שבוע לפני יום הזיכרון: הושחתו אנדרטאות בבקעה

תושבים בבקעת הירדן דיווחו למשטרה על מספר אנדרטאות שהושחתו בידי אלמונים. על אחת מהן רוסס דגל פלסטין ועל אחרות כתובות "די לכיבוש" ו"נהרגו בעוון מרידה באומות"

בעוד ישראל מציינת את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, הושחתו היום (חמישי) מספר אנדרטאות לזכר שוטרים וחיילים - שבוע בלבד לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. המשטרה פתחה בחקירה לאיתור המשחיתים.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

תושבים באזור בקעת הירדן דיווחו למשטרה על השחתתן של אנדרטת "סלעית" שהוקמה ליד מחולה לזכרה של סלעית שטרית שנרצחה בפיגוע ירי ב-2001, "אנדרטת הבקעה" ליד היישוב אגמן שהוקמה לזכר חיילים ואזרחים שנהרגו באזור, ו"אנדרטת השוטרים" ליד פצאל.

 

בין הכתובות שרוססו במקום, נמצא המילים "ציונים החוצה" ועל שמות החיילים הרבים החקוקים בסלע רוסס המשפט: "נהרגו בעוון מרידה באומות", משפט בו נוהגים להשתמש חרדים קיצונים ואנטי-ציונים כהתנגדות להקמתה של מדינת ישראל. כמו כן נמצא כי על אחת האנדרטאות רוסס דגל פלסטין והביטוי "די לכיבוש".

 

בשבוע הבא תציין ישראל את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ואת יום העצמאות, כאשר על האירועים גם מעיב האסון בחזרות לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, בו נהרגה סגן הילה בצלאלי כתוצאה מקריסת גשר התאורה שהוקם במקום.