עיריית תל אביב אישרה תחבורה ציבורית בשבת. משרד התחבורה: נסרב לבקשה

ברוב של 13 תומכים מול 7 מתנגדים קיבלה מועצת עיריית תל-אביב את ההצעה לבקש ממשרד התחבורה אישור להפעיל קווי אוטובוס או מוניות שירות במהלך השבת. "מדובר במהלך היסטורי בעבור הציבור החילוני בישראל בכלל ובתל אביב בפרט", אמרה יוזמת ההצעה, תמי זנדברג. משרד התחבורה מסר כי הפעלת תחבורה ציבורית בשבתות הותרה רק בערים מסוימות ואין כוונה להפר את הסטטוס קוו במקרה של תל אביב

חברי מועצת עיריית תל אביב אישרו אמש (שני) להפעיל תחבורה ציבורית בשבת ברוב של 13 תומכים מול 7 מתנגדים. ההצעה של סיעת מרצ בעירייה זכתה לתמיכה של ראש העיר, רון חולדאי.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

על פי ההצעה, שעלתה לראשונה להצבעה, תבקש עיריית תל-אביב מהמפקח על התחבורה הציבורית במשרד התחבורה אישור להפעיל קווי אוטובוס או מוניות שירות במהלך השבת. הנהלת העירייה תכין תוכנית אותה תעביר לאישור המשרד.

 

המפקח על התחבורה הציבורית במשרד התחבורה מוסמך על פי חוק לאשר בקשות אלו במקרים בהם הדבר חיוני לדעת הרשות. אישור אפשרי גם במקרים בהם התחבורה הציבורית משרתת אוכלוסיות לא יהודיות או צורך בהגעה אל בית חולים, כנדרש בערים מרכזיות כמו תל אביב.

 

עם זאת, משרד התחבורה מסר כי הפעלת תחבורה ציבורית בשבתות הותרה רק בערים מסוימות, ואין כוונה להפר את הסטטוס קוו במקרה של תל אביב.

"שנים שהציבור החילוני מוחזק כבן ערובה על ידי פוליטיקאים חרדים"

"מדובר במהלך היסטורי בעבור הציבור החילוני בישראל בכלל ובתל-אביב בפרט, שיביא להפסקת השבתת התחבורה הציבורית בשבתות", אמרה תמי זנדברג חברת העירייה (מרצ) ויוזמת ההצעה. "כבר שנים שהציבור החילוני מוחזק כבן ערובה על ידי פוליטיקאים חרדים, שמבקשים להמשיך ולהגביל את חופש תנועתם של מיליוני אזרחים בכל שבוע למשך יממה".

 

זנדברג קראה להתאים את הסטטוס קוו למציאות העכשווית. "לא יתכן שנמשיך לחיות על פי הסדר מלפני למעלה מ-60 שנה".