אושר בצה"ל: חיילים דתיים יורשו לעזוב בגלל שירת חיילות רק באירועי הווי

הפשרה שהציג הרמטכ"ל בשבוע שעבר בעקבות הסערה סביב סוגיית שירת נשים אושרה על ידי פורום המטה הכללי. חיילים לא יוכלו לנטוש אירועים רשמיים כאשר חיילות שרות. "אין איסור על שירת נשים בצה"ל, וכי ראוי שמורשת צה"ל, גם בתחום זה של תרבות הזמר הישראלי, תמשך", אמר הרמטכ"ל בדיון

פורום המטה הכללי אישר היום (שני) את הפשרה שהושגה בצה"ל בנושא שירת נשים, שעורר סערה בצבא לאחר שחיילים דתיים יצאו מאירועים בהם שרו חיילות.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

לפי הפשרה, באירועים צבאיים רשמיים יאסר על חיילים לעזוב כאשר חיילות שרות. עם זאת, באירועים שמוגדרים "אירועי הווי יחידתי" חיילים יורשו לצאת. בשאר האירועים יישמר מרחב שיקול דעת למפקדים בהתאם לצרכים בשטח.

 

לפי פקודת השירות המשותף, לא ניתן לחייב חיילים להשתתף באירועי הווי שאינם אירועים פורמליים של היחידה ומתקיימים בשעות הפנאי.

 

בסיכום הדיון שנערך בנושא אמר הרמטכ"ל, בני גנץ, שהצגי את הפשרה בשבוע שעבר, כי אין איסור על שירת נשים בצה"ל, וכי ראוי שמורשת צה"ל, גם בתחום זה של תרבות הזמר הישראלי, תמשך.  

 

הרמטכ"ל הדגיש כי "על צה"ל להיות צבא בעל ייעוד, ייחוד ואיחוד. ייעוד - למול משימותינו הביטחוניות, ייחוד - למול ערכינו ומחויבותנו הלאומית-חברתית ואיחוד, למול תפקידנו ככור היתוך של החברה הישראלית. מעל לכל המחלוקות בחברה הישראלית נמצאים עקרונות האחדות, הממלכתיות והשוויון, ואלו גוברים על כל ההבדלים בין הזרמים השונים".