שוב אלימות של חרדים בבית שמש: "מישהו ייהרג פה"

העירייה בבית שמש מתמהמהת בהצבת מצלמות אבטחה ברחבי העיר, והתושבים אינם מרגישים בטוחים. "יום לאחר שהותקפה אישה היה צריך לשים מצלמות", אמר הרב דב ליפמן, תושב העיר

(2:03 דקות)

חצי שנה לאחר גל האלימות האחרון של חרדים בבית שמש, בשבוע שעבר הם תקפו שוב. הפעם את ורד דניאל שהגיעה עם בתה התינוקת לשכונתם. התושבים מזהירים כי מישהו עלול לשלם בחייו אם הרשויות לא יילחמו בתופעה.

 

אליסה קולמן שהותקפה לפני חצי שנה אומרת כי התריעה בפני העירייה על האלימות. "כשראיתי את השנאה בעיניים אמרתי לפני חצי שנה שמישהו ייהרג פה. אנחנו מפחדים ללכת לשכונה ההיא כי אין שם מצלמות", אמרה.

 

בדצמבר הבטיח ראש העירייה לשים מצלמות אבטחה, על מנת להעלות את תחושת הביטחון של תושבים שהותקפו. הרב דב ליפמן, פעיל חברתי בבית שמש, מאשים את העירייה באוזלת יד. "הבטיחו לשים את המצלמות ואנחנו לא גרים בעיר שאפשר להרגיש שבטוח והכול בסדר", אמר. "אני מצפה שיום לאחר שהותקפה אישה היו צריכים לשים את המצלמות", הוסיף.

 

 

ורד דניאל, שהותקפה ביום רביעי האחרון, הייתה נסערת לאחר האירוע. "זרקו עליי אבנים, פחדתי רעדתי הרמתי ידיים ואמרתי נכנעת אני עפה מפה", אמרה והוסיפה כי: "אם אבן כזאת מסיבית הייתה פוגעת בי היא הייתה הורגת אותי או את הבת שלי".

 

ממטה עיר ללא אלימות נמסר: "התקנת המצלמות נמצאת בעיצומה והמערכת תהיה מוכנה בעוד מספר שבועות".

 

מעיריית בית שמש נמסר כי "החברה שזכתה במכרז מניחה את התשתיות לחדר הבקרה בעיר".