עיריית בית שמש הסירה שלטים המעודדים הדרת נשים - חרדים קראו קריאות גנאי

נתניהו הבטיח לפעול נגד הדרת הנשים ופקחי עיריית בית שמש הגיעו לרחוב חזון איש והסירו שלטים המעודדים הפרדת נשים. עשרות חרדים התגודדו במקום וקראו קריאות גנאי נגד המעשה. כוח משטרה פיזר אותם ואיש לא נעצר

אחרי שראש הממשלה הבטיח כי המשטרה תפעל כדי לעצור תופעות של הדרת והשפלת נשים, הסירה היום (ראשון) עיריית בית שמש חלק מהשלטים הקוראים להפרדת נשים בעיר. עשרות חרדים שהתגודדו במקום והחלו להתנגד למהלך פוזרו ואיש לא נעצר.

 

פקחי העירייה, בליווי כוחות משטרה, הגיעו לרחוב חזון איש בעיר והסירו שלטים המעודדים הדרת נשים. על השלטים שניתן למצוא במקומות שונים בעיר נכתב כי על נשים ללכת בצדה השני של המדרכה, להתלבש בלבוש צנוע או לא להתעכב מול בית כנסת.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 » 

בתגובה למהלך, הגיעו למקום עשרות חרדים והחלו להתנגד למהלך בקריאות גנאי נגד הפקחים. כוחות המשטרה שהיו במקום פיזרו את ההתקהלות ללא עצורים.

 

היום בישיבת הממשלה התבטא בנימין נתניהו בנחרצות נגד מדירי הנשים. "נפעל נגד מי שיורק ומי שמרים יד. אנחנו נפעל בכל האמצעים החוקיים שעומדים לרשותנו", הבטיח ואמר כי המשטרה פועלת ותפעל כדי לעצור את אותם אנשים. "עם זאת, אני רוצה להדגיש שזה לא רק עניין חוקי, אלא גם עניין חברתי. זו שאלה של נורמות ציבוריות וחברתיות, ולכן אני פונה כאן לכל אנשי הציבור ולמנהיגים הרוחניים לפעול נגד התופעה הזאת. המרחב הציבורי בישראל יהיה פתוח ובטוח לכולם", הבהיר נתניהו.

 

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הציג בפני הממשלה את עשיית המשטרה בבית שמש בתקופה האחרונה. בפתח דבריו ציין השר כי הנושא אינו רק לפתחה של משטרת ישראל וכי נדרשת מעורבות רבה של מנהיגי ציבור, ראשי הקהילה וראשי הרשויות אשר במעורבות, בגינוי מעשים, בהרגעת הרוחות ובסיוע המשטרה ישיגו תוצאות ורגיעה נדרשת לטענתו. 

 

לדברי אהרונוביץ', נעצרו לאחרונה בבית שמש 21 חשודים בנושא, וכנגד תשעה מהם הוגשו כתבי אישום. השר הנחה את משטרת ישראל להמשיך ולהשקיע משאבים וכוחות לטיפול בנושא.

 

הדרת הנשים בבית שמש עלתה לכותרות לאחר שביום שישי שודרה בחדשות 2 כתבה על הילדה נעמה מרגוליס בת השמונה שסובלת מהתקפות אנשי החסידות תולדות אהרון בדרכה לבית הספר. במהלך הכתבה תועד אחד המשתייכים לחסידות יורק על אישה ברחוב. אמש נעצר חשוד במעשה ובית המשפט שחרר אותו היום בערבות אך הורה להרחיקו לשבוע מהעיר.