הקרב על תיק המשפטים

המאבק הכי גדול מאחורי הקלעים הוא על התעקשותו של ליברמן להשאיר את דניאל פרידמן בתיק המשפטים. נתניהו בינתיים מסרב, ובמקביל פרידמן מנסה לשכנע גם בכירים בש"ס ובעבודה לתמוך בו. פרשנות

(1:02 דק')

הפרשן הפוליטי של חדשות 10, רביב דרוקר, אומר כי הקרב הכי גדול שמתנהל מאחורי הקלעים הוא משרת שר המשפטים. זה מה שתוקע בינתיים את הסיכום החיובי בין ליברמן לנתניהו, שהוא המפתח לממשלה הצרה.

דרוקר מסביר כי ליברמן מצד אחד אמר בראיונותיו הפומביים "אני לא אתעקש בדיוק על כל תיק" – אבל על התיק הזה הוא מתעקש. וזו הדרישה הכי מחמירה שלו - שפרידמן שיישאר במשפטים. פרידמן מצידו גם שותק פומבית וגם עושה קמפיין מול בכירי ש"ס והעבודה, ומבקש מהם לא להתנגד פומבית למינוי שלו, או השארתו בתפקיד.

בליכוד יש אופוזיציה מאוד משמעותית לעניין הזה, שכוללת גם את גדעון סער, דן מרידור ובני בגין. המשותף לשלושתם – גם הם שותקים פומבית. אף אחד לא רוצה להסתכסך עם ראש הממשלה המיועד, אבל שלושתם מתנגדים מאוד להשארתו בתפקיד של פרידמן.

עוד מציין דרוקר כי אנשים שמדברים עם נתניהו עצמו מצטטים אותו כאומר "אני לא אמנה את פרידמן לשר משפטים, אני לא אשאיר אותו כשר המשפטים בממשלתי", אבל זאת כנראה אבן המחלוקת הגדולה ביותר בין השניים.