טניה רוזנבליט: "קיבלתי איומים על חיי, התלוננתי במשטרה"

מי שהתעמתה עם חרדים שהורו לה לעבור לחלק האחורי של אוטובוס אגד סיפרה בוועדה שהוקמה להתמודדות עם תופעת הדרת נשים על מה שאירע מאז המקרה שעורר סערה. לדבריה, אלמונים איימו עליה בטלפון, בפייסבוק וגם באי-מייל

טניה רוזנבליט, שהתנגדה לדרישת החרדים לעבור לחלק האחורי של אוטובוס אגד, סיפרה היום (רביעי) כי קיבלה איומים על חייה מגורמים אלמוניים בטלפון, בפייסבוק ובאי-מייל. רוזנבליט אמרה את הדברים בשולי הישיבה של הוועדה הבין משרדית לטיפול בתופעת הדרת הנשים במרחב הציבורי, וציינה כי בעקבות האיומים הגישה תלונה למשטרה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

הצוות שמינה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בראשו עומדת השרה לימור לבנת, קיים את הישיבה במשרד ראש הממשלה והזמין לדיון את רוזנבליט. הנושא היום היה הדרת נשים באוטובוסים ובבתי עלמין. בצוות חברים מלבד שרת התרבות גם השר דני הרשקוביץ וכן נציגים של משרד התחבורה, המשרד לשירותי דת, משרד הפנים, משרד הביטחון, משרד המשפטים ונציג הרשות למעמד האישה.

 

"הייתה שם המולה, הרבה אנשים, הרבה שיחות ביידיש", סיפרה רוזנבליט על המקרה. "ברגע שהנהג הבין שהוא לא יכול לנסוע, הוא קרא למשטרה. ברור שפחדתי. לא שקשקתי, אבל זה לא היה נעים. בסופו של דבר הסיבה שאני לא רציתי לעבור זה כי אני לא רציתי להיות מושפלת. אני לא רציתי לכבד מישהו ככה. אני לא חושב שככה אני מכבדת אותו".

 

המקרה של רוזנבליט גרר תגובות סוערות לאחר שנחשף. "אנחנו לא נאפשר פגיעה בנשים באוטובוסים - לא באופן פיזי ולא באופן מילולי", הבהיר שר התחבורה, ישראל כץ. "במדינת ישראל לא תהיה מדיניות, לא של הממשלה ולא של חברות ההסעה, במסגרתה מונעים מנשים לשבת בכל מקום שיבחרו". 

 

"חייבים לשמור על המרחב הציבורי בישראל פתוח לכל האזרחים"

בנוסף, הורה שר התחבורה לאגף פיקוח וחקירות במשרדו, לפתוח בחקירת נסיבות האירוע. במסגרת החקירה יבדק האם נהג האוטובוס של 'אגד' פעל בניגוד לתקנות משרד התחבורה, האוסרות עליו למנוע מנשים לשבת בקדמת האוטובוס או בכל חלק אחר של האוטובוס.

 

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לכך בישיבת הממשלה. "שמעתי ניסיונות להזיז אישה באוטובוס. אני מתנגד לזה בתוקף. אנחנו חייבים לשמור על המרחב הציבורי בישראל פתוח לכל האזרחים - וכך ננהג", אמר נתניהו.