30.10.2011

01:09

עודכן:

מת מפצעיו הגבר שנפגע מנפילת רקטה באשקלון

במשך שעות ניסו הרופאים בבית החולים ברזילי לייצב את מצבו של עמי משה בן ה-56, שנפצע קשה מנפילת רקטה באשקלון. הוא סבל מפגיעות רסיסים קשות בבטנו ובגפיו התחתונות, והלילה הוא מת מדימום שלא ניתן היה לעצור. מעל ל-30 רקטות נורו ביממה האחרונה לעבר הדרום

(5:38 דקות)

ההסלמה החדשה בדרום גבתה חיים. מבית החולים ברזילי באשקלון נמסר כי מת מפצעיו עמי משה בן ה-56 שנפצע קשה מנפילת רקטה בעיר. מאמצי הרופאים לייצב את מצבו בחדר הניתוח עלו בתוהו.

 

מחר: אין לימודים בב"ש, באשדוד, באשקלון וביבנה

צפו: כך נראה השיגור שביצע הג'יהאד

הנס בגן יבנה: ברח לממ"ד והרקטה ריסקה את הרכב

עדכונים שוטפים על ההסלמה - גם בעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

ככל הנראה, היה משה בדרכו לביתו בעת נפילת הרקטה. הוא יצא מן הרכב כדי לתפוס מחסה לאחר ששמע את האזעקה, אך נפגע מרסיסים בבטנו ובגפיו התחתונות. הלילה הוא מת מדימום שלא ניתן היה לעצור. מלבדו, לבית החולים הגיעו עוד 11 נפגעי גוף ונפגעי חרדה מהירי אל הדרום. מצבם מוגדר קל.

 

מעל 30 רקטות נורו בשעות האחרונות מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. בשעות הערב פגעה רקטה במגרש חנייה סמוך לבניין רב קומות באשדוד. בעקבות הנפילה פרצה דליקה במקום ובמגן דוד אדום הכריזו על אירוע רב נפגעים. צוותים גדולים של מגן דוד אדום עשו את דרכם לאזור, אולם עד מהרה התברר כי במקום פצוע קל ועוד כעשרה נפגעי חרדה.

 

באירוע אחר, קצת אחרי השעה 20:00 דווח על פגיעה של רקטה בין שני בתי מוגרים ובמקום פרצה דליקה. אדם אחד נפצע באורח בינוני. צוותים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום פינו את הפצוע כשהוא סובל מפגיעות רסיסים בבטנו ובפלג גופו התחתון. נערה נפצעה באורח קל כשנסה למרחב המוגן ושבעה נוספים הוגדרו כנפגעי חרדה.

 

בתגובה לירי: צה"ל תקף חוליות ברחבי הרצועה

לאחר הפגיעה באשדוד נמשך ירי הרקטות מרצועת עזה. בין היתר זוהו שיגורים לעבר המועצות האזוריות אשכול וחוף אשקלון. במועצה האזורית מרחבים נפגעה רפת ולמקום נגרם נזק. במקרים האחרים נפלו רקטות בשטחים פתוחים ולא דווח על נפגעים או על נזק.

  

הירי מגיע אחרי שבשעות הצהריים מטוסי חיל האוויר תקפו חולייה של חמישה חברי גדודי אל-קודס של הג'יהאד האסלאמי. מצה"ל נמסר כי חברי החולייה היו אחראים לירי הרקטה לעבר באר טוביה מוקדם יותר השבוע. בתקיפה נהרגו חמשת חברי החולייה, בהם מפקד בכיר בארגון. בג'יהאד האסלאמי מיהרו לאיים בתגובה תקיפה לחיסול ושעתיים לאחר מכן נפתח מטח הרקטות לעבר הדרום.

 

בשעות הערב תקפו כלי טיס של חיל האוויר פעם נוספת חוליית מחבלים ברצועת עזה שביצעה ירי תלול מסלול לעבר שטח מדינת ישראל. מצה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה. גורמי רפואה ברצועת עזה דיווחו כי התקיפה בוצעה באזור העיר רפיח וכי נהרגו בה שניים מחברי החולייה. הפלסטינים דיווחו בנוסף כי באירוע נפצעו מספר אנשים נוספים, אך לא נמסר מספר מדויק. לאחר מכן דווח על תקיפה נוספת של צה"ל בדרום הרצועה. הפעם תקף חיל האוויר מחבל שעסק בהכנות אחרונות לביצוע ירי תלול מסלול לעבר שטח מדינת ישראל.

 

תושבי עוטף עזה נקראו לישון הלילה במרחב מוגן

בעקבות ההסלמה באזור הדרום, הוחלט כי הלימודים בכל מוסדות החינוך בבאר שבע, אשדוד, אשקלון, יבנה וגן יבנה - יבוטלו. הלימודים ביישובי עוטף עזה, הנמצאים במרחק של עד שבעה קילומטרים מהרצועה, יתקיימו כרגיל במרחבים המוגנים.

 

"בעקבות המצב הביטחוני הוחלט כי לא יתקיימו לימודים בכל מסגרות החינוך, כולל החינוך המיוחד. כמו כן לא יתקיימו פעילויות במסגרות אגף הרווחה", נכתב באתר האינטרנט של עיריית באר שבע בעקבות החלטתו של ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', למרות שהעיר לא ספגה מטחים ביממה האחרונה.

 

במשטרה ובפיקוד העורף שבים וקוראים לאנשים שלא להתקהל באזורי הפגיעות. בצה"ל הדגישו כי לאחר הישמע האזעקה יש להיכנס במהירות למרחב המוגן או לתפוס מחסה ולהישאר במקום כ-10 דקות. כמו כן הובהר כי אין לקיים התקהלויות והתכנסויות של מעל 500 איש בשטח פתוח או סגור, ביישובים עד קו ה-40 קילומטרים מהרצועה, כולל הערים באר שבע, אשקלון, אשדוד, גן יבנה ויבנה. בנוסף, בפיקוד העורף קראו לתושבי עוטף עזה לישון הלילה במרחב מוגן.

 

עדכון אחרון: 1:10