BETA

01.09.2011

01:46

המטפלת: "קראו לי ביץ' ושילמו לי פחות מהקבוע בחוק"

העובדת הזרה שטיפלה באביה של אשת ראש הממשלה טוענת כי במהלך שהותה בבית נתניהו שולם לה שכר של 3,280 שקלים בלבד לחודש וכי היא ספגה קללות כדוגמת "נפאלי גארבג'". לדבריה, היא לא קיבלה פיצויי פיטורין ונאסר עליה לצאת לחופשות. "מעולם לא התלוננו עלי, יחסיי עם בן ארצי טובים". בעקבות הבקורת על כך שלשכת ראש הממשלה מדבררת את בני המשפחה שכר נתניהו דובר פרטי

טרא קורמי, המטפלת הסיעודית של אביה של שרה נתניהו, תיארה היום (רביעי) את היחס לו זכתה בבית משפחת ראש הממשלה, שם התגוררה יחד עם האב. מפגישה שקיימה עם נציגי הארגונים רופאים לזכויות אדם ומוקד סיוע לעובדים זרים, אשר מסייעים לה בפן המשפטי, עולה כי תנאי העסקתה היו ככל הנראה שלא כדין וכי לא שולם לה השכר הקבוע בחוק. מהתיאורים של קורמי, המגיעה מנפאל, עולה כי היא ספגה מטח של קללות.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

קורמי סיפרה כי במשך השנתים וארבעה החודשים בהם עבדה אצל משפחת נתניהו, היא עבדה במשך שעות ארוכות אולם משכורתה עמדה של 3,280 שקלים בחודש - משכורת שנמוכה משכר המינימום ומהשכר שמגיע לעובדת המועסקת במשרה שכזו. לדבריה, מהרגע שעברה להתגורר בבית ראש הממשלה, נמנעו ממנה ימי חופשה והיא ספגה לעיתים צעקות מאשת ראש הממשלה, שרה נתניהו. במטחי הצעקות היא אף ספגה קללות כדוגמת "נפאלי גארבג'" ו"ביץ"'.

 

המטפלת טוענת כי היא לא קיבלה פיצויי פיטורין ואת מלוא זכויותיה הסוציאליות והיא מבקשת להישאר בישראל לתקופה קצרה כדי להסדיר את עניינה, כפי שנקבע בחוק. היא דחתה מכל וכל את הטענות שפורסמו על ידי לשכת נתניהו בדבר הזנחתה את בן ארצי בן ה-96 וסיפרה כי טיפלה בו במסירות ואף שהתה עמו לעיתים ימים שלמים כשאושפז בבית החולים. היא טענה כי מעולם לא התלוננו בפניה בעבר על תפקודה וכי יחסיה עם בן ארצי היו טובים.

"מצער שלשכת ראש הממשלה מטילה רפש באופיה של טרא"

מהארגונים נמסר: "הטענות המועלות לגבי תנאי העסקתה והיחס שספגה בעת שהותה ועבודתה בבית ראש הממשלה הינן טענות קשות הראויות לבדיקה מקיפה וללא משוא פנים. צר לנו כי תחת להתייחס לטענות גופא, בוחרת לשכת ראש הממשלה לתקוף באופן אישי את העובדת, להטיל רפש באופיה, לציירה כעובדת לא יציבה נפשית, לרמוז למעשה גניבה שלה ועוד".

 

עוד מסרו הארגונים המייצגים את העובדת: "אנו מצפים להתייחסות עניינית ורצינית לטענות העובדת ולשיתוף פעולה מלא בבדיקת העניין. בכוונת הארגונים לפעול בכל הדרכים המקובלות על מנת לספק לגב' מאלה את ההגנה והייעוץ לו היא זקוקה ולהבטיח כי כל טענותיה יבדקו וכל זכויותיה ימומשו".

 

היום פוטרה קורמי מעבודתה, לא לפני שבלשכת נתניהו הוציאו במהלך היום הודעות המתארות את גרסתם לתקופה בה הועסקה. מהודעות הלשכה נמסר כי המטפלת התרשלה בעבודתה, אפילו הבוקר, כשעזבה את בן ארצי והשאירה אותו "מופקר לבדו בחדרו". הפרשה התפוצצה לאחר שהעובדת טענה כי במהלך ויכוח עם אשת ראש הממשלה היא נחבלה ונזקקה לטיפול רפואי.

נתניהו שכר את יועץ התקשורת של ועדת טירקל

בינתיים, ראש הממשלה שכר את שירותו של עופר לפלר, על מנת שיעזור לאשתו, שרה, בפרשה. לפלר היה בעבר היועץ לוועדת טירקל, שבדקה את אירועי המשט לעזה בשנה שעברה.

 

מוקדם יותר הועברה ביקורת על כך שלשכת ראש הממשלה עוסקת בדברור עמדתה של שרה נתניהו, דבר שאינו נהוג שמערך ההסברה הלאומי יעסוק בו. הסיבה לכך היא שמערך זה אמור לעסוק בהסברת מדיניותה של ישראל ולא של משפחת נתניהו. בגלי צה"ל מדווחים כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, הנחה את ראש הממשלה שלא לעשות שימוש במערך הדוברות הממשלתי.