משפחתו של הנאשם ברצח מנכ"ל חברה קדישא: "איך הסתמכו על זוגתו לשעבר? היא לא אמינה"

קרובי משפחתו של יצחק חזן, שנאשם ברצח הרב בנימין הסה לפני כשנה וחצי הטילו ספק בעדותה של זוגתו לשעבר שעדותה הביאה לפענוח הפרשה. "היא מפוקפקת", אמרו. במקביל, לחזן הוצע לשמש עד מדינה כדי שיעיד בפרשת סכסוכי הקרקעות בבתי העלמין בחיפה

משפחתו של יצחק חזן, הנאשם ברצח הרב ומנכ"ל חברה קדישא בחיפה בנימין הסה, משוכנעת היום (חמישי) שבן משפחתם לא ביצע את הרצח לפני כשנה וחצי בפתח ביתו של הסה בחיפה. בני המשפחה אף הטילו דופי באופיה של זוגתו לשעבר של חזן, שעדותה הובילה לפענוח הרצח. "היא עדה מפוקפקת, איך אפשר להתבסס על עדותה?", אמרה קרובת המשפחה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

בני המשפחה הגיעו היום לדיון בהגשת כתב האישום נגד חזן, תושב בית שמש, בבית המשפט המחוזי בחיפה, שאחריו הוארך מעצרו עד החלטה אחרת. "הוא ישר כמו סרגל, לא מסוגל לפגוע באיש והוא בכלל נכה בעצמו. מדובר בטעות", אמרו. לחזן הוצע לשמש עד מדינה כמו גם למעורבים נוספים בפרשה.

 

מוקדם יותר הוגש נגד חזן כתב אישום בפרשה בגין רצח והחזקה ונשיאה של נשק שלא כדין. כתב האישום מפרט כי החל משנת 1985 ועד מותו, שימש הסה כמנכ"ל חברה קדישא האשכנזית של חיפה - האחראית על הקבורה בכל בתי העלמין בעיר. לפי כתב האישום, בימים שלפני הרצח, התארח חזן בבית של קרוב משפחתו והתחקה אחר הסה.

ב-16 בינואר, סמוך לשעה 20:15 חזר הסה ואשתו לביתם בחיפה, אז, לפי כתב האישום, ירה חזן בהסה לפחות חמישה קליעים מאקדח כשארבעה מהם פגעו בו בחזהו ובזרועותיו והביאו למותו. אתמול הותרה לפרסום הפרשה, אז גילתה המשטרה כי הגיעה לנאשם באמצעות זוגתו לשעבר אך בעיקר באמצעות אקדח שנמצא במקווה בבית שמש וקשר אותו לזירה בחיפה. במשטרה מסרו כי הרקע לביצוע הרצח הוא מאבק על כספים והקרקעות בבתי העלמין בעיר. גם חבריו של הסה ידעו על מאבק הקרקעות כשלפרקים הוא אף הסתובב בליווי מאבטחים אישיים.