למרות הפשרה במפלגת העבודה, המורדים בשלהם

המורדים במפלגת העבודה ממשיכים לנסות לצרף לשורותיהם חבר כנסת נוסף, למרות הפשרה שהושגה • פנייתם הנוכחית מתרכזת בשר אבישי ברוורמן, לו הציעו לעמוד בראש סיעתם • לפי הפרשן הפוליטי של חדשות 10, רביב דרוקר, קיים פער משמעותי בין תפקודו של אהוד ברק כשר הביטחון, ובין הפופולאריות הנמוכה לה זוכה מפלגתו בציבור

(1:10 דקות)

לפי הפרשן הפוליטי של חדשות 10, רביב דרוקר, הצלחתו של יושב ראש מפלגת העבודה, אהוד ברק בוועדת מפלגתו, איננה מעידה על שינוי משמעותי.

לדבריו, ברק מנסה לשפר את המצב בו הוא זוכה להערכה ציבורית גבוהה על תפקודו כשר הביטחון, אך מפלגתו מקבלת פחות מעשרה מנדטים בסקרים. למרות שהעברת החוקה מהווה ניצחון עבור ברק, אין היא משנה את התנאים הבסיסיים, המכשילים את התקדמות מפלגת העבודה.

מבין הבעיות שניצבות לפתחה של המפלגה, ניתן למנות את העובדה שציפי לבני נתפשת בעבור רבים כמנהיגת השמאל. בנוסף, המפלגה לא השכילה לבסס אחיזה בשני מחנות מרכזיים, הרוסי והדתי, שללא תמיכתם תתקשה להציג עצמה כאלטרנטיבה.

לפי דרוקר, החוקה החדשה מצטיירת כהגיונית, ואינה דיקטטורית, כפי שטוענים מתנגדיה. "החוקה אינה אלא צעד קטן בניסיון לשיפור יכולתו של ברק לנהל את מפלגת העבודה", אמר דרוקר.

למרות תבוסתם של המורדים, הם אינם נואשים ממאמציהם. הם מחפשים אחר אדם חמישי שיצטרף אליהם. הצעתם הנוכחית מתמקדת בשר לענייני מיעוטים, אבישי ברוורמן, לו הוצע לעמוד בראש הסיעה החדשה, תמורת פרישתו מהממשלה ועזיבתו את מחנה ברק. נכון לעכשיו, לא הצליחו המורדים להגיע להסכמה עם ברוורמן.

היום (רביעי) הצליחו הצדדים במפלגה להגיע לפשרה בנוגע לאישור החוקה החדשה של מפלגת העבודה. על פי ההסכם, הבחירות לתפקיד יושב הראש ייערכו כשנה לפני הבחירות הכללית, כלומר, בחירת היו"ר החדש בעבודה תתקיים בשנת 2012. כמו כן סוכם כי יו"ר וועידת המפלגה יהיה אדם לא פוליטי.