משפחת אטיאס מהיישוב בר יוחאי חזרה מחנוכת בית כנסת, ונמחקה בתאונה

בני משפחת אטיאס שנהרגו הלילה בהתהפכות רכבם הם ההורים רפי ויהודית בני 42 והילדים - אביה בת 17, התאומים שמעון-יוסף ואלישיב-חיים בני 16, שירה בת 11, תאיר בת 9 ונועה בת ארבע. רחל בת ה-7 היא היחידה שניצלה בתאונה הקטלנית

המשטרה התירה היום (שלישי) לפרסם את שמותיהם של שמונת בני המשפחה שנהרגו הלילה בתאונת הדרכים סמוך לטבריה. ההורים הם רפאל-עמרם ויהודית אטיאס, בני 42. הילדים שנהרגו הם: אביה בת 17, התאומים שמעון-יוסף ואלישיב-חיים בני 16, שירה בת ה-11, תאיר בת תשע ונועה בת 4. בני המשפחה שבו מחנוכת בית כנסת.

 

התאונה התרחשה הלילה כאשר אבי המשפחה איבד שליטה על הרכב לאחר שהבלמים לא עבדו. בעקבות התקלה הטכנית, מכונית המיצובישי האיצה והגיעה למהירות של יותר מ-120 קילומטרים לשעה. הרכב התהפך בתעלה ולאחר מכן עלה באש כששמונת בני המשפחה בתוכו.

 

זמן קצר לפני התאונה התקשר אבי המשפחה למוקד 100 של המשטרה ואמר: "איבדנו את הבלמים ברכב". מוקד המשטרה ניסה לברר היכן נמצאת המכונית, ואז האב איבד שליטה והעביר את הטלפון לאם. האם זעקה לעזרה וביקשה מבורא עולם להציל אותה. "ריבונו של עולם, תציל אותנו", חזרה האם שוב ושוב. בעוד המוקדנית ניסתה לברר מה מתרחש - נשמע קול התאונה והבעירה שבעקבותיה.

בתאונה ניצלה ילדה אחת - בת שבע - לאחר שהספיקה לצאת מהרכב לפני שעלה באש. לפי הילדה, שאר בני משפחתה נהרגו עוד לפני התלקחות המכונית. "היא הייתה מטר מהרכב ואמרה לי 'הם מתים'. שאלתי אותה כמה אנשים יש ברכב והיא אמרה שישה. העליתי אותה מהתעלה, חזרתי למטה והתחלתי לצעוק 'מישהו שומע אותי? מישהו צריך עזרה?'. לא היה קול ולא עונה", סיפר אלי לנקרי, עד ראייה לתאונה שהגיע לסייע.

 

עמית סופר, ראש מועצת מרום הגליל, סיפר על היכרותו עם המשפחה, שהתגוררה ביישוב בר יוחאי. "רבים מהיישוב חברים של המשפחה היקרה הזאת. אנו נערכים לתת מענה במוסדות הלימודים. המורים יונחו כיצד לבשר את זה לתלמידים".  סופר סיפר כי כבר הספיק לבקר את הילדה, שנמצאת בהכרה ומאושפזת בבית החולים רמב"ם.

 

המשטרה הודיעה כי תבחן את הרכב שהיה מעורב בתאונה, בייחוד את הסיבה לכך שהבלמים היו שחוקים וזאת למרות העובדה שהרכב עבר מבחן רישוי לאחרונה. גם מנכ"ל משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, עוזי יצחקי, מינה הבוקר צוות מיוחד שיבדוק מיידית את אופן התחזוקה של המכונית, מועד מבחן הרישוי האחרון שבוצע לרכב והמכון בו הוא נערך. בנוסף לכך הצוות יבדוק גם את עברו התעבורתי של נהג הרכב והאם נזקפו לחובתו עבירות תעבורה או נקודות חובה. המנכ"ל הורה להגיש לידיו את ממצאי הבדיקה בתוך 24 שעות.