BETA

04.04.2012

14:23

עודכן:

אנדרואיד נגד אנדרואיד: איזה ממשק עטיפה הכי טוב?

איזו יצרנית סלולר מציעה את העטיפה השימושית ביותר לאנדרואיד? השווינו שולחנות עבודה ויישומים עיקריים בין HTC, מוטורולה, סוני-אריקסון, LG וסמסונג - וחזרנו עם תוצאות

ריק

פתיחה

אנדרואיד נגד אנדרואיד: בניסיון לבדל ולגרום לטלפון שלהן לבלוט בים הסמארטפונים המבוססים על אותה מערכת הפעלה - אנדרואיד - כל יצרנית סלולר משקיעה בממשק עטיפה ייחודי לה.

 

אספנו את המכשירים של החברות הסלולריות הגדולות - HTC, מוטורולה, סוני-אריקסון, LG וסמסונג - והשווינו את ממשקי העטיפה שלהם במטרה לענות על שאלת מיליון הדולר - למי יש את הממשק הכי טוב? 


בחרנו בטלפונים הנמכרים רשמית בישראל בלבד. כך לדוגמה, אף של-HTC כבר יש סנס 4 - הוא אינו מוצע בדגמים בישראל נכון להיום, כך שאינו נכלל בסקירה. בהשוואה לא כללנו גם את הדפדפן, כיון שההבדלים בין הדפדפנים, בסופו של דבר, מינוריים.

 

1. מוטורולה Moto

עיצוב שולחן העבודה

למוטורולה יש חמישה שולחנות עבודה כברירת מחדל. רובם ככולם עמוסים לעייפה בווידג'טים מעוברתים הכוללים עדכוני סטטוסים, מרכז הודעות אוניברסלי, נגן מוזיקה, חדשות, גלריית תמונות, יומן וקיצורים ליישומים עיקריים. תפריט היישומים מאפשר מספר מיונים ואף הצגה לרוחב, ולא רק גלילה אנכית כמקובל.

 

במסך הנעילה נמצא קיצור דרך להשתקה ולהפעלה ישירה של המצלמה, כמו בגירסת ה-Ice Cream Sandwitch האחרונה. מדובר במסך פשוט, אלגנטי ולא עמוס. זאת, בניגוד לשולחן העבודה עמוס הפריטים.

 

יישומים עיקריים

מעבר ליכולות מוטוקאסט של הזרמת מוזיקה ישירות מהמחשב, נגן המוזיקה של מוטורולה הוא אחד הטובים שקיימים בשוק. חוץ מלהכין לכם קפה - הוא יעשה הכל: מטפל בפודקאסטים, מושך מידע כמו תמונות ורקע על האמנים, מוסיף אפקטים לאוזניות ולרמקול ועוד. חובבי המוזיקה מאוד יהנו מהנגן הזה.

 

לעומתו, היומן ואפליקציית הדואר האלקטרוני משדרים רצינות עסקית. ברירת המחדל של היומן היא תצוגה יומית פשוטה ועניינית, ותצוגת החודש כוללת סימונים בצבע על פסים אפורים, המציגים פגישות לאורך היום לפי מיקום הסימון על הפס. מצוין. אפליקציית הדואר האלקטרוני מאפשרת טיפול בדואר על ידי החלקת האצבע על הודעה (אנחנו הגדרנו מחיקה וסימון כנקרא). האפליקציה שימושית ושווה לנסות אותה במקום יישום הג'ימייל הרגיל. לעומתה, החייגן בסיסי למדי ואינו תומך בחיוג חכם בעברית, אלא רק בהשלמת מספרים.

 

וידג'טים

מוטורולה בנו ערכה של יישומונים בסיסיים לכל הפונקציות המוכרות, כמו כפתורי ניהול התקנים, יומן, מוזיקה, שעון ועדכונים חברתיים. הם פשוטים וענייניים, אך די חסרי מעוף.

 

עדכונים חברתיים

למוטורולה יש אינטגרציה לא רעה בכלל של עדכונים. וידג'ט העדכונים החברתיים יציג לכם את כל העדכונים מהרשתות שהגדרתם (כולל אתרי שיתוף פחות מוכרים מפייסבוק כמו Last.fm ו-Photobucket), וכך גם וידג'ט הגלריה. ניתן לעדכן מווידג'ט העדכונים בקלות רבה לכמה רשתות בפעם אחת.

