אפליקציה: ביטול נעילה באמצעות זיהוי פנים

לא רק באנדרואיד קסטה: FaceVault לאייפון מאפשרת לכם לבטל את נעילת המכשיר באמצעות זיהוי פנים, ומתעדת את תמונותיהם של האנשים שינסו לפרוץ את מכשירכם

ריק

משתמשי אנדרואיד ששדרגו לקסטה כבר נהנים מאפשרות ביטול נעילה באמצעות זיהוי הפנים, וכעת גם משתמשי אייפון יכולים. האפליקציה FaceVault  תבחן את פניכם באמצעות המצלמה הקדמית שבאייפון, ותפתח את נעילת המכשיר רק במידה ותזהה אתכם.

 

לאחר התקנת האפליקציה, יהיה עליכם להגדיר לה כיצד אתם נראים באמצעות העלאת תמונה לשרת. בנוסף, יהיה עליכם להגדיר מחוות אצבע לפתיחת הנעילה עבור מקרים שבהם אין באפשרות האפליקציה לזהות אתכם. מדובר באפשרות יעילה כאשר אתם נמצאים במקום חשוך.

 

האפליקציה מנהלת ארכיון תמונות עבור כל מי שמנסה להתחבר לאייפון שלכם, כך שאם מישהו ניסה לפרוץ את מכשירכם כשלא הייתם בחדר - תוכלו לדעת איך הוא נראה.

 

מדובר אמנם בטכנולוגיה מדליקה, אך כדאי לציין שהאפליקציה אינה מושלמת ובטוחה כפי שהיינו מקווים. FaceVault אינה יודעת להבדיל בין פנים אמיתיות לבין צילום. מפתחיה מבטיחים לתקן את הבעיה בגירסאות הבאות בצורה פשוטה - לדבריהם, המשתמש ייאלץ למצמץ כדי להוכיח כי מדובר באדם אמיתי.

 

צפו בה בפעולה: 

 

להורדת FaceVault לאייפון, 0.99$