בת 7 נסחפה בזרם נחל במודיעין עילית - מותה נקבע בבית החולים

כוחות ההצלה הוזעקו לאזור נחל מודיעים באזור מודיעין עילית בעקבות דיווח על בת שבע שנפלה לנחל ונסחפה בזרם. הילדה אותרה והכוחות החלו לבצע בה פעולות החיאה. הצוות הרפואי בבית החולים קבע את מותה

ילדה בת שבע מתה היום (שישי) לאחר שטבעה כשנסחפה בנחל מודיעים באזור מודיעין עילית. הילדה נמשתה מהמים בתום דקות ארוכות ומאמצי ההחייאה שביצעו בה בשטח ובבית החולים שיבא בתל השומר כשלו. אביה, שהיה עמה בעת שנסחפה בזרם, קיבל את ההודעה על מותה בבית החולים.

סמוך לשעה 11:00 התקבל דיווח על ילדה בת שבע שככל הנראה נשמטה מידו של אביה ונסחפה בזרם החזק בנחל. למקום הוזעקו כוחות גדולים של משטרה, מגן דוד אדום, כיבוי אש וזק"א שהחלו מייד לסרוק את האזור. בעקבות הגשם בימים האחרונים ובעונת החורף הנוכחית, הנחל גועש והזרם בו חזק ועל כן עלה החשש הגדול לחיי הילדה.

 

מקרב כוחות המשטרה הגיעו כיתת כוננות ויחידת ג'יפים ומגן דוד אדום הקפיצו מסוק חילוץ. הכוחות פוזרו באזור חפציבה, כפר אורנים, ואדי חשמונאים ומוקדים נוספים. לאחר דקות ארוכות של חיפושים, אותרה הילדה והיא נמשתה מהמים על ידי מסוק שהביא אותה למנחת קרוב. שם החלו לבצע בה פעולות החייאה ולאחר זמן מה, פינו אותה לבית החולים שיבא בתל השומר.

 

הילדה פונתה כשהיא מחוסרת הכרה, מונשמת וסובלת מחבלות והיפותרמיה. מצבה הוגדר קשה. גם בבית החולים המשיך הצוות הרפואי להיאבק על חייה אך לאחר כשעה מותה נקבע. את ההודעה על מותה קיבל אביה, השוהה בבית החולים.

 

בירושלים נרשמו שיבושים בשירותים השונים בעקבות השלג שהחל לרדת בשעות הבוקר ונערם בכמה סנטימטרים. העירייה ערכה הערכת מצב בסופה הוחלט לשחרר לבתיהם את כלל התלמידים שהגיעו למוסדות החינוך השונים. בתי הספר התקבשו להפעיל שיקול דעת כדי לוודא שהתלמידים יגיעו בביטחה לבתיהם תוך תיאום עם ההורים.