זהירות! טרויאני חדש לאנדרואיד

חברת אבטחת מידע עבור מכשירי סלולר חשפה אמש וירוס טרויאני חדש הפוגע במכשירי אנדרואיד ומכונה Geinimi שמקורו בסין

חברת אבטחת המידע לוקאאוט פרסמה אמש (ד') שבעקבות פנייתו של לקוח מודאג התגלה הווירוס הטרויאני המתוחכם ביותר שנראה עד היום עבור מערכת ההפעלה הניידת של גוגל, אנדרואיד.

 

על פי הפרסום מדובר בטרויאני שמקורו בסין והוא מכונה Geinimi. היישום הזדוני שולח מידע אישי של המשתמש במכשיר (לרבות המספר הסידורי של המכשיר וכרטיס ה-SIM) לשרתים מרוחקים וכן מציג מאפיינים של וירוס בוטנט המאפשר למתכנתי ומפיצי הווירוס להשתלט מרחוק על מכשיר סלולרי נגוע.

 

אופן הפצתו הוא בהורדות של יישומים רגילים בחנויות האנדרואיד העצמאיות בסין שנארזו מחדש עם הטרויאני מוטמע בהתקנה. היישום הנגוע דורש הרשאות רבות יותר לגישה למידע האישי של המשתמש.

איך תגנו על עצמכם?

באתר של לוקאאוט ממליצים כמובן להוריד ולהתקין את יישום האבטחה החינמי שמציעה החברה למשתמשי אנדרואיד ומערכות הפעלה ניידות אחרות. באופן כללי, ההמלצה הגורפת היא לא להוריד יישומים או משחקים מאתרים לא מוכרים, אפשרות שניתן לאפשר באופן ידני במכשיר. ההורדות הזמינות בשוק האפליקציות של אנדרואיד לדברי לוקאאוט הן בטוחות לשימוש ואינן נגועות בווירוס הטרויאני.

 

בשביל לשמור על הפרטיות שלכם ושלמות מערכת ההפעלה של המכשיר הסלולרי שברשותכם, בעת הורדה והתקנה של יישומים מומלץ תמיד לשים לב לשם המפתח, מקור היישום וכן הדירוג שזה קיבל ממשתמשים אחרים. שימו לב להרשאות שדורש היישום בעת ההתקנה ושאלו תואמות את הפונקציונאליות שזה מציע.

איך אדע אם נדבקתי?

שימו לב להתנהגות מערכת ההפעלה של המכשיר. בידקו אם זה מתקין יישומים לא מוכרים, שולח הודעות טקסט לנמענים משונים ומחייג מעצמו למספרי טלפון בחו"ל. במידה ונדמה לכם שמכשירכם נדבק, תוכלו להתקין ולהריץ את יישום האבטחה של לוקאאוט (או חברה אחרת המספקת פיתרון דומה) שניתן להוריד חינם כאן.