 

מקלדת

למוטורולה יש מקלדת MotoDiV כאשר המקשים שבה מאורכים. המקלדת נוחה מאוד, כמו גם ההחלפת השפות והאפשרות להוסיף ולהוריד את הכפתור של חיפוש או הכתבה קולית. מדובר אולי במקלדת המוצלחת ביותר שנתקלנו בה בסקירה זו.

 

שורה תחתונה: הממשק של מוטורולה הוא מאוזן ורציני ומכיל את כל מה שצריך המשתמש וקצת יותר. יחד עם זאת, הוא קצת חסר מעוף ומעט מרובע בעיצובו.

ציון: 8.5

 

2. סמסונג TouchWiz

עיצוב שולחן העבודה

על אף שלסמסונג יש מחוות הטייה שימושיות בדפדפן ובניהול שולחן העבודה, מבין כל החברות, עיצוב השולחן והיישומים של החברה הם הבסיסיים והמשעממים ביותר. בגלקסי אס 2 יש רק שלושה שולחנות עבודה כברירת מחדל - מספר די מועט. מלבד שעון גדול וקיצורים ליישומים הממוקמים לצד תיבת החיפוש הסטנדרטית של גוגל - אין דברים מלהיבים. 
 

נעילת המסך של סמסונג פשוטה ואינה מכילה דבר מלבד פתיחת הנעילה. בסרגל התחתון תמצאו חייגן, קיצור לאנשי קשר, הודעות ותפריט יישומים.

 

יישומים עיקריים

מנהל הדואר של סמסונג הוא בסיסי ביותר, וכך גם היומן. אירועים מפייסבוק יופיעו ביומן בצבע שונה מהפגישות שקבעתם. גם כאן אין בשורות, והכל מאוד בסיסי.

 

את אותם הדברים אפשר לומר על הנגן של סמסונג, שהוא העתק כמעט מדויק של נגן האנדרואיד הבסיסי. לעומתו, מסך ההשמעה יעיל מאוד ומכיל את כל מה שצריך. ברם, אין מדובר בממשק לחובבי המוזיקה, ולבעלי המכשיר מומלץ להוריד נגן אחר.

 

החייגן יעיל, מכיל לשוניות של אנשי קשר, יומן שיחות, לוח מקשים ומועדפים. יש כאן פונקציה של חיוג חכם - אבל לא גאון. ההשלמה של האותיות לא תמיד נכונה. נקודת אור היא המקשים הגדולים שהתגלו כנוחים ללחיצה.

 

וידג'טים

ב-TouchWiz  תוכלו למצוא יישומונים של שעונים שונים, יישומון משולב למזג אוויר ולחדשות, יישומון לחדשות של סוכנות הידיעות AP, מועדפים ומנטר תוכניות, לצד מסך גדול (ולא מוצלח במיוחד) של ניהול התקנים לחיסכון בסוללה, כמו גם כמה תצוגות של היומן. גם כאן - הכל בסיסי ויעיל למדי, אך גם משעמם. וידג'ט אחד ראוי לציון הוא זה של הפיקוד הקולי.

 

עדכונים חברתיים

כדי לקבל עדכונים חברתיים משתמשים בסמסונג ב"רכזת חברתית" (Social Hub, אולם התרגום אינו אחיד לרוחב הממשק). מדובר בהצגה מאוד יעילה של כל ההודעות. העדכונים המגיעים מרשתות חברתיות עיקריות, סמסים, מסרים מיידיים ודואר אלקטרוני. לא תראו כאן שירותים איזוטריים אלא רק את המיינסטרים הברור כמו פייסבוק, טוויטר ולינק-אין. יש גם יכולת לעדכן למספר שירותים במקביל, אבל הכל מרובע עד לרמת הפיהוק.

 

מקלדת

המקלדת של סמסונג היא מהמקלדות הפחות טובות שנתקלנו בהן. היא צפופה וכדי לקבל את הסימנים הבסיסיים (כמו סימן שאלה או פסיק) יהיה עליכם להחליף מערך מקשים. החלפת השפה נעשית על בסיס החלקה על מקש הרווח הווירטואלי (שיטה נפוצה, אך גרועה בעינינו). בעלי טלפוני סמסונג מומלצים בזאת בחום להוריד ולהתקין מקלדת אחרת, טובה יותר.

