23.08.2012

16:55

עודכן:

הרמטכ"ל החליט: ארז וינר לא ימונה לקצין חינוך ראשי

בדיקת מבקר המדינה על פרשת מסמך הרפז הולכת ומתמשכת, ובעקבות זאת החליט בני גנץ שלא להמתין עם המינוי. "ההחלטה התקבלה בכובד ראש, מתוך הבנה כי התקופה הארוכה בה לא מונה קצין חינוך ראשי גורמת נזק", נמסר מדובר צה"ל. עם סיום בדיקת המבקר וינר יקודם וימונה לתפקיד אחר אם לא תהיה מניעה משפטית לכך

הרמטכ"ל בני גנץ החליט היום (חמישי) שלא למנות את אלוף משנה ארז וינר לתפקיד קצין חינוך ראשי. זאת בעקבות מעורבותו בפרשת מסמך הרפז, שעדיין נבדקת על ידי משרד מבקר המדינה.

וינר אמור היה לקבל דרגות תת אלוף ולהתמנות לתפקיד קצין חינוך ראשי, אולם גנץ החליט בסופו של דבר לפסול את המינוי. בשלב הזה וינר לא יקודם לדרגת תת אלוף, וימתין למסקנות של מבקר המדינה לגביו. לתפקיד קצין חינוך ראשי ימונה כבר בעתיד הקרוב קצין אחר.

 

וינר שימש כעוזרו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, והסתבך בפרשה שזיעזעה את צה"ל לאחר שעמד בקשר מתמיד עם בועז הרפז, שהואשם בזיוף המסמך המפורסם. בהקלטות שהועברו למשרד מבקר המדינה הבודק את הפרשה, נשמע הרפז כמי שפועל נגד שר הביטחון אהוד ברק ולשכתו.

"הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, קבע כי אל"מ ארז וינר לא יקודם לתפקיד קצין חינוך ראשי. ההחלטה התקבלה על ידי הרמטכ"ל בכובד ראש, מתוך הבנה כי התקופה הארוכה בה לא מונה מחליף לתפקיד קצין חינוך ראשי גורמת נזק לצה"ל בכלל ולחיל החינוך בפרט", נמסר בהודעה שפרסם דובר צה"ל.

 

"תהליך בחירתו של קצין חינוך ראשי הבא יתבצע בהמשך, כמקובל בצה"ל. עם סיום בדיקת המבקר ובהיעדר מניעה משפטית או אחרת, יתמודד אל"מ וינר לתפקיד תא"ל אחר, ועד לקבלת החלטה ישובץ לתפקיד אחר".