BETA

מצעד האפליקציות: לצייר מתוך שינה

אבחון עצמי בסמארטפון, ניצול מסך הנעילה, מעקב אחר הוצאות ושמירה על העיניים. האפליקציות שעשו לנו את השבוע

BudgetBook: לעקוב אחר ההוצאות

אם חלק משגרת החיים שלכם זה לפתוח בכל חודש את דפי פירוט האשראי ולהיות מופתעים כל פעם מחדש, אולי אתם צריכים להתחיל להיות אחראיים יותר עם ההוצאות שלכם. אם יש לכם אייפון, אפליקציה חדשה ופופולרית תוכל לעזור לכם לעשות זאת.

 

BudgetBook הגיעה לאחרונה לחנות האפליקציות של אפל, והפכה מאז לאחת האפליקציות הישראליות הפופולריות ביותר. מדובר במעין "ספר חשבונות", בו אתם יכולים להזין את כל ההוצאות וההכנסות שלכם, לחלק אותן לקטגוריות ואז לצפות בסטטיסטיקות לגבי ההרגלים הפיננסיים שלכם.

 

השוס הגדול ביותר של BudgetBook הוא העיצוב, שמזכיר לא מעט את עיצובי "אפליקציות הבית" של אפל. הכל פשוט נראה טוב, והתמיכה בעברית מושלמת. רק אל תשכחו להוסיף את ה-7.90 שהיא עולה לגרף ההוצאות שלכם.

 

להורדת BudgetBook לאייפון, 7.90 שקלים

דמדומים: האפליקציה שתשמור לכם על העיניים

הודו בזה: אם הפרצוף שלכם לא דבוק למסך הסמארטפון, הוא דבוק למסך המחשב, וחוזר חלילה, כל היום, כל יום. אלו הם חיינו המודרניים. אבל העיניים שלנו לא עוצבו לפי כללי המודרנה - והאור הכחלחל של המסכים מתחיל להשפיע עליהן.

זה נכון במיוחד בשעות הערב - יש לנו בעין קולטן מסוים הרגיש לספקרום הכחלחל של האור (הבהרה: אנחנו מציגים כאן תמונה שטחית למדי של הביולוגיה האנושית, עם קוראינו המדענים הסליחה) - וכשאור כחלחל, כמו זה שמפיקים מסכי המחשבים שלנו, נקלט בהם, הם עשויים לדכא ייצור מלטונין: הורמון שמסדיר מחזורי שינה. 

התוצאה היא שהרבה אנשים שמביטים במכשירים הניידים שלהם לפני השינה, בין שלצורך קריאה או דברים אחרים, סובלים משינה קלה, קושי להירדם, ובעיות נוספות.

 

לתמונה העגומה הזו נכנסת האפליקציה Twilight, שמטרתה אחת: לפלטר החוצה את הספקטרום הבעיתי. האפליקציה תתביית על המיקום שלכם ותסיק ממנו את שעות השקיעה והזריחה. בבוקר ובמהלך היום התמונה תהיה בהירה והצבעים הכחולים ישארו מאוזנים, אך עם רדת החשכה ולתוך הלילה, פחות ופחות מהספקטרום הכחלחל יוצג. 

למעשה לא תשתנה בהירות המסך כי אם "טמפרטורת הצבע" כמו שנהג לכנותה, ובערב יוצף הסמארטפון או טאבלט שלכם בפילטר אדמדם עדין. המעבר החלק בין טמפרטורות הצבע השונות יבטיח פחות עייפות ויותר מוכנות לשינה לקראת שעות הלילה.

 

להורדת Twilight לאנדרואיד, חינם

זאפ דוקטורס: אבחון עצמי בסמארטפון

פורטל הבריאות זאפ דוקטורס השיק אפליקציה סלולרית, המאפשרת להתייעץ אונליין עם כ-1,000 רופאים בתחומים שונים. עוד מאפשרת האפליקציה לבצע אבחון עצמי של בעיות רפואיות, לברר מידע על תרופות שונות, לחפש בית מרקחת הקרוב לאזור המגורים ולקרוא כתבות.

 

לדברי אסף תדהר, מנכ"ל זאפ דוקטורס, "קצב חדירת המכשירים הסלולאריים החכמים ב-2012 שינה לחלוטין את אופן צריכת המידע הרפואי, וכיום כ-30% מצריכת המידע נעשית ממכשירים ניידים.