 

בגדול, תפוצתם הרבה של מכשירי אנדרואיד של סמסונג, היא ביחס הפוך לאיכות הממשק הבסיסי וההמוני. סמסונג אינה מספקת למשמתמשים הישראלים הרבים חוויית משתמש מרגשת או מעניינת, אלא חווייה אפורה, שעושה את העבודה - אך לא יותר. בהרבה מהמקרים, עדיף להחליף את היישומים שמציעה סמסונג, או להתקין שולחן עבודה אלטרנטיבי מוצלח יותר, דוגמת GO Launcher הפופולרי למדי.

 

בשורה התחתונה: שעמום המחץ. הממשק של הסמסונג הוא כמו ארוחה ברשת מזון מהיר: אכיל, אבל בסיסי ותפל.

ציון: 7

 

3. LG

עיצוב שולחן העבודה

לצערנו, המכשיר שקבלנו לבדיקה הוא ברשת סלקום, והיה עמוס בהרבה זבל שספקית הסלולר דחפה לשולחנות העבודה (חמישה במספר, אך אפשר כמובן להוסיף). יחד עם זאת, אם מתעלמים מהזבל (או פשוט מעבירים אותו לפח האשפה) מתגלה ממשק נעים למדי.

 

במסך הראשי שעון משולב מזג אוויר, עם גרפיקה מהיפות שראינו באנדרואיד. אם נדלג על המסך של סלקום, נגלה גם וידג'ט של נגן מוזיקה בצד אחד, ואילו בצד השני וידג'ט עדכונים וסרטונים מ-YouTube.

 

בסרגל התחתון מצאנו את אותו סידור מקשים כמו בסמסונג: טלפון, אנשי קשר, הודעות ותפריט.  על אף שאנחנו לא מתייחסים לתריס ההתראות הנגלל בסקירה זו, נציין שב-LG לחיצה ארוכה על כל אחד מכפתורי ניהול צריכת החשמל (כיבוי ווי-פיי וכדומה) תעביר אותנו ישר להגדרות הרלוונטיות. מאפיין מצוין.

 

מסך הנעילה משוכלל למדי: הוא יציג לכם שיחות שלא נענו, סמסים נכנסים והתראות נוספות. יחד עם זאת, אין כאן קיצורים לפונקציות העוקפים את הנעילה, וחבל שכך.

 

תפריט היישומים הוא מהמשוכללים שנתקלנו בהם. כמו במוטורולה, הוא מאפשר פריסות שונות, אך גם מיון לפי רשימת אלפבתית ועוד. מאוד נוח וראוי לציון.

 

יישומים עיקריים

נגן המוזיקה של LG  אינו הטוב ביותר שנתקלנו בו, אבל הוא חמוד, נאה ושימושי. הוא כולל אפשרויות אקולייזר, הפעלת דולבי, תצוגת עטיפת אלבום והחלפת שירים בהחלקה על המסך .

 

הספריה, לעומת זאת, בסיסית יותר וכוללת את הלשוניות המוכרות של שירים, אלבומים, אמנים ורשימות השמעה (ללא ז'אנרים). הווידג'ט כולל גם אפשרות לפרסם את המוזיקה שאליה אתם מאזינים בפייסבוק או בטוויטר.

 

היומן פונקציונלי מאוד, ומזכיר אחרים שכבר ראינו. לעומת זאת, נקודות המיקום של פגישות, הן קישורים שמובילים ישירות לגוגל מפות, שינסה לחפש ולאתר לכם את מקום הפגישה על המפה באמצעות ה-GPS. מקסים.

 

לעומת שני האחרים, יישום הדוא"ל קצת מאכזב. הוא מזכיר במראהו שירות רשת, וחף משכלולים כלשהם, כמו אלה שראינו אצל מוטורולה. באופן דומה, החייגן לא הביא עימו בשורות מעניינות כלשהן.

 

וידג'טים

כאמור, הווידג'טים של LG הם מהמושקעים שראינו. כמעט כל אחד מהם מגיע עם כמה עיצובים לבחירה, והגרפיקה שלהם מוקפדת - אם כי מעט שמרנית. LG  מציעה כמה וידג'טים מקוריים יותר מהרגיל, כמו אחוז הניצול של תעבורת המידע ומצב הסוללה, לצד זה של YouTube שכבר הזכרנו ועדכונים מהמרקט. חמוד, שימושי ומוצלח.

