שלמה מולה: "ללא חלופה הוגנת לחוק טל, נפרוש מסיעת קדימה"

חברי הכנסת המורדים שבים ומאיימים בעזיבת הסיעה - וחבירה לציפי לבני. לטענת חבר הכנסת שלמה מולה, "חוק טל זו פרשת דרכים". מקורבי מופז: "לא נזקקים להטפות מוסר"

המורדים בקדימה מציבים אולטימטום: חברי כנסת בסיעה הגדולה בכנסת מאיימים בפילוג אם החוק שיובא לאישור הממשלה להגברת השוויון בנטל בצה"ל במקום חוק טל, לא יכלול שינוי משמעותי מהמצב הקיים כיום. "חוק טל זו פרשת דרכים", אמר חבר הכנסת שלמה מולה.

מולה הביע זעם בעקבות הפרסומים לפיהם בכוונת הוועדה לקידום שוויון בנטל לאפשר מתן פטורים מגיוס ל-20% מתלמידי הישיבות. "אנחנו לא נסכים לזה. עקרונית, אני לא חושב שאין לנו מה לעשות עם הממשלה הזו. חוק טל הוא אחד הדברים החשובים. אם יהיה שינוי משמעותי של חוק טל והחרדים יפרשו, נחזק את מופז", אמר מולה. "אבל אם לא, אז נפרוש".

 

אחת ההערכות היא כי חברי הכנסת המורדים שיפרשו ינסו לחבור ליושבת ראש המפלגה לשעבר, ציפי לבני. עם זאת, מולה סירב להתייחס אם לבני תעמוד בראש הגוף הפוליטי החדש. לצד זאת, הוא הדגיש כי הם רציניים באיומיהם. "אנחנו נלך עם זה עד הסוף. זה דבר כל כך חשוב, כל איש ציבור צריך לחשוב מה תרומתו לעניין. לא צריך לחשוב רק איך אני חוזר לכנסת".

 

מקורבי מופז מסרו בתגובה כי הם אינם מתרגשים מדבריו של מולה. לדבריהם, "שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר נחוש להוביל שינוי מהותי באמנה חברתית חדשה, ואינו זקוק להטפות מוסר מצידו של מר מולה".