BETA

01.02.2012

16:15

נתיחת התאום המת: שברים בגולגולת, "לא מיוגה"

בדיון הארכת מעצר אבי התינוק התאום החשוד בפגיעה בו, נחשפו ממצאי הנתיחה שלאחר המוות. לפי המשטרה, בדוח נקבע כי התינוק בן הארבעה חודשים סבל משברים בראשו שמקורם בחבלות. בית המשפט האריך את מעצרו בחמישה ימים. עורכת דינו: "אין שום ראיה או הודאה שקושרת אותו לחשדות המיוחסים לו"

המשטרה חשפה היום (רביעי) את ממצאי הנתיחה שלאחר המוות שבוצעה לתינוק התאום שהוריו חשודים בפגיעה בו. בדיון הארכת מעצר האב הוסר צו איסור הפרסום על ממצאי הנתיחה ונחשף כי בגולגולתו של התינוק בן הארבעה חודשים נמצאו שברים שמקורם בחבלות והתעללות. על פי הדוח, החבלות לא נגרמו כתוצאה מ"בייבי יוגה", בניגוד לאחד החשדות שעלו במהלך החקירה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

הירשמו לקבלת מבזקי חדשות ישירות לטלפון שלכם: סמסו "חדשות" ל-1397 »

הנתיחה שהתקיימה במכון לרפואה משפטית בהסכמת ההורים שללה את האפשרות שהחבלות שעל גופו של העולל מקורן במחלה גנטית או בחיסון. הדבר מחזק את חשדות המשטרה לפיה התינוקות נפגעו על ידי גורם חיצוני. "ניתן לומר שאין ראיה חותכת לדבר פרט לעובדה שהמנוח ככל הנראה נפטר כתוצאה מפעולה פיזית שבוצעה בו ולא כתוצאה ממחלה גנטית או מתרגילי יוגה כאלה ואחרים. ואולם, המאזן הראייתי ככל הנראה נוטה יותר לחובת החשוד מאשר לחובתם של אחרים", אמר השופט בדיון.

 

החוקר בתיק ציין במהלך הדיון כי תוצאות הנתיחה, שקבעו כי מותו של התינוק נגרם משברים בגולגולת ולא כתוצאה מחיסון או ממחלה גנטית, מקדמות את החקירה. עם זאת, אין עדיין ראיה ישירה שהאב טלטל את בנו וגרם למותו. עם זאת, השופט השתכנע והסכים להאריך את מעצרו של האב בחמישה ימים נוספים. "ניכר כי החקירה נמצאת בישורת האחרונה שלה, בין אם סופה של ישורת זו בקו הגמר, או בחוסר מוצא", אמר השופט. "אין ספק שיש ביכולתן של פעולות החקירה שהוצגו לי כדי לקדם את חקר האמת בשאלת זהות האדם אשר גרם בסופו של דבר למותו של הילד".

 

המשטרה ביקשה להאריך את מעצר האב החשוד והביעה התנגדות לשחרורו למעצר בית. בקשת המשטרה להאריך את המעצר הגיעה בעקבות התפתחות שחלה בחקירה ביממה האחרונה. על פי גורמים במשטרה גרסתה של האם, ששוחררה למעצר בית, ועדויות נוספות שהצטברו מפלילות לכאורה את האב בכך שביצע את המעשים. להורים מיוחסים חשדות של הריגה, אי סיפוק צרכי מחייה, תקיפת קטין, גרימת חבלה והתעללות בחסר ישע.

 

אתמול נערכה הלוויתו של התינוק והוא הובא למנוחות בבית העלמין ירקון לאחר שמותו נקבע בבית החולים שיבא בתל השומר. האב נחקר על ידי המשטרה לפני ההלוויה ולאחריה. עורכת דינו של האב, ענת הדד, שאלה את החוקר בדיון: "נכון הוא מספר שאתמול בשעה 1:00 רצה לאכול והיה רעב, אחד החוקרים אומר לו איך אתה אוכל נודלס שהבן שלך קבור בקבר?"

 

בתגובה השיבו במשטרה שתנאי מעצרו של האב שונה לטובה מבכל חשוד אחר. "הטיפול בחשוד הוא לא טיפול רגיל. הוא מקבל אוכל מהבית, הוא מקבל אוכל מבחוץ ארומה, ונודלס כל מה שהוא מבקש. לטענתו קשה לו עם האוכל של המעצר. אנחנו נותנים לו מעל ומעבר", טען נציג המשטרה בדיון.

 

סנגוריתו של החשוד הביעה התנגדות להמשך החזקתו במעצר. "אנחנו נמצאים במעצר שהוא לצרכי חקירה, שעה שאין לחשוד יכולת להשפיע על ממצאים ראשוניים של חוות הדעת, שעה שאנחנו אמורים לקבל תוצאות של בדיקות", טענה הדד בדיון. "אין ראיה קיצונית שקושרת את החשוד הזה בביצוע המיוחס לו, אין שום הודאה ישירה שקושרת אותו. בנסיבות אלו, שעה שהחשוד הזה צריך את הזמן הזה להתאבל על הבן שלו, הוא נחקר . היחס הוא בסדר, אך עדיין זה קשה מאוד, הוא מתמוטט, הוא חוזר על עצמו פעם אחר פעם מוסר גרסתו".