BETA

ביטן: "המשבר של התאגיד יסתיים תוך 24 שעות - לא נלך לבחירות על כך"

יו"ר הקואליציה התייחס ב"אורלי וגיא" למשבר הנוכחי בקואליציה ולפתרון הצפוי. "לא יכול להתחייב שלא נחליף את הנהלת התאגיד", אמר. בנט: "סבור שיש פשרה בנושא". ברק: "פשרה מטורללת"

נמשכים מאמצי הגישור בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר משה כחלון במטרה לסיים את משבר התאגיד כאשר נראה כי המשבר קרוב לסיום.

 

יו"ר הקואליציה דוד ביטן התראיין לתוכנית הבוקר "אורלי וגיא" ותקף את חלק ממפלגות הקואליציה, אבל טען כי להערכתו המשבר יסתיים ביממה הקרובה.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

כמעט לאף אחד אין אינטרס ללכת עכשיו לקלפי • פרשנות

כחלון על משבר התאגיד: "אחרים זרקו את האחריות; לא צריך הטפות מוסר"

נתניהו נגד כחלון: "שר אוצר אחד כבר הבין שאני רציני"

 

"אנחנו לא רוצים בחירות, אבל מפלגה של 30 מנדטים רוצה להשפיע", אמר ביטן, "מה שקרה עם משה כחלון והבית היהודי עבר את גבול הטעם הטוב. עדיין אני מאמין שהמשבר של התאגיד יסתיים תוך 24 שעות. אנחנו לא נלך לבחירות על כך". בהמשך רמז כי חלק מהפתרון המסתמן קשור בהנהלת התאגיד, כפי שפורסם אתמול בחדשות 10.

 

"אני לא יכול להתחייב שלא נחליף את הנהלת התאגיד", אמר ביטן. חבר הכנסת אופיר אקוניס (הליכוד) התייחס גם הוא לסוגיה ואמר כי "המשבר בר פתרון ואין סיבה לפרק את הממשלה. אנחנו צריכים לקיים שידור ציבורי, אבל גם לדאוג לקיומה של הקואליציה הנוכחית".

 

 

הנהלת התאגיד תוחלף? ביטן
 

הנהלת התאגיד תוחלף? ביטן(חדשות 10)

 

שר החינוך נפתלי בנט התייחס גם הוא לסוגיה. "אני לא חושב שזה קשור לחקירות ראש הממשלה", אמר בריאיון לרשת ב', "בהסכם הקואליציוני כולנו התחייבנו לנוע יחד עם רה"מ בנושא התקשורת. אני חושב שיש פשרה. מצד אחד, יתר פיקוח על התאגיד ובקרה חזקה יותר. מצד שני לאפשר לעסק הזה לקום".

 

חבר הכנסת מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) תקף ב"אורלי גיא" את התנהלות ראש הממשלה נתניהו ברקע להתרחשויות האחרונות. "ראש הממשלה לא מעוניין בתאגיד כי הוא לא יכול לשלוט בו", אמר רוזנטל, "זה לא נכון שאין עליו פיקוח. יש ועדות ויש דירקטוריון. נתניהו מאיים בפירוק הקואליציה גם בגלל מה שקורה בארה"ב. כולם שמחו שטראמפ נבחר לנשיאות, אבל עכשיו לא מרוצים כי דרש שלא יהיו התנחלויות חדשות. הדבר השני זה החקירות".

 

 

 

תקפה את הפשרה המסתמנת. לבני
 

תקפה את הפשרה המסתמנת. לבני(חדשות 10)

 

שר הביטחון וראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תקף בחשבון הטוויטר שלו את הפשרה המסתמנת. "פשרה מטורללת, ׳התאגיד ייפתח, ראשיו יודחו׳ - התנקשות בחופש הביטוי. פיקוח שופט, לא קומיסר. איפה האופוזיציה והמגיש מערוץ 2? מנהיגות מחורפנת", צייץ ברק.

 

גם ח"כ ציפי לבני יצאה נגד הפשרה המסתמנת, ואמרה: "פשרה עאלק, פשוט לא ייאמן. במסווה של פשרה מקבל נתניהו את הדבר היחיד שהוא רוצה - השתלטות פוליטית על תאגיד השידור הציבור. זוהי התקפלות והשתלטות פוליטית על השידור הציבורי". לדבריה, "כשהוצג לי חוק התאגיד כשרת משפטים התניתי את התמיכה שלי בדבר מהותי - הפרדה בין התאגיד לפוליטיקאים. הפשרה המסתמנת היא עריפת ראשים פוליטית ואסור לשתף עם זה פעולה ולקרוא לזה פשרה. מגיע לציבור בישראל שידור ציבורי עצמאי וחזק - ולא קומבינות פוליטיות על הגב שלהם".

 

אתמול פורסם בחדשות 10 כי חבר הכנסת יריב לוין (הליכוד) פועל מטעמו של נתניהו לפשרה לפיה יותר עובדים של רשות השידור ייקלטו בתאגיד החדש, וכן ההנהלה החדשה תוחלף, ותוכפף לדרג הפוליטי. כחלון נכון להידבר ונמנע מהסלמה בוטה של המשבר, שככל הנראה התפרץ כאשר נתניהו נחשף לטיוטת חוק תקשורת מרוככת, שנהגתה על ידי סביבתו של כחלון.

 

על רקע הערכות לפיהן המהלך של ראש הממשלה קשור לחקירות נגדו, בסביבתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מבהירים כי החקירות יימשכו גם בתקופת בחירות. על פי הנחיית משרד המשפטים, ההחלטה על כך תלויה בשיקול דעתו של היועץ, שכאמור אינו מתכוון למנוע מהמשטרה ומהפרקליטות להתקדם בנושא.