 

עדכונים חברתיים

בכל הנוגע לעדכונים חברתיים, LG נקטו כאן במהלך קצת מוזר וכללה וידג'ט אחד לקריאה ושני לעדכון. כל אחד מהם מוצלח בפני עצמו. מתוך וידג'ט הקריאה (שתופס כמעט מסך שלם) תוכלו להשיב לציוצים בטוויטר ולסטטוסים בפייסבוק. אולם כדי לעדכן אחד משלכם תזדקקו לכמה לחיצות. עברות הממשק לעתים קצת תמוה ("הודעה מועברת" לתיאור הודעה ישירה או אישית בטוויטר), אבל בסך הכל זה חביב ושימושי. לא מדהים.

 

מקלדת

המקלדת של LG סבירה בלבד. היא מרווחת במידה (העברית צפופה יותר מהאנגלית), שימושית ופונקציונלית, אבל לא מבריקה. יש חיזוי מילים, כמו בהרבה מקלדות אחרות,  אבל שום תוספת מיוחדת. גם כאן יתכן שהתקנת מקלדת חיצונית היא רעיון טוב.

 

שורה תחתונה: LG משתדלת מאוד, וזה ניכר. עם עוד קצת מאמץ וקצת יותר דמיון, לצד שיפור בחזית המקלדת החלשה יחסית, החייגן ולקוח הדואר - הם בהחלט יכולים להציע חוויה טובה יותר להמונים.

ציון: 8

4. סוני-אריקסון TimeScape

עיצוב שולחן העבודה

כפי שכבר ציינתי לא פעם, סוני-אריקסון היא חברה שאנדרואיד עשתה לה הרבה טוב. סוני מתמקדים בפלח השוק הבינוני, ומציעים לו מכשירים מסוגננים מאוד מבחינה חיצונית. הממשק שלהם אינו נופל מהעיצוב החיצוני.

 

לסוני יש שפה עיצובית ברורה ומובחנת, לרבות גופן ייחודי להם. שולחן העבודה שלהם מייצר חוויה שונה מאחרים, בכך שהוא שם את העדכונים החברתיים בשולחן ברירת המחדל (אחד מחמישה).

 

הרכיב המרכזי הבולט ביותר לעין הוא Timescape, שמביא לכם את כל העדכונים החברתיים בצורה של אריחים נגללים - הדומים לתצוגת האלבומים מנגני מוזיקה. במסך שמימינו נמצא נגן מוזיקה וצפייה במדיה, ומשמאלו ממוקם מסך קיצורים סטנדרטי. כפתורי ההפעלה ווידג'ט מזג האוויר נדחקו למסכים הקיצוניים. בהחלט שונה מהרגיל ולא בהכרח נוח יותר - אך זו כבר שאלה של טעם.

 

בנוסף, הסרגל התחתון מכיל חמישה אייקונים ולא ארבעה, בסדר הפוך מהמקובל: החייגן ואנשי קשר בימין, הודעות וגישה למדיה בשמאל. באמצע - כפתור התפריט. תפריט היישומים מציע כמה אפשרויות עבור מיון, כמו "הותקנו לאחרונה" או "שימוש תכוף" - אך לא הצגה רוחבית. מסך הנעילה מכיל כפתור למצב רטט ופתיחה, כמו גם הצגת התראות שהתקבלו, אך ללא האפשרות לצפות בתוכנן ישירות ממסך הנעילה.

 

יישומים עיקריים

נגן המוזיקה של סוני הוא מהמוצלחים שנתקלנו בהם. העיצוב שלו מאוד נקי ומושך עין,  הוא ענייני ומכיל כפתור חמוד של חיפוש מילות שירים בגוגל, סרטונים ב-YouTube, פרטים על האמן בוויקיפדיה. יחד עם זאת, הוא אינו מושך את כל אלה עצמאית, כמו למשל בנגן של מוטורולה. ניהול ספריית המוזיקה לעומת זאת, יותר סטנדרטי ופחות מרהיב.

 

החייגן בסיסי למדי ואינו מכיל חיוג חכם. בכלל, לעומת שאר החוויה המוקפדת למדי של סוני - מאכזב להיתקל בחייגן כל כך לא מעניין או מתוחכם.

