נתניהו על הדרת נשים: "נפעל נגד מי שיורק ומי שמרים יד"

ראש הממשלה נדרש הבוקר שוב לנושא השפלת הנשים במרחב הציבורי החרדי. בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו כי אין מקום במרחב הציבורי לשום התנכלות או אפליה. "המשטרה עושה ותעשה הכל כדי לעצור ולפעול נגד כל מי שיורק, מרים יד ומתנכל", הוא הבהיר. סילבן שלום: "לא ניתן להמשיך ולהסכים להקצנה"

נושא הדרת הנשים כובש היום את רוב הכותרות של כלי התקשורת ברחבי הארץ, ולכן אין זה מפתיע שגם ישיבת הממשלה השבועית לא פסחה עליו. בפתח הישיבה, הבהיר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי בדמוקרטיה מערבית, חופשית וליברלית כמו ישראל המרחב הציבורי הוא פתוח ובטוח לכולם - לגברים ולנשים כאחד - ואין בו מקום לשום התנכלות או אפליה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 » 

חרדי נעצר בחשד שירק על אישה בבית שמש »

גורמים במשטרה: לא יודעים כיצד לאכוף הדרת נשים »

 

בעקבות המקרים האחרונים של הדרת נשים, ובהם היריקה על הצעירה בבית שמש, אמר ראש הממשלה כי המשטרה פועלת ותפעל כדי לעצור ולפעול נגד מי שיורק, מי שמרים יד ומי שמתנכל. הוא הוסיף: "אנחנו נפעל בכל האמצעים החוקיים שעומדים לרשותנו".

 

"עם זאת, אני רוצה להדגיש שזה לא רק עניין חוקי, אלא גם עניין חברתי. זו שאלה של נורמות ציבוריות וחברתיות, ולכן אני פונה כאן לכל אנשי הציבור ולמנהיגים הרוחניים לפעול נגד התופעה הזאת. המרחב הציבורי בישראל יהיה פתוח ובטוח לכולם", הבהיר נתניהו.

 

גם השר אהוד ברק התייחס לנושא ואמר לפני הישיבה: "התופעות שראינו בימים האחרונים לא נולדו אתמול. בבית שמש ובכמה מקומות אחרים בארץ הן חמורות מאד. כשילדות קטנות לא יכולות ללכת לבית הספר בלי לסבול השפלות ופגיעות בדרך זה מצב בלתי אפשרי. כל רשויות האכיפה של המדינה צריכות להירתם ולשים לזה סוף".

 

"להכניס את התוקפים מבית שמש לבית הכלא"

שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, חבר הועדה הבינמשרדית לטיפול בהדרת הנשים, אמר מצדו: "יש להתייחס ליריקה כתקיפה לכל דבר ולהכניס את התוקפים מבית שמש לבית הכלא. מדינה שבה ילדות רכות מפחדות ללכת ברחוב מחשש שיטרידו אותן בקללות ויריקות - אינה מדינה מתוקנת".

  

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הציג בפני הממשלה את עשיית המשטרה בעיר בית שמש בתקופה האחרונה. בפתח דבריו ציין השר כי הנושא אינו רק לפתחה של משטרת ישראל וכי נדרשת מעורבות רבה של מנהיגי ציבור, ראשי הקהילה וראשי הרשויות אשר במעורבות, בגינוי מעשים, בהרגעת הרוחות ובסיוע המשטרה ישיגו תוצאות ורגיעה נדרשת לטענתו.

 

לדברי אהרונוביץ', נעצרו לאחרונה בבית שמש 21 חשודים בנושא, וכנגד תשעה מהם הוגשו כתבי אישום. באשר ליריקה על נעמה מרגוליס בת ה-8, חשוד אחד נעצר ביום חמישי ושוחרר עקב אי זיהוי. הלילה נעצר חשוד נוסף אשר בחקירתו הודה במעורבות באירוע. השר הנחה את משטרת ישראל להמשיך ולהשקיע משאבים וכוחות לטיפול בנושא.

 

שר החינוך, גדעון סער, הציע מצדו בישיבת שרי הליכוד הבוקר לבחון אפשרות לשימוש בצווי הרחקה לגורמים אלימים בבית שמש. המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, אמר בנושא: "לא ניתן להמשיך ולהסכים להקצנה, הגיע רגע האמת בו צריך לקבל החלטות שיאפשרו חיים שפויים במדינה"