60 מיליון אפליקציות לאייפון

סטיב ג'ובס חושף: בחודש הראשון לפעולתה,חנות האפליקציות לאייפון מכרה תוכנות בהיקף של מיליון דולר ליום. התוכנה המצליחה ביותר: המשחק Super Monkeyball

חודש אחרי השקת האייפון 3G ואיתו חנות האפליקציות של אפל, חשף מנכ"ל החברה, סטיב ג'ובס, את נתוני השימוש בחנות בראיון לוול סטריט ג'ורנל. על פי דברי ג'ובס, בחודש הראשון לפעילות החנות הורדו 60 מיליון תוכנות מתוך החנות על ידי משתמשי אייפון ואייפוד טאצ'. רוב התוכנות שהורדו היו חינמיות, אולם מכירות התוכנה הסתכמו בהיקף של כ-30 מיליון דולר במהלך החודש - ממוצע של כמיליון דולר ליום.

70 אחוזים ממחירה של כל תוכנה משולמים ליוצרי התוכנה, ו-30 אחוזים לחברת אפל, כך שהחברה זכתה להכנסות של 9 מיליון דולר בחודש הראשון בלבד.

אחת מהאפליקציות הפופולריות ביותר היתה המשחק Super Monkeyball שפיתחה חברת סגה עבור האייפון, והוצע למכירה ב-10 דולר. 300 אלף יחידות של המשחק נמכרו במהלך 20 יום - כלומר, היקף המכירות של המשחק הזה לבדו היה עשרה אחוזים מכלל מכירות כל התוכנות, נתון מכובד עבור משחק מחשב בכל פלטפורמה. הצלחת המשחק כבר הביאה לניבויים על פיהם האייפון יהפוך לקונסולת משחקים ניידת שתציב תחרות ל-PSP של סוני ול-DS של נינטנדו.

תוכנה פופולרית אחרת, שהורדה 125 אלף פעמים, היתה אנציקלופדיה לתרופות המיועדת לרופאים. למרות זאת, ה"תוכנה" המדוברת ביותר ומעוררת המחלוקת ביותר בחודש האחרון היתה "I am rich", האפליקציה שלא עושה דבר ושמחירה הוא אלף דולר. שמונה אנשים קנו את האפליקציה הזאת - בכוונה או בטעות - לפני שאפל החליטה להסיר אותה מהחנות.