רעידת אדמה קלה הורגשה באזור נהריה: לא דווח על נפגעים או נזק

סמוך לשעה 22:00 הורגש במספר ישובים בצפון הארץ רעש בעוצמה של 3.4 בסולם ריכטר. מרכז הרעש היה בים התיכון, כ-22 קילומטרים מהחוף ובעומק של 10 קילומטרים. רק לפני שבועיים הורגשה בדרום רעידה

מצפון תיפתח הרעידה: רעידת אדמה קלה הורגשה הערב (שבת) בצפון הארץ. מהמכון הגיאופיסי הישראלי נמסר כי בשעה 21:57 לפי שעון ישראל, התרחש רעש אדמה בעוצמה של 3.4 בסולם ריכטר.

 

מוקד הרעש היה בים התיכון, כ-22 קילומטרים מערבית לעיר נהריה, ובעומק של 10 קילומטרים. הרעידה הורגשה במספר ישובים בצפון הארץ. לא התקבלו דיווחים על נזקים או נפגעים.

 

לפני שבועיים פקדה רעידת אדמה בינונית את דרום-מזרח הים התיכון והורגשה גם בישראל. הרעש היה בעוצמה של 5 בסולם ריכטר והוא התרחש מעט לאחר 5:30 בבוקר. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהרעידה. מוקד רעידת האדמה היה 150 קילומטרים צפונית לעיר החוף אלכסנדריה שבמצרים.

 

יומיים לאחר מכן נפתח תרגיל פיקוד העורף בכל רחבי הארץ, שדימה התגוננות במקרה של רעידת אדמה וגלי צונאמי. גם הממשלה השתתפה בתרגיל העורף הלאומי ''נקודת מפנה 6'', כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים עזבו את חדר ישיבות הממשלה ויצאו מהבניין.

 

''שרי הממשלה הם קודם כל אזרחי ישראל וכמו כולם אנו לוקחים חלק בתרגיל. אין ממשלה שהשקיעה כל כך הרבה בהגנת העורף ואני רוצה שאזרחי מדינת ישראל יהיו מוגנים", אמר נתניהו.

רעש האדמה המדומה התרחש כ-10 קילומטרים מתחת לפני האדמה. במסגרת התרגיל דימו הכוחות מצב של רעש אדמה חזק הפוגע בישראל וגלי צונאמי המגיעים בעקבותיו אל חופי המדינה.

 

על פי התרחיש, במקרה כזה יהיו כ-7,000 הרוגים, עשרות אלפי פצועים וכ-200 אלף בני אדם שיוותרו מחוסרי קורת גג. "התפקיד שלנו זה ליצור מצב שאנחנו מייצרים במהירות לאזרחים סימנים ראשונים של יציבות", אמר מפקד פיקוד העורף, האלוף אייל אייזנברג.