נתניהו מנסה לשכנע את ליברמן להחליף את פרידמן

ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, נפגש הערב עם יושב ראש סיעת "ישראל ביתנו". על הפרק: סגירת תיקים בממשלה וניסיונו של נתניהו לשכנעו לתת את תיק המשפטים למועמד אחר ולא להשאירו בידיו של דניאל פרידמן. אם יצליח נתניהו להגיע לסיכום עם מפלגתו של ליברמן, ככל הנראה ישביע בתוך שבוע את ממשלתו החדשה. פרשנות

(דקה)

ניסיון של נתניהו לפרק מוקשים בדרך לקואליציה? ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, נפגש הערב עם יושב ראש סיעת "ישראל ביתנו" במסגרת המשך המגעים הקואליציוניים. לפי ההערכות, במסגרת הפגישה בין השניים נתניהו ביקש מליברמן לרדת מדרישתו להשאיר את דניאל פרידמן במשרד המשפטים, וביקש ממנו למסור את תיק המשפטים למועמד אחר.

רביב דרוקר, הפרשן הפוליטי של חדשות 10, סבור כי אם יוסר מכשול פרידמן, שהוא המכשול העיקרי שעומד כרגע בפני נתניהו במגעים הקואליציוניים עם "ישראל ביתנו" ודרישות המפלגות הנוספות שייצטרפו לממשלה, הרי שלמעשה סיכום עם מפלגתו של ליברמן סגור, וככל הנראה בתוך שבוע יוכל נתניהו להשביע את ממשלתו.

בנוסף למאמצים הקואלציוניים המתנהלים מול "ישראל ביתנו", מסתבר שלנתניהו יש גם צרות מבית. במפלגתו ישנם הרבה "קולות חריקה" לא שגרתיים מצד חברי המפלגה - כך ניתן לראות בכוונת נתניהו למנות לראש הסיעה את מקורבו חבר הכנסת אופיר אקוניס - כוונה שנבלמה וזכתה לביקורת מצד מספר חברים במפלגה שהתנגדו למהלך.

ראש הממשלה המיועד, המודע לקשיי המשא ומתן לקראת הרכבת הממשלה החדשה, הבהיר הבוקר בישיבת סיעת הליכוד כי הסוף למגעים בין המפלגות עדיין רחוק -גם בנושא המהות וגם בנושא התיקים. "צריך לזכור שליברמן קיבל 15 מנדטים, קדימה לא רוצה ממשלת אחדות, ולברק יש התניות שמטרתן לאלץ אותנו להיפרד משותפים טבעיים", הסביר נתניהו. "מלכתחילה זו מציאות לא פשוטה שיש בה אילוצים".