הנייה: תקיפה ישראלית באיראן לא תגרור אותנו למלחמה נגדה

ראש ממשלת החמאס בעזה הבהיר בריאיון כי ארגונו לא ייגרר למלחמה עם ישראל אם זאת תחליט לתקוף את מתקני הגרעין באיראן. "בטהרן לא ביקשו דבר ואנחנו חושבים שהם גם לא צריכים אותנו", אמר. על שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים אמר: "יש להם דרישות פשוטות - לראות עוד ערוצים בטלוויזיה"

ראש ממשלת החמאס ברצועת עזה, אסמאעיל הנייה, חזר ואמר אמש (חמישי) כי ארגונו לא ייגרר למלחמה נגד ישראל אם זאת תחליט לתקוף את מתקני הגרעין באיראן. "חמאס הוא ארגון פלסטיני שפועל בזירה הפלסטינית והיא פועלת באופן שתואם לאינטרסים של העם הפלסטיני", אמר בריאיון שהעניק לסוכנות הידיעות.

הניה הדגיש כי הרפובליקה האסלאמית לא ביקשה תמיכה מהם, במידה שישראל תחליט לתקוף בשטחה. "היא לא ביקשה דבר ואנחנו חושבים שהיא גם לא צריכה אותנו". עם זאת, הוא הזהיר מפני מתקפה ישראלית ואמר כי לדעתו הדבר יוביל להשלכות חמורות במזרח התיכון. "אני לא יכול לנבא מה יהיה אבל למאבק שכזה יהיהו השלכות על האזור".

 

מוקדם יותר פורסם כי בארצות הברית הביעו חשש כי ממשלת האחדות שהוקמה תחזק את הסיכויים לתקיפה באיראן. בישראל מודעים לכך שתקיפה באיראן עלולה להוביל למתקפה עליה משלוש חזיתות - איראן, חיזבאללה מהצפון וארגוני הטרור ברצועת עזה.

בהתייחסו לממשלת האחדות הישראלית שהוקמה השבוע אמר הנייה: "בפן החיצוני, אין ספק שמדובר בניסיון לספוג את השינויים הגדולים שהתרחשו באזור - האביב הערבי - וייתכן שגם כהכנה לנושאים אחרים". כשנשאל האם מדובר באיראן השיב "אולי".

 

הוא הגיב גם לשביתת הרעב בה פתחו מאות אסירים ביטחוניים בישראל ואמר כי מדובר במבחן עבור ישראל והתחייבויותיה לעקרונות הומניטריים. הוא הזהיר גם שמוות של אסיר אחד יביא לתוצאות חמורות אך לא הסכים לפרט בנושא. "הדרישות שלהם פשוטות והומניטריות: להוציא אותם מבידוד, לאפשר להם ביקורי משפחות ולתת להם יותר ערוצי טלוויזיה". כשנשאל האם הארגון זנח את המאבק החמוש השיב: "ודאי שלא". לדבריו, ההתנגדות לכיבוש הישראלי יימשך על כל צורותיו.