פגיעה בבית באזור שדרות; יירוט ל"כיפת ברזל" החדשה

אחרי התקיפה ברצועה, בה נפגעה חוליית הטרור שהייתה מעורבת בפיגוע בגבול מצרים, נורו יותר מ-10 רקטות לדרום. אחת הרקטות פגעה בבית בקיבוץ במועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים. זמן קצר קודם לכן יירטה סוללת "כיפת ברזל" הרביעית רקטה באזור נתיבות

גשם רקטות בתחילת הקיץ: אחרי החיסול ברצועת עזה, ממשיכות חוליות המחבלים ברצועה לשגר רקטות לעבר דרום ישראל. בצהריים (רביעי) פגעה רקטה פגיעה ישירה בבית בקיבוץ במועצה האזורית שדות נגב. סמוך לבית נרשם נזק, אולם הפעם לא היו נפגעים.

 

מאז שעות הצהריים המוקדמות נורו לעבר ישראל 7 רקטות שנחתו בשטחים פתוחים. זמן קצר לפני הפגיעה בשדות נגב, נורו ארבע רקטות לכיוון שטח שדות נגב ולעבר המועצה האזורית שער הנגב. אחת הרקטות יורטה על ידי סוללת "כיפת ברזל" החדשה שהוצבה הבוקר באזור נתיבות. שאר הרקטות נחתו בשטחים פתוחים ולא דווח על נזק או על נפגעים.

 

בפעולה משותפת של צה"ל והשב"כ, חוסל בצהריים לפחות מחבל אחד המזוהה עם הג'יהאד העולמי אחרי שאותרה חוליית הטרור שביצעה את הפיגוע בגבול מצרים, בו נהרג עובד משרד הביטחון, סאיד פשאפשה. הפלסטינים דיווחו כי המחבל שנהרג הוא ראלב ארמילאת. הוא נפגע כאשר רכב על אופנוע. כוחות ההצלה בעזה דיווחו כי פרט להרוג, הם פינו ממקום התקיפה שני פצועים לבית חולים מקומי.

 

מצה"ל נמסר כי ארמילאת היה סייען של מוחמד רשואן, בן 26, תושב רפיח המערבית. לדברי הצבא, הוא היה מעורב מרכזי בפיגוע שלשום באזור קדש ברנע. השניים משתייכים לארגון "אל-תוחיד ואל-ג'יהאד", שפועל במסגרת הג'יהאד העולמי. הארגון פעל בשנים האחרונות ברצועת עזה גם נגד חמאס, ולא סר למרותו ומקדם תפישה רדיקלית.

 

לטענת מערכת הביטחון הישראלית, רשואן עסק באספקת מטענים לפעילים, בירי רקטות לעבר ישראל ובפיגועי צליפה וכן עסק בהברחה של גורמי טרור מהרצועה לסיני ולהיפך. בשב"כ אומרים כי רשואן עסק בימים אלו בהכנת תשתית לפיגוע נוסף בגבול סיני.

 

לאור ההסלמה שהחלה בימים האחרונים העלו במגן דוד אדום את הכוננות. "החל משעות הבוקר אנחנו נמצאים ברמת כוננות גבוהה בעקבות ההתפתחויות באזור", סיפר לחדשות נענע10 מנכ"ל מד"א, אלי בין. "אנחנו מקווים שהשגרה תשוב לכאן במהרה. בשתי היממות האחרונות אנחנו מטפלים בעשרות נפגעי חרדה. לשמחתנו חוץ מהאירוע אמש בו היה פצוע קשה ושלושה פצועים קל, אנחנו מטפלים רק בנפגעי חרדה".