האפליקציות הבסיסיות לאייפון שלכם

המומחה עושה סדר בין עשרות אלפי האפליקציות של אייפון וממליץ על השימושיות ביותר

עם כל הרעש סביב האייפון, אנחנו מניחים שחלקכם אפילו תרכשו אחד ומי יודע, אולי אף תרצו לנצל את חנות האפליקציות של המכשיר. גיבשנו מדריך הכולל מספר אפליקציות בסיסיות, שלדעתנו יתאימו למתחילים - כאלו שרכשו מכשיר וכרגע מבצעים את הצעדים הראשונים שלהם באפסטור, חנות האפליקציות המקוונת של אפל. השתדלנו להציג רק יישומים חינמיים, או כאלו שגרסתם החופשית מתשלום תספק את רוב המשתמשים.

לתקשר עם העולם

Facebook - אפליקציית הפייסבוק לאייפון היא כל מה שהאתר האינטרנטי של הרשת החברתית לא הצליח להיות: מסודרת בצורה הגיונית, אינטואיטיבית ונגישה. תוכלו לנהל באמצעותה את חיי החברה הוירטואליים שלכם בנוחות יתרה, לצפות בתמונות על מסך מלא, להשאיר תגובות, לנהל שיחות בצ'ט המובנה ועוד.

להורדת Facebook

Fring - הפיתוח הישראלי מאפשר לבצע שיחות טלפון באמצעות סקייפ, כשבנוסף הוא גם מתממשק עם המסנג'ר של מיקרוסופט, גוגל טוק, סקייפ, ICQ ועוד. בגרסה האחרונה הוסיפה פרינג תמיכה גם בשיחות ווידאו באמצעתו סקייפ, כך שזוהי דרך מצויינת לחסוך כסף על שיחות טלפון, או סתם להישאר מעודכן.

להורדת Fring

Todo

ישנן המון אפליקציות בחנות של אפל שיעזרו לכם לנהל את סדר היום שלכם, וידאגו להקפיץ לכם הודעת תזכורת שהגיע הזמן להתחיל לעבוד על טור "המומחה" השבועי, למשל. רק חלק קטן מהיישומים הללו תומכים באופציה של דחיפה (Push), שתקפיץ את ההודעה אל המסך הראשי של האייפון ותחסוך לכם את הכניסה לאפליקציה עצמה. Todo מציע גרסה חינמית התומכת בעד עשר הודעות כאלו, כשאנשים עם סדר יום עמוס במיוחד יוכלו לקנות גם את הגרסה המלאה תמורת עשרה דולרים.

להורדת Todo

iTranslate

מאפשר תרגום של מילים ומשפטים משפה לשפה, בתוך ממשק פשוט שגם ינסה לאתר אוטומטית השפה אליה אתם רוצים לתרגם. מלבד עברית תומכת האפליקציה גם בתרגום לאנגלית, ערבית, יידיש ועוד קרוב לחמישים שפות. חיסרון בולט של התוכנה הוא שלשם תרגום נדרש חיבור לרשת.

להורדת iTranslate

DropBox

אם אתם רוצים גישה לקבצים הנמצאים על המחשב האישי שלכם מהאייפון, זוהי התוכנה עבורכם. DropBox מאפשר סינכרון של תכנים בין המכשיר הנייד למחשב ומספק, בגרסתו החינמית, אחסון מקוון של עד שני ג'יגה בחינם. תוכלו לשים בתיקייה המשותפת קבצי מוזיקה, סרטים ותכנים נוספים, ולהשתמש בהם באייפון שלכם, או אף לשתף אותם עם אחרים.

להורדת DropBox

Google Mobile App

האפליקציה של גוגל מאפשרת סינכרון עם מספר שירותים של החברה, כולל ה-Reader, ה-Docs, לוח השנה של החברה ותוכנת הצ'ט. מה שהופך אותה לחובה היא האפשרות לבצע חיפוש קולי בגוגל באמצעות המיקרופון המובנה, כך שניתן להפעיל את מנוע החיפוש באמצעות הקול בלבד.

להורדת Google Mobile App

Waze

תוכנת ניווט חינמית המתעדכנת על ידי הנהגים ומסתמכת על טוב ליבם, כשהם גם אלו המתריעים בפני פקקי תנועה ושאר צרות בכביש שרצוי להימנע מהן. בנוסף מאפשרת האפליקציה גם שיתוף תמונות, כך שתוכלו לראות עד כמה המצב בכביש גרוע, וכן אינטגרציה עם טוויטר.

להורדת Waze

Stanza

אפשר גם לקרוא ספרים באייפון, ולמרות שמסך המכשיר קטן למדי, הוא עדיין מאפשר לקרוא טקסטים בנוחות מפתיעה. Stanza מאפשרת גישה אל יותר ממאה אלף כתבים, חלקם חינמיים וחלקם דורשים תשלום, אותם תוכלו לקרוא תוך שליטה על גודל הפונט ועל אלמנטים נוספים שיאפשרו לכם קריאה נוחה.

להורדת Stanza