 

"הטכנולוגיה מביאה אותנו לנקודה, בה בזמן ההמתנה לקבלת שירות מרופא ניתן להתייעץ ולקבל מידע מרופא מומחה אונליין". 

 

האפליקציה פותחה על ידי חברת קומרקס. 

 

להורדה חינם למכשירי אייפון ואנדרואיד.

 

ibis Sleep Art: לצייר מתוך שינה

לרשת המלונות ibis היה ביד פרויקט אמנותי-טכנולוגי מוצלח: הם חיברו מיטות בכמה סוויטות לחיישנים שהקליטו את דפוסי השינה של האורחים שהשתתפו בניסוי - ורובוט בגלריה הסמוכה תירגם את התנועה, הנשימות וכו' למשיכות מכחול על קנבס במהלך הלילה. כשהתעוררו האורחים בבוקר, הושלם הציור שמתעד את מהלך שנת הלילה שלהם בקווים אבסטרקטיים ונעימים למראה.

 

ראו אנשי ibis כי טוב, והחליטו לארוז את הטכנולוגיה כאפליקציה לאייפון ולהביאה לכלל הציבור. אם עד היום יכולתם רק למהר לרשום זכרונות מחלומות הלילה במחברת, מעתה תוכלו גם לצייר משהו מחוויות השינה שלכם.

 

ibis Sleep Art פועלת כשעון מעורר שאתם מפעילים לפני השינה - אך הפעם יש להניח את הטלפון איפשהו על המזרן במהלך הלילה. האפליקציה תנטר את דפוס השינה הלילה שלכם - את התנועה באמצעות האקסלרומטר, ואת הנשימה באמצעות המיקרופון - ותתרגם כל שינוי לכדי קו מעודן.

 

התוצאה אמנם נראית כמו אחרון הציורים הדקורטיביים שתמצאו בשווקים תיירותיים, אבל לפחות תדעו שהיא מייצגת אתכם במהלך לילה ששנית לא יחזור. בנוסף, אם אתם מאלה שמשתפים חלומות בפייסבוק, זו דרך מצוינת לחסוך מחבריכם את הקריאה המתישה ולתת להם משהו יותר נעים להסתכל עליו.

 

חינם להורדה באפסטור.

DashClock: לנצל את מסך הנעילה

משתמשי אנדרואיד נוהגים להתגאות באפשרויות הרבות לשימוש בווידג'טים במסך הראשי של המכשיר, אך נוטים לשכוח לעיתים את האפשרויות הרבות לווידג'טים במסך הנעילה.

 

כעת מגיע ווידג'ט חדש שמוסיף אפשרויות להציג המון סוגים של מידע בצורה מסודרת על מסך הנעילה. באופן לא מפתיע המפתח של DashClock, רומן נוריק, הוא בעצמו עובד של חברת גוגל.

 

הווידג'ט מתיישר באופן מדויק עם קווי העיצוב החדשים של אנדרואיד, והוא יכול להציג מידע מלוח השנה, מחשבון האימייל, מזג האוויר וכיו"ב. הוא מיועד למכשירים המריצים את הגרסאות העדכניות של מערכת ההפעלה, והוא מועיל במיוחד לטלפונים, בהם הוא יכול להציג הודעות סמס ושיחות שלא נענו.

 

אך הקסם האמיתי של DashClock טמון בכך שזהו ווידג'ט שיכול לקבל תוספות בעצמו - כל אחד יכול לפתח תוספות שניתן להלביש עליו, וחנות האפליקציות של גוגל כבר מלאה בעשרות תוספות מסוג זה. ביניהן תוכלו למצוא כאלו שמציגות את מצב הבטריה, מנגנות מוזיקה, מציגות זמני שקיעה וזריחה, כאלו שמושכות מידע מאפליקציות ידועות כמו פייסבוק, וכאלו שמושכות מידע מאפליקציות נידחות במיוחד.

 

כמה תוספות הן אפילו פתוחות בעצמן ומאפשרות לכם להגדיר בעצמכן מה הן יעשו ואיזה מידע יביאו למסך הנעילה. אין ספק שמעכשיו מסך הנעילה שלנו יהפוך לתחנה שנתעכב בה להרבה יותר זמן.

 

להורדת DashClock לאנדרואיד, חינם