ברק ביקש מפרס לשכנע את חברי העבודה להצטרף לנתניהו

יו"ר העבודה גייס את נשיא המדינה במטרה לשכנע את סיעתו להצטרף לממשלת נתניהו - כך מדווח הפרשן הפוליטי של חדשות 10 רביב דרוקר • על פי הדיווח פרס כבר שוחח עם מספר פעילים מרכזיים במפלגה • מלשכת פרס נמסר כי הנשיא מסייע לכל נציגי המפלגות במגעים הקואליציוניים, אך אינו מתערב במו"מ עצמו

(1:30 דק')

יו"ר העבודה ביקש מנשיא המדינה, שמעון פרס, לעזור ולשכנע את חברי מפלגת העבודה להצטרף לממשלה בראשות נתניהו - כך מדווח הערב (שני) הפרשן הפוליטי של חדשות 10, רביב דרוקר.

על פי הדיווח, ברק התקשר לנשיא בסוף השבוע וביקש את עזרתו. מאז הנשיא שוחח עם מספר פעילים מרכזיים בעבודה, ביניהם מזכיר התק"ם (התנועה הקיבוצית) במטרה לשנות את דעתם ולסייע בהקמת ממשלת אחדות בין הליכוד לעבודה.

מלשכת ברק נמסר בתגובה כי הם מכחישים את הדיווח, ואילו מלשכת פרס היו פחות נחושים והבהירו כי הנשיא מוכן לסייע לכל מפלגה במגעים לקראת הקמת ממשלה - אך הוא אינו מתערב בהליכי המשא ומתן עצמם.

מוקדם יותר אמר ברק לחברי סיעתו כי הוא עדיין לא שולל לחלוטין הצטרפות לממשלת נתניהו. "אינני יודע אם יהיו שיחות נוספות עם נתניהו ולאן תובלנה. אם לא נצטרף לממשלה כפי שנראים הדברים כעת, נדע שפעלנו בתום לב לכל אורך הדרך. גם לי יש מה לחשוב ומה לומר ואני מתכוון לנווט ולהוביל גם את המהלכים האלה על פי מה שנכון לדעתי נכון למדינה ולמפלגת העבודה", אמר ברק.

בקדימה תוקים את ברק על כך שאינו מודיע על הליכתו לאופוזיציה ואומרים כי "אם ברק מחפש צידוקים ואידיאליזציה של המצב והלבנה של ממשלת ימין קיצוני, הוא טועה. ישתמשו בו ואחר כך יזרקו אותו. אם ביבי היה חושב דברים אחרים ממה שהוא חושב, הוא היה אומר אותם, אפילו בשיחות סגורות. ביבי שבוי בתוך ההבטחות שהוא הבטיח".