BETA

03.01.2016

14:39

עודכן:

סגן נשיא אוטודסק העולמית: "אנחנו מביטים לישראל כדי שתמשיך להניע את הקידמה"

מיוחד לנענע10 אונליין. עמר הנספל, סגן נשיא אוטודסק העולמית מספר על התמורות בעולם הדפסת התלת מימד, הקשיים בעבודה בפלטפורמת ענן וגם על חיבתו לשוק הישראלי. צפו בראיון הבלעדי

אוטודסק חברת העיצוב וההדפסה בתלת מימד, השיקה לפני מספר שבועות את יוזמת פורג' ,בכנס אוניברסיטת אוטודסק, שנערך בלאס וגאס. המהלך הזה אמור לרתום את כח מיחשוב הענן לטובת התמיכה בעתיד ייצור חפצים. לרגל ההכרזה נפגשנו עם עמר הנספל, סגן נשיא בכיר בחברה.

 

רוצים לקבל את כל חדשות הדיגיטל והדברים הכי ויראליים ברשת? עשו לנו לייק בפייסבוק

 

פורג' היא מערכת שירותי ענן הנכנסת לשימוש מייד עם תחילת הפיתוח ומשולבת לכל אורך תהליך הייצור: משלב התכנון דרך ההפקה הייצור והתפעול. ליוזמה שלושה חלקים: פלטפורמת הענן, תוכנת פיתוח מתקדמת ורבת עוצמה, וקרן השקעות של 100 מליון דולר שנועדה לקדם טכנולוגיות חדשניות בתחומי העיצוב התכנון והייצור בתלת מימד. ניסינו לבדוק עם הנספל כיצד חברה כה גדולה מצליחה לשמור על רעננות והובלה בחזית הטכנולגית בייחוד כשמתחרותיה הם חברות סטארטאפ זריזות: " הדרך ובה אנו מצליחים להשאר בחזית הטכנולוגית היא על ידי התנסויות והרצון להפוך טרנדים מובילים לטכנולוגיות מועילות עבור הלקוחות שלנו" מספר הנספל. "אנחנו תמיד מחפשים התפתחויות חדשות בחזית הטכנולוגית ועובדים עם לקוחות מובילים על רעיונות, בנסיון להבין מי מאותם רעיונות יהפוך למשהו פרקטי".

 

"אנחנו למעשה מתנסים בו זמנית עם כמה רעיונות מרובים. בימים אלו הטכנולוגיה מתקדמת בצורה כל כך נרחבת שחשוב לנו לעמוד בקצב ולהשאר עדכניים, להיות בקשר עם לקוחות שנמצאים בחזית הטכנולוגית, וגם לבדוק את עצמנו שאנחנו אכן מחדשים בדרך שהתעשייה זקוקה לה" הוא מסכם.

 

 

 

עמר הנספל, סגן נשיא אוטודסק העולמית
 

עמר הנספל, סגן נשיא אוטודסק העולמית(יח"צ)

 

במהלך השנה האחרונה היינו עדים לצניחת מניות חברת בתחום הדפסת התלת מימד כשאנליסטים בכירים בעולם מכנים את המצב כסופו של בועה בתחום, שאלנו את הנספל מה דעתו על ההגדרה הזו: "כמו כל הטכנולוגיות, כשההייפ דועך, זה הרגע ובו דברים מועילים מתחילים להתרחש. מה שמתרחש לנגד עינינו הוא שהדפסת תלת מימד נעה לכיוון שימוש פרקטי בתעשייה. הטרנד החם כרגע הוא הדפסת תלת מימד של מתכות ובה אנשים מתנסים בסגסוגות חדשות, כמו הדוגמא שהצגנו כאן בועידה של המחיצה המיוחדת שפותחה למטוסים שהודפסה בתלת מימד. זה מה שקורה כרגע ומה שישנה את התחום הוא כשחברות גדולות יחלו להשתמש בטכנולוגיה לייצור מכונות,רכבים ומטוסים וזה משהו שכבר מתרחש".

 

 

ג'ף קוולסקי, המנהל טהכנולוגי באוטודסק ומחיצת המטוס
 

ג'ף קוולסקי, המנהל טהכנולוגי באוטודסק ומחיצת המטוס(יחצ )

 

בעוד אוטודסק מצהירה כי הענן יהפוך לפלטפורמת הפעילות העיקרית שלה, ניסינו לבדוק באלו אמצעים נוקטת החברה כדי לשמור על המידע שלקוחותיה משתפים עליו "אין כאן כדור כסף. אבטחה היא צירוף של הכח האנושי, תהליכים וטכנולוגיה. אנחנו בהחלט מבצעים את שלושת הדברים הללו" אומר הנספל. "אני אוהב להגיד ש"מידע הוא הכסף החדש". בנקים התמקצעו בשמירה על כסף ולכן חברות כמונו יהפכו להיות ממש טובות בניהול ואבטחת מידע עבור הלקוחות שלנו. אנחנו בהחלט מבצעים המון דברים בתחום הטכנולוגי ואני יכול לדבר על הצפנה, וכל מיני דברים כאלו. אנחנו פועלים בתחום החל מהדרך בה אנו מתכננים את התשתיות עצמן ומיקומן במקומות מאובטחים מסביב לעולם ואנחנו פועלים גם בכל הקשור לתהליך העבודה עצמו, כדי לוודא שאין לנו פרצות. אז אני חושב שזה שילוב של כל אלו ואני חושב שבין אם זה "האינטרנט של הדברים" או אפליקציות ענן, בשתי החזיתות הללו ההגנה על מידע ממוקמת בחזית ובמרכז העיסוק שלנו".

 

 

 

"אין כאן כדור כסף. אבטחה היא צירוף של הכח האנושי, תהליכים וטכנולוגיה"(פוטוליה)

 

בשנים האחרונות היו לאוטודסק מספר השקעות בישראל, ובכללותן הקמת מרכז פיתוח המבוסס בתל אביב. לאור הכרותו עם אומת הסטארטאפ הקטנה, ניסינו לבדוק עם הנספל לאן הוא חושב שפני תעשיית ההיטק המקומית מועדות?

 

"כמה מהאנשים הכי חכמים שאני מכיר עובדים בסטארטאפים ישראלים. יש לנו מרכז פיתוח בתל אביב שנבנה דרך רכש ואני תמיד מתענג מכך שכשאני מגיע לתל אביב אני פוגש אנשים מאוד יצירתיים וחכמים. אני חושב שישראל פיתחה יכולת מעניינת והיא לפתח מוצרים לעולם, מבלי שיהיה לה שוק פנימי עבורם. אני חושב שאנחנו רואים כרגע סטארטאפים צרכניים ותעשייתים מתוחכמים שממשיכים לצאת מישראל ואני לא רואה האטה בקצב הזה בעתיד. חברות כמונו וכמו מייקרוסופט, אנחנו מביטים לישראל כדי שתמשיך להניע את הקידמה . אני חושב שכרגע ישנה הצטלבות תחומים מעניינת בין ביג דאטה, ו-ויזואליזציה. מודיעין למידה עמוקה ואני חושב שזה תחום עם המון הבטחה".