כת המתעללים בירושלים: הוארך עד תום ההליכים מעצרו של ראש הכת

בית המשפט שלח למעצר עד תום ההליכים את הנאשם המרכזי בפרשת ההתעללות החמורה בכת בירושלים. האיש מואשם כי עמד בראשה של כת בה שלט שליטה מוחלטת בחייהן של 6 נשותיו ועשרות ילדים. לפי האישום, הפעיל משטר של אלימות קשה, הרעבה, והתעלל מינית בילדים

בית המשפט המחוזי בירושלים האריך היום (חמישי) עד תום ההליכים את מעצרו של תושב ירושלים, המואשם כי עמד בראשה של כת בה ביצע עבירות אלימות קשות ועבירות מין בנשים וילדים.

 

עוד דיווחים בעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

ראש הכת, נעצר בחודש שעבר יחד עם שני חשודים נוספים. כחודש לאחר המעצר הוגש נגד שלושת הגברים שהיו מעורבים בניהול כת המתעללים כתב אישום חמור ובו נחשפו חלקים מפרטי הפרשה הקשה.

 

לפי האישום, הנאשם המרכזי שעתה הוארך מעצרו, עמד בראש "משפחה" בה חי עם שש נשים ועשרות ילדיהן, חלקם ילדיו הביולוגיים. לטענת הפרקליטות, הוא שלט שליטה מוחלטת בחיי הנשים והילדים, אותם שלח לעבוד בקיבוץ נדבות והפצת משנתו הדתית, כשהוא משית עליהן משטר אכזרי של ענישה, המונע על פי גחמותיו הלא צפויות.

 

מעשי הענישה, שכונו "דינים", בוצעו באכזריות יוצאת דופן תוך שימוש באלימות קשה, כליאה, הרעבה, מעשי התעללות פיזית ונפשית, מעשי השפלה וביזוי קשים, שכללו ביצוע עבירות מין ואלימות קשות.

 

לשני הגברים האחרים בכת, שהוגדרו כבאי בית "המשפחה", יוחסו עבירות אלימות ומין חמורות, בהוראתו של הנאשם המרכזי בפרשה. אחד הנאשמים התגורר בבית "המשפחה" ונטל חלק פעיל בביצוע עבירות אלימות ומין רבות, לאורך שנים. ככל הידוע לפרקליטות, הנאשם האחר נטל חלק בביצוע עבירות אלימות ומין באירוע בודד.

 

 פרקליטו של מנהיג הכת, עורך הדין בני נהרי, אמר עם הגשת האישום כי מרשו מכחיש את המיוחס לו. "הוא נחקר, ענה לכל השאלות שנשאל והכחיש לחלוטין את מה שהוטח בפניו לגבי האלימות", הבהיר נהרי.