פעיל אופוזיציה בסוריה: "אם ישראל רוצה למנוע שואה חדשה, עליה לתמוך במהפכה"

ארגון אופוזיציה סורי, שמורכב מסונים וכורדים שערקו מהצבא של אסד, שלח מכתב לראש הממשלה נתניהו, בו כתבו כי הם "מוכנים לעבוד עם ישראל כתף לצד כתף". אחד מיוזמי המכתב הסביר בשיחה עם "צינור לילה" מה עומד מאחורי היוזמה

לפני כמה ימים שלח ארגון אופוזיציה סורי, שמורכב מסונים וכורדים שערקו מהצבא של בשאר אסד, מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו. "לכבוד הוד מעלתו ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו. אנחנו בטוחים שישראל תהפוך לבעלת ברית אמיתית של העם הסוני בסוריה, מכיוון ששנינו נלחמים באויבים משותפים: איראן, חיזבאללה וחמאס. אנו מוכנים לעבוד עם ישראל כתף לצד כתף כדי לשחרר את המזרח התיכון מפני הפחדים של עתיד שחור, שבו שולטות כנופיות של האחים המוסלמים", נכתב במכתב שנשף ב"צינור לילה"

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

הירשמו לקבלת מבזקי חדשות ישירות לטלפון שלכם: סמסו "חדשות" ל-1397 »

 

המכתב הזה הועבר לסגן השר איוב קרא מהליכוד, שמקיים דרך הפייסבוק לא מעט קשרים עם אנשי אופוזיציה סורים. סגן השר העביר את המכתב לנתניהו באופן אישי.

מתאם פעולות האופוזיציה בעיר חומס, שהיה אחד מיוזמי המכתב, הצליח לברוח מהעיר אחרי ההפגזות והקשות באזור ולנוע לאיזור צפוני יותר שקרוב לגבול עם טורקיה. בשיחת סקייפ עם "צינור לילה" הוא הדגיש כי יש עכשיו מלחמת אזרחים עדתית בסוריה, והסביר למה זה קשור אל ישראל.

 

"אולי זה לא כל כך מעניין את העם הישראלי, אבל זה כן חשוב לעם הישראלי, כי אם חס וחלילה השיעים ינצחו את הסונים בסוריה, זה יהיה גורם מכריע להצלחת התכנית של חמינאי להשמדת מדינת ישראל", אמר הפעיל הסוני חאלד.   

 

לטענת חאלד, הנשיא הסורי משמש כזרוע של איראן שהמטרה שלה היא לייצר אימפריה שיעית במזרח התיכון. "אם ישראל מעוניינת בשלום נצחי עם שכניה, לשמור על ביטחונה ועל העם היהודי משואה חדשה שמכין להם היטלר טהרן, חמינאי, היא צריכה לתמוך במהפכה הסורית", אמר.