משרד התחבורה יבדוק את תחזוקת המכונית שהתהפכה

בעקבות התאונה הקטלנית בצפון, מינה מנכ"ל משרד התחבורה צוות מיוחד שיבדוק את תחזוקת המכונית שהתהפכה סמוך לטבריה, את מועד הטסט האחרון שעברה, ואת עברו התעבורתי של הנהג. הצוות המקצועי התבקש להגיש את מסקנותיו למנכ"ל המשרד בתוך יממה

מנכ"ל משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, עוזי יצחקי, מינה הבוקר (שלישי) צוות מיוחד שיבדוק מידית את אופן התחזוקה של מכונית המיני- ואן שהתהפכה היום לפנות בוקר, סמוך לגן מצפור, בדרך לטבריה בתאונה שהביאה למותם של שמונה בני משפחה. בנוסף לכך הצוות יבדוק גם את עברו התעבורתי של נהג הרכב והאם נזקפו לחובתו עבירות תעבורה או נקודות חובה.

המנכ"ל הורה לצוות המקצועי לבצע בדיקה מידית ומעמיקה של תחזוקת הרכב ועברו התעבורתי של הנהג. הבדיקה תבחן בין השאר את מועד ביצוע מבחן הרישוי השנתי לרכב, המכונה טסט, וכן את מכון הרישוי שביצע את המבחן האחרון.

 

הצוות שכבר החל את עבודתו, יבחן את אופן ביצוע הטסט במכון הרישוי וכן את ההיסטוריה של המכונית, הכוללת בין השאר טיפולים תקופתיים וביצוע תיקונים במוסכים. הבוקר מסרה המשטרה כי המכונית עברה טסט בזמן האחרון.

 

בצוות חברים מנהל תחום שירותי תחזוקה באגף הרכב, אינג' אלכס בוגטיקוב, מנהל אגף רישוי נהגים ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מאיר אלרם ומנהל מחוז רישוי חיפה והצפון באגף הרישוי, צביקה גנון. הצוות התבקש להגיש את המלצותיו למנכ"ל המשרד בתוך 24 שעות.