חרדים השוו את מפקד מחוז ירושלים להיטלר: "מעשה שפל"

פשקווילים שנתלו אתמול בערב בירושלים על ידי חרדים השוו בין מפקד מחוז ירושלים במשטרה לצורר הנאצי. השר לביטחון הפנים כינה את המעשה "נבזה" והבטיח לפעול בתקיפות למציאת האחראים למעשה ולהעמדתם לדין. "אני נחרד מהשימוש בזכר השואה", הוא אמר

אחרי הופעת מפגינים במדי אסירים וטלאי צהוב, תלו אמש (שני) חרדים כרוזים בגנותו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, בהם השוו את שחם להיטלר ואת מצבם לזה של יהודי אירופה בשנות ה-40. השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', גינה בחריפות את המעשים והבהיר שיפעל ביד קשה נגד מפיצי הכרוזים.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

על הכרוזים, שהופצו גם ברשת האינטרנט, נכתב: "אדולף ניסו שחם - רוצח עם!", "עברנו את היטלר, נעבור גם את ממשיכו". עוד נכתבה אזהרה לשחם עצמו: "פושע נגד האנושות: אחריתך ואחרית משפחתך - כמוריך, היטלר ודומיו, צוררי העם היהודי, לדראון עולם".

 

כרוז אחר הצמיד את תמונותיהם של אסירים במחנות ההשמדה לאלה של המפגינים במוצאי השבת בירושלים המחופשים לאסירים, תחת הכותרת "בימים ההם - בזמן הזה". מתחת לתמונות האסירים נכתב: "יהודי אירופה תחת האיום הנאצי, 1940", בעוד שלמרגלות תמונת המפגינים המחופשים ציינו מחברי הכרוזים: "יהודי ירושלים תחת איום הרודן שחם, 2012".

 

השר אהרונוביץ' גינה את המעשים בחריפות. בהודעה שפרסם הבוקר השר לביטחון הפנים, הוא הורה לפעול ביד קשה נגד מפיצי הכרוזים. "לא יתכן שבמדינת היהודים יתבצעו מעשים שפלים שכאלה. לא אתן שמי משוטרי ומפקדי משטרת ישראל ייפגע מהתנהגות נבזית שכזו", הבהיר אהרונוביץ'. "אני נחרד מהשימוש בזכר השואה. משטרת ישראל תרדוף עד שתניח ידה על מבצעי עבירות אלה. אני קורא לכל הציבורים בחברה הישראלית לנהוג באיפוק ובסובלנות".