פקח עיריית ירושלים הותקף על ידי חרדים בשכונת מאה שערים

חרדים אלמונים תקפו פקח של עיריית ירושלים בעת שזה חילק דוחות חנייה. הפקח לא נפגע אך מצלמתו נגנבה והתוקפים נמלטו מהמקום. המשטרה פתחה בחקירת המקרה ותבדוק חשד האם יש לאירוע קשר למתיחות האחרונה בין חילונים לחרדים

חרדים אלמונים תקפו בצהריים (רביעי) פקח של עיריית ירושלים ברחוב מאה שערים בזמן שזה חילק דוחות. הפקח לא נפגע ונסיבות המקרה עדיין לא ברורות.

האירוע התרחש בזמן שהפקח חליק דוחות תנועה לרכבים בשכונה החרדית בירושלים. אלמונים החלו לתקוף אותו ונמלטו מהמקום. המותקף לא נפגע אך מצלמתו, המשמשת אותו בזמן עבודתו, נגנבה. המשטרה פתחה בחקירת המקרה וכעת לא ברור האם האירוע קשור למתיחות בין החרדים לחילונים בתקופה האחרונה על רקע קווי המהדרין והדרת הנשים מהמרחב הציבורי אך החשד נופל על כך שהפקח הותקף כיוון שהוא נתפס כאיש הממסד.

 

היום נעצרו שני חרדים מבית שמש בחשד שהפיצו כרוזים בהם הושווה איש ממסד נוסף - מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם - לאדולף היטלר. לשניים, בני 55 ו-26, מיוחסת עבירת הסתה לאלימות. שחם, שאחראי בין היתר גם על בית שמש ועל השלטת הסדר בהפגנות החרדים בעיר, הושווה להיטלר כשהחרדים הושוו ליהודי אירופה בשנות ה-40. על הכרוזים, שהופצו גם ברשת האינטרנט, נכתב: "אדולף ניסו שחם - רוצח עם!", "עברנו את היטלר, נעבור גם את ממשיכו". עוד נכתבה אזהרה לשחם עצמו: "פושע נגד האנושות: אחריתך ואחרית משפחתך - כמוריך, היטלר ודומיו, צוררי העם היהודי, לדראון עולם".

כמו כן, טניה רוזנבליט, שהתעמתה עם חרדים לאחר שאלו הורו לה לעבור לחלקו האחרון של אוטובוס שנסע מאשדוד לירושלים, סיפרה היום שקיבלה איומים על חייה. בשולי הישיבה של הוועדה הבין-משרדית לטיפול בתופעת הדרת הנשים במרחב הציבורי סיפרה רוזנבליט כי האיומים התקבלו מגורמים אלמונים בטלפון, בפייסבוק ובאי-מייל והוגשה נגדם תלונה במשטרה.

 

ביום שבת הפגינו מאות חרדים בכיכר השבת בירושלים. החרדים מחו נגד מה שהם כינו חצי הטומאה של הממסד נגד העדה החרדית. לדבריהם, מדובר במסע הסתה ציבורי שמנוהל על ידי ראשי המגזר הציבורי בעקבות טענות כי הם עומדי מאחורי הדרת הנשים במרחב הציבורי. המארגנים אף כינו את המסע הזה כהדרת חרדים.