השלג ממשיך לרדת בירושלים - התלמידים משוחררים לבתיהם באופן מבוקר

בתום הערכת מצב בירושלים הוחלט לשלוח באופן מבוקר ותוך תיאום עם ההורים את התלמידים שהגיעו למוסדות החינוך בעיר. הלימודים בוטלו גם בגוש עציון, במבשרת ציון ובצפון. חלק מקווי האוטובוסים של אגד בירושלים הושתקו. הרכבת הקלה ממשיכה לפעול

השלג שפוקד בשעות האחרונות את אזור ירושלים הפתיע את מערכות החינוך ביישובים השונים ולמרות היערכות מפלסות השלג, חלק מהתחבורה הציבורית באוטובוסים בעיר הושתקה. עיריית ירושלים הודיעה הבוקר (שישי) על שחרור מבוקר של התלמידים מבתי הספר. בגוש עציון, במבשרת ציון כמו גם בצפת וברמת הגולן לא התקיימו היום לימודים.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

עדכונים גם בעמוד תחזית חדשות 10 בפייסבוק »

צילמתם את הסערה? שלחו לנו את התמונות »

 

בעקבות השלג בירושלים שנערם עד עתה בכמה סנטימטרים התקיימה בעירייה הערכת מצב בסופה הוחלט לשחרר באופן מבוקר את כלל התלמידים שהגיעו היום למוסדות החינוך. בתי הספר התבקשו להפעיל שיקול דעת כדי לוודא שהתלמידים יגיעו בביטחה לבתיהם תוך תיאום עם ההורים. בשל תנאי מזג האוויר הקשים לא התקיימו היום מלכתחילה לימודים בגוש עציון, מבשרת ציון, צפת ורמת הגולן.

 

המפלסות שהוכנו יחד עם 40 טונות של מלח לפיזור השלג יחלו בעבודתן על מנת לפתוח את הצירים השונים. כבר בשעות אלו ניתן לראות נהגים בבירה עוצרים את מכוניתם בצדי הדרכים מחשש שיחליקו על הכבישים המכוסים קרח. כמו כן, המשטרה הורתה לאגד לשתק חלק ממערך התחבורה הציבורית באוטובוסים בעיר. בתחילה בוטלו הקווים לירושלים וממנה אך עם פתיחת כביש מספר 1 חודשה תנועת האוטובוסים. באגד המליצו להתעדכן במוקד שירות הלקוחות אודות השינויים השונים.

 

שינויים נוספים חלו בקווים אחרים: הקווים 170 לבית אל, 179 לפסגות ו-160 לגוש עציון לא פועלים. גם הקווים 51 ו-61 מירושלים לבאר שבע דרך הר חברון וקו 468 לעטרת אינם פועלים. בשל שיטפונות בכביש 90 פועל קו 486, מירושלים לעין גדי, עד מרחצאות עין גדי בלבד. בקווים 444, ירושלים - אילת, וקו 421 מתל אביב לעין בוקק, חל שינוי במסלול הנסיעה ובמקום לעבור בצומת קליה ועין גדי הם נוסעים דרך כביש 6 וערד. הרכבת הקלה בירושלים פועלת כרגיל. במשטרה קוראים לנהגים לנסוע בזהירות בשל חשש מהחלקה ותנאי הראות הקשים.

 

השלג החל לרדת בירושלים לפנות בוקר ובתחילה לא נערם. הוא נראה בעיקר באזור גן העצמאות, הגבעה הצרפתית וכיכר פריז. לקראת השעה 9:00 התחזק השלג ונערם על הקרקע, אז הפכה ירושלים לעיר בלבן.