה על כ-6.6 מיליון איש, הגולש הממוצע מוריד קבצים בנפח של כ-5.7 ג'יגה בממוצע ביום (עלייה של 36% בשנה) ו-36 אחוזים משתמשים בשירותים ותוכנות סטרימינג.

 

>>ביי לקניונים: הישראלים שמאחורי מהפכת הקניות ברשת

>>הישראלי שחשף את הצביעות של יוטיוב

>>הקשר היהודי לאפליקציה של קים קרדשיאן

 

 

  • ממה מפחדים? 35% מהנשאלים חוששים ממתקפת סייבר של גורמים עוינים, ו-31% חוששים ממתקפה של דאע"ש. 83% מאמינים שבמלחמת העולם הבאה מתקפת סייבר תשחק תפקיד משמעותי מאוד. אין ספק, מר רובוט מפחיד יותר מסרטוני עריפת ראשים.
  • תשכחו ממדורת השבט, ולא רק בגלל פיצול הערוצים. השנה קיימת עלייה של כמעט 100% בצפייה בסדרות דרך הסמארטפון.
  • וכפועל יוצא מהסעיף הקודם, תשכחו גם מספרים. 30% מההורים מושיבים תינוק מתחת לגיל שנה מול מסכים.
  • לידיעת שר החינוך נפתלי בנט: מערכת החינוך, לדעת 72% מהנוער, לא מספקת לילדים מיומנות טובה באמצעים טכנולוגיים ודיגיטליים. לוח וגיר - Out. מקלדת ועכבר - In.
  • כ-40% מהנוער חווה או מכיר מישהו שחווה שיימינג. חדשות מצערות שדורשות חשבון נפש.
  • ל-35% מהנשאלים חבילת הגלישה לאינטרנט בסלולר לא מספיקה. ככה זה כשכל העולם נמצא בכף היד.
  • 36% מרגישים שחברות שיווקיות מאזינות להם דרך הסמארטפון, בעקבות הצעה שיווקית שקיבלו. 2017 זו ה-1984 החדשה.
  • מכתתים רגליים בשווקים? כדאי שתדעו ש-80% מהישראלים כבר קונים ברשת, עם עלייה משמעותית בקרב גילאי 50 ומעלה.

 

כמעט 100% צופים בסדרות דרך הסמארטפון
 

כמעט 100% צופים בסדרות דרך הסמארטפון(צילום מסך-)

 

 

גיל רוזן, סמנכ"ל השיווק והחדשנות בבזק: "הדוח מצביע על צמיחה אקספוננציאלית, המשנה כל רובד בחיים שלנו, האישיים, הציבוריים והעסקיים. כמות המידע העוברת על הרשת היא כמעט בלתי נתפסת, כשהיא מגיעה במקרים מסוימים לעשרות גיגה לבית ביום, הרבה בזכות כמות הווידאו העוברת על הרשת והצמיחה המרשימה בכמות המכשירים המחוברים לרשת כחלק מה- IoT.

 

"יחד עם זאת... הנוער מצפה ממערכת החינוך שתתקדם מהר יותר אל עבר חינוך דיגיטלי, חבילות הגלישה בסלולר כבר לא מספיקות לרבים מאיתנו, ואנו צורכים תוכן בפלטפורמות שעדיין לא התאימו עצמן באופן מלא לכך. אשתקד צפינו שהסביבה שלנו תהפוך לחכמה יותר, ואכן הבתים שלנו הופכים לכאלו, הקנייה אונליין הפכה לנחלת הכלל ומרבית הישראלים רוכשים היום ברשת. האינטרנט מייצר גם חשש לאורח החיים שלנו, ברמה האישית עם התגברות תופעת השיימינג, וברמה האזרחית עם החשש ההולך וגדל מטרור סייבר שהופך למאיים יותר אפילו מדאעש והאיום האירני".

 

 

 

גיל רוזן, סמנכ
 

גיל רוזן, סמנכ"ל השיווק והחדשנות בבזק(יח"צ -)

 

 

עוד עולה מהדוח כי אפליקציות תחבורה ציבורית כמו MOOVIT ו-GETT זינקו, והן הפופולריות ביותר מיד אחרי אפליקציות ה-Social והניווט. גם את הארנק שלנו אפשר לשים במגירה: 40 אחוזים משתמשים באפליקציות לאיסוף והעברת כספים. ומה לגבי בתים חכמים? 15% מהבתים בישראל מוגדרים ככאלה, עלייה של 50 אחוזים מהשנה החולפת.