 

לקוח הדואר לעומת זאת, מקורי: המסך מפוצל לשניים, בין רשימת ההודעות ותצוגה מקדימה של הודעה וקוביה של יצירת דואר חדש. הוא דורש הסתגלות, אבל מספק חוויה מעניינת ושימושית, באופן יחסי.

 

וידג'טים

חוץ מערימת הווידג'טים ה"רגילה" של שעונים, מזג אוויר, חדשות, כפתורי הפעלה ועוד, סוני נותנת דגש לצד החברתי. מלבד TimeScape, שמיד נרחיב לגביו, תוכלו לקבל עדכונים של תמונות וסרטונים שמשתפים החברים. וידג'ט אחר יציג לכם את יומן השיחות שלכם, ויש גם וידג'טים של LiveWire  - מנהל העזרים של סוני ול-TrackID, תוכנת זיהוי השירים הוותיקה של החברה.

 

עדכונים חברתיים

לסוני יש אינטגרציה חזקה של שירותי פייסבוק. לצד זאת, הווידג'ט של TimeScape יביא לכם את כל העדכונים. מלבד פייסבוק וטוויטר, אפשר להוריד מהמרקט הרחבות לשורה ארוכה של שירותים, שאת כולם תוכלו לשלב אל תוך זרם האריחים של TimeScpae. לעומת זאת ,עדכון מתוך TimeScape אינו תהליך קל או אינטואיטיבי. סוני שמה את עיקר הדגש על צריכת תכנים.

 

מקלדת

המקלדת של סוני יעילה למדי אך בסיסית. היא בסך הכל בנויה בצורה סבירה, וכוללת מקש נפרד להחלפת שפה. יחד עם זאת, לא תמצאו פה מקש להפעלה קולית או שכלולים אחרים.

 

שורה תחתונה: בגישת הממשק שלה, סוני היא סוג של אוונגארד. היא אינה כמו כולם, ומייצרת חוויה קצת שונה מהחברות האחרות. סוני בהחלט מצליחה לבדל את עצמה, והטלפונים שלה מתאימים במיוחד לחיות רשת חברתיות. עם ההכרזות האחרונות על חנות תוכן - סוני בדרך למעלה.

ציון: 8.5

 

5. HTC Sense

עיצוב שולחן העבודה

מבין כל חברות טלפוני האנדרואיד, אם יש חברה אחת שהממשק שלה מתחרה ביופיו בזה של אפל ואולי אף עולה עליו, הוא זה של HTC. ממשק ה-Sense של החברה, שהשעון שלו עם הספרות המתהפכות הפך למושא חיקוי, הוא תאווה אמיתית לעיניים. הוא כולל אפקטים בתלת ממד והגרפיקה שלו מהממת.

 

ל-HTC בגירסה 3.5 של Sense על ה-Sensation XL, יש לא פחות משבעה שולחנות עבודה. כל אחד מהם מלא בווידג'ט גדול שתופס את מרבית המסך, כאשר כל מסך מוקדש לנושא אחר.

 

מלבד זאת, HTC  מציעה כמה ערכות של שולחנות עבודה המשתנים בהרכבים לפי המשימה - אחד לעבודה, אחד לנסיעות, אחד חברתי ואחד לפנאי. כאילו שלא די בכך, HTC  גם מציעה שלוש ערכות צבעים לבחירה ולא פחות מ-88 וידג'טים בגדלים שונים. התאמה אישית במלוא מובן המילה. יש גם אפשרות לסדר אייקונים בתיקיות.

 

הסרגל התחתון של HTC מפורסם לא פחות מהשעון עם הספרות המתהפכות. במקום האייקונים שראינו אצל כל האחרים, כאן יש חצי קשת. תפריט היישומים בשמאלה, הכפתור המרכזי הוא החייגן ובימין - התאמה אישית. תפריט היישומים, ניתן לשינוי בין רשימה ורשת צלמיות, כאשר ניתן למיין גם לפי תדירות שימוש.

 

מסך הנעילה הוא המשוכלל ביותר מכולם - הוא מאפשר להגדיר כמה קיצורים עוקפי נעילה. אנחנו שמנו שם את הטלפון, ג'ימייל, מצלמה והודעות. גם הפתיחה, באמצעות טבעת תלת ממדית גדולה שצריך להזיז, הופכת את העניין לסוג של משחק, בדומה למכשירי אפל.

