בנו של הירשזון: עונש מאסר עבורו הוא גזר דין מוות

אחרי שבשבוע שעבר קבע בית המשפט כי הוא גנב, התייצב שר האוצר לשעבר לדיון במסגרת שלב הטיעונים לעונש • בנו, אלרואי הירשזון, שהתייצב על דוכן העדים, פרץ בבכי וביקש מהשופטים רחמים כלפי אביו

(2:16 דקות)

בבית המשפט המחוזי בתל אביב החל הבוקר (חמישי) שלב הטיעונים לעונש בעניינו של שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, שהורשע בגניבת שני מיליוני שקלים מכספי הסתדרות העובדים הכללית. במהלך הדיון פרץ בנו של השר לשעבר בבכי, ואמר: "גזר דין מאסר לאבא הוא דין מוות עבורו".

אלרואי הירשזון ביקש מהשופטים שיפגינו רחמים כלפי אביו. "אני לא יודע איך ישרוד עונש מאסר. מצבו הבריאותי רופף", הסביר. לעומתו התובע, עו"ד אלי שוורץ, ביקש מבית המשפט לגזור עונש מאסר ארוך ומרתיע.

בשבוע שעבר הורשע הירשזון בגניבת מיליוני שקלים מכספי הסתדרות העובדים הלאומית שבראשה עמד. הוא הורשע גם בסעיפים של קבלת דבר במרמה ובהפרת אמונים. בהכרעת הדין כתבה השופטת כי "בכספים שהיו אמורים לשמש לפנסיה של העובדים, הימרו בבתי הימורים".

לאחר ההכרעה הודיע עורך הדין נחום פינברג, המייצג את הסתדרות העובדים הלאומית, כי בכוונת הארגון להגיש נגד השר לשעבר תביעה אזרחית בסך שני מיליון שקלים. לדבריו, הארגון נקלע למשבר גדול לאחר ש"חבורת האנשים הללו הכניסו ידם לקופה ולקחו את הכספים".

בעדותו, במהלך המשפט, שב הירשזון וטען כי לא גנב וכי כל הכסף שקיבל הגיע לו. השופטת, ברכה אופיר תום, לא התרשמה מגרסתו. "אנחנו רואים תמונה מאוד מעורפלת. מה היית אומר על זה אם היית רואה את זה במקום אחר?"- שאלה אותו, והירשזון ענה: "אני באמת מקרה מאוד מיוחד משום שהמשכתי לעבוד על אף שהפסקתי לקבל שכר".