הודו: משמרות המהפכה אחראים לפיגוע נגד ישראל בניו דלהי

דוח משטרתי בהודו מטיל על איראן באופן רשמי את האחריות לפיגוע בו נפצעה רעיית שליח משרד הביטחון במדינה. לפי הדוח, בראש החולייה עמד בנאי והיא כללה איש מכירות, שומר בחנות, פקיד ורואה חשבון. המתקפה תוכננה לאחר התנקשות בחיי מדען גרעין אירני בינואר 2011

אחרי שבשיראל הביעו ביטחון באחריותה של איראן לפיגוע בו נפצעה באורח בינוני טלי קורן-יהושע, רעייתו של נציג משרד הביטחון במדינה, דוח של משטרת הודו שנחשף הבוקר (שני) מטיל רשמית את האחריות למתקפת הטרור שבוצעה בפברואר האחרון על משמרות המהפכה של הרפובליקה האסלאמית.

בהודו נמנעו עד כה מלהאשים רשמית את בת בריתם, אולם בדוח החקירה, שהגיע לידי העיתון Times of India, נקבע כי חמישה אנשים שפעלו במדינה מטעם משמרות המהפכה האיראניים הם אלה שעומדים מאחורי מתקפת הטרור בניו דלהי, במהלכה הוצמד מטען חבלה לרכב בו נסעה קורן-יהושע, סמוך לשגרירות ישראל במדינה.

 

בעיתון ההודי דיווחו הבוקר כי לפי דוח החקירה המשטרתי, חמשת אנשי הארגון תיכננו את המתקפות ביחד עם עיתונאי הודי בשם סייד מוחמד אחמד קזמי, לאחר התנקשות בחיי מדען גרעין אירני בינואר 2011. עוד נכתב כי אותו קזמי עמד בקשר עם הגורמים בארגון במשך כעשור.

  

לפי הדיווח בעיתון ההודי, משטרת ניו דלהי כבר דרשה מטהרן לקבל מידע על החשודים ששמותיהם נכללו בדוח וחושף את שמותיהם ומקצועותיהם. על פי הדוח, בראש חוליית הטרור עמד הושאנג אפשר אירני, הרשום כבנאי במשלח ידו. חבר אחר בחוליה, מסעוד סדקאת-זאדה, איש מכירות במקצועו, מוגדר בדוח כמי שהיה אמון על ההיבטים המבצעיים בשלוש המתקפות - בניו דלהי, בבנגקוק וגאורגיה.

 

בנוסף, מצויינים בדוח החקירה כחברים החוליית הטרור גם סייד עלי מהדי-אנאסדר שהוגדר כמאבטח בחנות למכירת טלפונים סלולריים בטהרן, מוחמד רזה עבד-אל-גזמי שמוצג כפקיד במחלקה הכלכלית של רשות המים האירנית, ועלי אכבר נורוזישיאן, רואה חשבון בדימוס.

 

בחוליית הטרור, מצויין בדוח, הייתה חברה גם אישה בשם ליילה רוחאני האירנית, החשודה שסייעה גם למפגעים בבנגקוק ב-14 בפברואר, בפיצוץ שאירע יום לאחר הפיגוע בדלהי. גורמים במשטרת ניו דלהי סיפרו כי היא חשודה בכך שאירגנה דירת מסתור לחוליית המחבלים ונמלטה מהמדינה לאחר הפיגוע.