הפנינה של בלאקברי

הקוויקפייר של AT&T, הקטאנה אקליפס של סאניו והריקה של סוני-אריקסון. במדור חדש נספר לכם על סלולרים חדשים שיצאו בעולם

Quickfire

חברות הטלפונים האמריקניות מתחרות זו בזו בנסיון להגן על פלח השוק שלהן ולהציע ללקוחותיהן מכשירים מגניבים. ביום שלישי הקרוב, ה- 11 לחודש, מתכננת חברת הטלפונים האמריקנית AT&T להשיק את הקוויקפייר - טלפון שיתחרה במכשיר הסיידקיק הפופולרי של המתחרה, T-mobile. הטלפון ממותג כ"מכונת הודעות טקסט מהדור ה-3”. ומצויד במפרט מגרה. הוא אמנם ממש לא מיועד להגיע לישראל בעתיד הנראה לעין, אך תמיד כיף לפנטז.

מאפיינים: לקוויקפייר מסך מגע ניתן להזזה (בדומה לזה של הסיידקיק) בעל תצוגה אופקית ואנכית. המסך חושף מקלדת QWERTY, כמו כן מצויד המכשיר בנגן מוזיקה מתקדם, בבלוטות' ו-GPS. זהו מכשיר מדור 3.5 המתאפיין בזיכרון פנימי של 35 מגהבייט ואפשרות להרחבת זיכרון באמצעות כרטיס מיקרו SD. למרות יתרונותיו הוא מצויד במצלמה חלשה יחסית: 1.3 מגהפיקסל בלבד עם אפשרות לצילום וידאו.

מחיר משוער: על פי שמועות: כ-100 דולר לחותמים על חוזה לשנתיים, כ-300 דולרים ללא חוזה לשנתיים.

זמינות: ארה"ב, החל מיום שלישי הקרוב.

למפרט המלא

Sanyo Katana Eclipse X

חברת הטלפון האמריקנית ספרינט, לעומת זאת, השיקה מכשיר בעל השם הקצרצר "סניו קטנה אקליפס X”. המאפיין הבולט ביותר שלו הוא ממשק המאפשר להגיע ליישומים הנפוצים ביותר באמצעות הקשה אחת בלבד. ניתןן להתאים את דף הבית ולבחור בשימושים כמו הודעת טקסט, חיפוש ב-google, ניווט וכתיבת אימיילים כך שיופיעו במרחק נקישת אצבע.

מאפיינים נוספים: תפריט שניתן לנווט בו באמצעות החלקת אצבע מעלה ומטה. כרטיס זיכרון בגודל 256 מגהבייט עם אפשרות להרחבה עד לגודל של 8 ג'יגה בייט, בלוטות' סטריאופוני, GPS, מצלמת 1.3 מגה פיקסל עם אפשרות לצילום וידאו. זהו מכשיר צדפה המגיע בצבעים הפיוטיים: "שחור חיי לילה" או "ורוד מהפנט". המכשיר מאפשר להתאים צבעים ועד-40 מאפיינים לשיחות המתקבלות ממתקשרים שונים.

זמינות: ארה"ב, רשת ספרינט.

מחיר: במחיר 99.99 דולרים ללא תכנית, או 50 דולרים עם מחוייבות לשנתיים.

מפרט מלא

הנוקיה הזול ביותר

נוקיה השיקה בשבוע שעבר קשת מכשירים ושירותים זולים שלדבריה מיועדים לתושבי מדינות מתפתחות. מחירי המכשירים נעים בטווח של 25- 90 יורו. במדינות מתפתחות מחשבים אישיים הם נדירים ותשתיות האינטרנט אינן מפותחות, לכן הסלולרי חשוב במיוחד ככלי גישה לרשת. בין מכשירים אלו, בולט הנוקיה 1202 - המכשיר הזול ביותר שנוקיה שיווקה עד כה, שלדבריה פותח במיוחד עבור תושבי אזורים כפריים.

מאפיינים: בסיסיים ביותר – זהו מכשיר מדור שני המצויד בפנס כיס חיוני, בחיי סוללה ארוכים, ברינגטונים חזקים במיוחד (המיועדים, כנראה לאותם זמנים שבהם חיי הכפר השועטים גוברים על הצלצול) ובזכרונות בהם יכולים להשתמש עד חמישה משתמשים שונים. המסך, שימו לב, אינו צבעוני.

מחיר משוער: 25 יורו

זמינות: רבעון רביעי של 2008

למפרט המלא

הפנינה של בלאקברי 8110

ה-Blackberry Pearl 8110 הוא אחד מהטלפונים החכמים הקטנים בעולם. זהו צעד נוסף במלחמתה של RIM, יצרנית הבלאקברי, כדי להשיב לעצמה את היתרון שאיבדה בשוק הטלפונים החכמים עם התחזקות ה-iPhone.

מאפיינים: זהו מכשיר צדפה בעל מקלדת פיזית שמשקלו 96 גרם בלבד. הוא מכיל, בנוסף למקלדת, גם כדור עקיבה ארבע-כיווני ומצוייד ב- WiFi, ב-Bluetooth ובחיוג קולי. בניגוד לבלקברי סטורם, המסך שלו אינו מסך מגע, אבל הוא מצוייד במסך LCD עם תצוגת 240X320 פיקסלים ובתצוגה חיצונית של- 128X160 פיקסלים. למכשיר זיכרון פנימי בנפח 64 או 128 מגה בייט ואפשרות להרחבת זיכרון באמצעות כרטיס מיקרו SD. זהו מכשיר מדור 3.5, המצלמה בעלת רזולוציה של כ-1.5 מגהפיקסל בלבד.

זמינות: משווק בארה"ב, מחיר תלוי בספקית

למפרט המלא

Rika-Sony Ericsson W705

מכשיר חדש של סוני אריקסון הושק בימים אלו. המכשיר עונה לשם ריקה- W705 והוא משווק כטלפון- מוסיקה וכמערכת אודיו ביתית. הריקה מציג את אותם מאפייני שמע של ה-W980, מכשיר ווקמן של סוני אריקסון שזכה לסופרלטיב: "חווית האודיו הטובה ביותר".

מאפיינים: אפליקציית זיהוי המוזיקה- טרק ID, אפליקציית “sense me” המתאימה בין מצב הרוח של המשתמש לבין הרצועות שישמיע לו המכשיר לפי פלייסליסטים שמתכנת המשתמש. אפליקציה בשם "שייק קונטרול"המאפשרת להחליף רצועות באמצעות ניענוע המכשיר. כמו כן, מכיל המכשיר WiFi, קשת שירותי בידור הארוזים תחת השם "Play now", מסך בגודל 2.4 אינץ', חילוף תצוגה אנכית ואופקית לפי זווית אחיזת המכשיר, google maps לטלפונים ניידים, מצלמת 3.2 מגה פיקסל, Bluetooth וזיכרון בגודל 4 ג'יגהבייט. זהו מכשיר מדור 3.5.

זמינות: לא לפני תחילת 2009.

למפרט המלא