22.08.2011

04:12

המורדים בלוב השתלטו על טריפולי; בניו של קדאפי נעצרו

רשת "סקיי ניוז" הבריטית דיווחה כי המורדים השתלטו על רוב חלקי טריפולי. בנוסף דיווחו המורדים כי בניו של הרודן, סייף אל-אסלאם ומוחמד, נתפסו ויטופלו היטב על מנת שיעמדו למשפט. מחלקת המדינה האמריקאית בתגובה: "ימיו של קדאפי ספורים. על כוחות המורדים להיערך ללוב של אחרי"

סוף עידן קדאפי? כוחות המורדים בלוב נכנסו הלילה (שני) לבירה טריפולי מכיוון מערב והשתלטו על רוב העיר, כך דיווחה רשת הטלוויזיה הבריטית "סקיי ניוז" מפי כתב של הרשת הנמצא באזור. דובר כוחות המורדים מסר כי הכוחות השתלטו על כל חלקי טריפולי מלבד מעוזו של הרודן, מועמר קדאפי.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

בנוסף דיווחה רשת הטלוויזיה הבריטית, כי בנו של מועמר קדאפי, סייף אל-אסלאם, נתפס על ידי כוחות המורדים. "אנו מאשרים את המידע כי אנשינו תפסו את סייף אל-אסלאם", מסר דובר המורדים והוסיף כי מפקדי הכוח הורו לאנשיהם לטפל בבנו של קדאפי כראוי על מנת שניתן יהיה להעמידו למשפט. זמן קצר אחר כך, דיווחו המורדים כי גם בנו הבכור של קדאפי, מוחמד, נכנע לכוחות.

 

ומה על רודן עצמו? קדאפי קרא בהודעה מוקלטת ששודרה בטלוויזיה הלובית "להציל את טריפולי" מידי כוחות המורדים. "זוהי חובתו של כל לובי", קרא הרודן והוסיף: "זוהי שאלה של חיים ומוות". בשלב זה, לא ידוע האם השליט עדיין בלוב או האם ברח מגבולות המדינה.

 

במקביל, זרמו דיווחים מרשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה" מפי כוחות המורדים, כי המשמר הנשיאותי של קדאפי הניח את נשקו ונכנע. בנוסף דיווחה הרשת, כי גם הכוחות אשר אחראים באופן ישיר על ביטחונו של הרודן - נכנעו.

 כתב "סקי ניוז" דיווח בשיחה טלפונית כי תושבי העיר נוהרים לרחובות ומקבלים בברכה את הכוחות המורדים. בנוסף ציין הכתב, כי לעת עתה אין סימנים של התנגדות מצד מאמניו של שליט לוב מועמר קדאפי.

 

בתוך כך, הודיע הממשל בארצות הברית לכוחות המורדים כי עליהם להיערך ליום שאחרי קדאפי. "אנו נמשיך במאמצים לתמוך בכוחות המורדים בלוב להגיע אל כל חלקי המדינה ואל כל חלקי החברה", מסרה מחלקת המדינה. "ימיו של קדאפי ספורים ועל הכוחות להיערך ללוב ללא קדאפי". מחלקת המדינה סיכמה את הודעתה ואמרה כי אם לרווחת תושבי לוב יש משמעות עבור הרודן, עליו לוותר על שלטונו לאלתר.