 

יישומים עיקריים

נגן המוזיקה של HTC אינו המשוכלל שראינו, אבל הוא טוב, מהוקצע, ומעוברת למשעי. ישנה חלוקה היררכית של אמנים ואלבומים, והכל נגיש. בסך הכל, נגן טוב ונאה.

 

לוח השנה דומה. הוא לא משוכלל, ואולי פחות אינפוגרפי מזה של מוטורולה ואחרים, אבל גם הוא עשוי היטב, עם אייקונים המצוירים בקפידה.

 

תכונה חמודה מאוד היא היכולת לכבות ולהדליק יומנים. ריבוי האירועים מפייסבוק ממסך לכם אירועים חשובים? כבו את יומן הפייסבוק. עוד נציין כי ציור נאה של מזג האוויר הצפוי מעטר כל תצוגה יומית. נחמד.

 

תוכנת הדואר סולידית מאוד. היא מאפשרת להציג דואר כרשימת הודעות או כשיחות, כמקובל בג'ימייל. בדומה ליישומים האחרים של HTC, הכל מסודר עם לשוניות בתחתית, מוצלח ואלגנטי מאוד.

 

החייגן של HTC הוא החכם מכולם. לפי הקשות על מקשי המספרים והאותיות, הוא יודע לאתר את איש הקשר שסביר ביותר שאליו אתם מנסים להתקשר, ללא קשר למיקום האות במקש (הקשה אחת על מקש 2, פירושה ד', שלוש הקשות פירושן ו'). מבין כל החייגנים, זהו הנעים והיעיל ביותר.

 

וידג'טים

ל-HTC Sense יש כאמור מבחר של קרוב ל-90 וידג'טים, כאשר כל וידג'ט בסיסי - של נגן מוזיקה, עדכונים חברתיים, שעון, יומן, סימניות דואר אלקטרוני ועוד - מגיע בכמה גדלים וכמה עיצובים לבחירה. בדואר אלקטרוני, למשל, תוכלו לבחור בין תצוגת רשימה לתצוגה של ערימת ניירות "משודכים". הכל מעוצב מאוד מאוד בקפידה. 

 

לעדכונים חברתיים יש גם כמה סוגים של וידג'טים, אחד מהם כמעט זהה ל-TimeScape בצורתו. עוד בולטים - צ'אט פייסבוק, שמתחרה באפליקציית המסרים המקורית של הרשת החברתית הגדולה, מחשבון, רשימת מטלות, אפליקציות פתקים המחוברות ל-Evernote ועוד כמה צעצועים נאים.

 

עדכונים חברתיים

היישום החברתי המרכזי של HTC הוא Friend Stream, שמאפשר צריכה טובה של עדכונים לצד עדכונים מהירים. זהו באמת יישום אלגנטי, סולידי ויעיל. באופן דומה, בנו ב-HTC  יישומים נפרדים שכאלה לפייסבוק ולטוויטר, ואפשר להוריד נוספים.

 

מקלדת

המקלדת של HTC  פשוטה אך מעוצבת היטב. המקשים מוארכים,  מרווחים בצורה נכונה, ויש כפתור החלפת שפות. פשוט אך לעניין.

 

שורה תחתונה: HTC Sense, על אף משקלו הכבד, הוא אחד הממשקים הכי מוצלחים כיום לאנדרואיד, אם לא המוצלח שבהם. הוא נעים ותומך, יפהפה אך לא מאוד מצועצע, ועם אפשרויות התאמה מדוקדקות מאוד, כולל שולחנות עבודה שונים לצרכים שונים.

ציון: 9.5

 

סיכום

על אף שהענקנו ציונים משלנו, חשוב לזכור שממשק שיהיה נעים ומוצלח לאחד, יהיה זוועה לאחר ולהיפך. בגדול, אנחנו ממליצים על הממשק של מוטורולה לאנשי עסקים ולחובבי מוזיקה, על הממשק של סוני אריקסון למי שצריך לעקוב אחרי כמה רשתות חברתיות, ועל הממשק של HTC,  למי שרוצה להתאים לעצמו ממשק סלולרי יפה וגזור בדיוק לפי מידותיו, כמו חליפת מעצבים.